Děti psa žíravinou nepolily, žena si napadení vymyslela. Co se tedy stalo?

Blansko - Před necelým měsícem veřejnost pobouřil případ, kdy tři děti měly polít psa žíravinou. Vyšetřování nakonec ukázalo, že se celá věc seběhla jinak.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pes, ilustrační fotografie

Pes zranění utrpěl 24. dubna. Majitelka psa na policii uvedla, že tři chlapci chtěli psa, kterého venčila její kamarádka, pohladit, místo toho ho ale postříkali žíravinou a udeřili klackem do hlavy. Psovi tak zlomili nadočnicový oblouk a poranili oko. Policisté po chlapcích začali pátrat, ale marně. Nepomohly ani bezpečnostní kamery.

"V jednotlivých výpovědích se začaly objevovat rozpory, které kriminalisty utvrzovaly, že napadení psa se nemuselo odehrát tak, jak vylíčila jeho majitelka," uvedl vedoucí blanenské policie Zdeněk Grénar.

Majitelka psa a její přátelé strávili ve společném bytu alkoholový dýchánek. "Jedenadvacetiletá majitelka ráno odešla a kamarádka se měla, jak poměrně často, o psa starat. Jenže při uklízení bytu měla na zvíře převrhnout kbelík s připraveným koncentrovaným čistícím přípravkem. Ten zvíře nejenže zranil na oku, ale saponát je i poleptal," uvedla ve své zprávě policie Jihomoravského kraje.

Dvacetiletá žena údajně nedokázala přiznat majitelce psa pravdu, i když mu zranění nezpůsobila úmyslně, ale vlastní neopatrností. Žena ze strachu přemluvila kamaráda a příběh o napadení psa si vymysleli.

Případ vzbudil vlnu solidarity. Lidé z celé republiky nabízeli majitelce psa peníze na léčbu. Majitelka má teď ke starostem o psa i ostudu a její dva přátelé potíže se zákonem. Policisté případ nadále vyšetřují. Grénar nechtěl spekulovat o tom, zda a jaký postih hrozí ženě, která si příběh o napadení vymyslela.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sexuolog Weiss dostal za nehodu s dvěma úmrtími podmínku

18.10.2017 11:14 Aktualizováno Pelhřimov - Sexuolog Petr Weiss souzený za nehodu, při níž zemřeli dva lidé a další člověk byl…

Ve Šternberku byl zavražděn bezdomovec, podezřelý mladík ho ukopal

18.10.2017 10:14 Olomouc - Olomoučtí policisté zadrželi muže (24) podezřelého z vraždy bezdomovce ve Šternberku.…

Církev nedostane vzácný Brandlův obraz, řekl soud. Žaloba byla dle…

18.10.2017 09:55 Hradec Králové - Okresní soud v Hradci Králové dnes nepravomocně zamítl žalobu římskokatolické…

Volební komise se podařilo naplnit. Zájem ale klesá kvůli nízkým odměnám

17.10.2017 16:43 Praha - Volební komise se podařilo většinou bez problémů naplnit, potíže zaznamenaly například…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama