Děti psa žíravinou nepolily, žena si napadení vymyslela. Co se tedy stalo?

Blansko - Před necelým měsícem veřejnost pobouřil případ, kdy tři děti měly polít psa žíravinou. Vyšetřování nakonec ukázalo, že se celá věc seběhla jinak.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pes, ilustrační fotografie

Pes zranění utrpěl 24. dubna. Majitelka psa na policii uvedla, že tři chlapci chtěli psa, kterého venčila její kamarádka, pohladit, místo toho ho ale postříkali žíravinou a udeřili klackem do hlavy. Psovi tak zlomili nadočnicový oblouk a poranili oko. Policisté po chlapcích začali pátrat, ale marně. Nepomohly ani bezpečnostní kamery.

"V jednotlivých výpovědích se začaly objevovat rozpory, které kriminalisty utvrzovaly, že napadení psa se nemuselo odehrát tak, jak vylíčila jeho majitelka," uvedl vedoucí blanenské policie Zdeněk Grénar.

Majitelka psa a její přátelé strávili ve společném bytu alkoholový dýchánek. "Jedenadvacetiletá majitelka ráno odešla a kamarádka se měla, jak poměrně často, o psa starat. Jenže při uklízení bytu měla na zvíře převrhnout kbelík s připraveným koncentrovaným čistícím přípravkem. Ten zvíře nejenže zranil na oku, ale saponát je i poleptal," uvedla ve své zprávě policie Jihomoravského kraje.

Dvacetiletá žena údajně nedokázala přiznat majitelce psa pravdu, i když mu zranění nezpůsobila úmyslně, ale vlastní neopatrností. Žena ze strachu přemluvila kamaráda a příběh o napadení psa si vymysleli.

Případ vzbudil vlnu solidarity. Lidé z celé republiky nabízeli majitelce psa peníze na léčbu. Majitelka má teď ke starostem o psa i ostudu a její dva přátelé potíže se zákonem. Policisté případ nadále vyšetřují. Grénar nechtěl spekulovat o tom, zda a jaký postih hrozí ženě, která si příběh o napadení vymyslela.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Okamura - noční můra". Lidé v Praze protestovali proti zpochybňování…

17.03.2018 20:09 Aktualizováno Praha - V parku na pražském Klárově poblíž sídla vlády se dnes konal protest proti rasismu a…

Krejčíř může být vydán do Česka, rozhodl soud v JAR

17.03.2018 20:01 Aktualizováno Johannesburg/Praha - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. Rozhodl…

Gorila Kijivu oslaví 25. narozeniny. Zoo Praha pro ni nachystala dárek

17.03.2018 09:20 Praha - Pražská zoo v neděli oslaví 25. narozeniny gorilí samice Kijivu. Přivedla na svět čtyři…

Na vyšetřování útoku na Skripala se podílí i experti z centra ve Vyškově

15.03.2018 21:14 Praha - Na zjišťování toho, kdo a čím útočil ve Velké Británii na bývalého ruského agenta v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama