Vzkaz z věznice: Byla to otrava léky ze zoufalství. Pomozte nám

Praha/Pardubice - Navzdory tomu, že vězni by neměli mít mobilní telefony, podařilo se TV Nova spojit s jedním z vězňů v Pardubicích. Právě tam se včera otrávilo jedenáct mladých odsouzených. Podle svědectví vězně šlo o způsob protestu proti podmínkám ve věznici.

Diskuse: 1

Vzkaz z věznice: Byla to otrava léky ze zoufalství. Pomozte nám - anotační foto

kdyby nebylo otravy jedenácti lidí, už fakt, že se za mřížemi pardubické věznice dostane vězeň bez problémů k mobilnímu telefonu, je velmi alarmující.

Ještě více otázek ale vzbuzují jeho výroky. Samozřejmě, že jde jen o obtížně doložitelné svědectví jedné strany. Přesto už sám fakt, že se vězeň dostal k telefonu, jeho výroky částečně potvrzuje.

Vězni v Pardubicích se otrávili léky, předávkovali se schválně

Podle odsouzeného, se kterým redakce hovořila, si "vedení" pardubické věznice za mřížemi vypěstovalo prosperující a výnosný byznys. Mobilní telefon vězeň údajně kopupil od strážného za mnohonásobně přemrštěnou cenu. Podobně se prý ve věznici obchoduje i s drogami. I ty údajně do věznice donášejí dozorci a strážní.

Podle vězně si ale vedení došláplo na nepravé a zavedlo ve věznici tuhý režim, který dolehl zejména na odsouzené. A právě kvůli této "buzeraci" si podle kolegy otrávených mladí vězni pokusili sáhnout na život. Spolykali Subutex (náhražka drog při léčbě), Tramal (opioid pro tlumení silné bolesti) a Neuroly (lék ke snižování úzkosti), které před několika týdny ukradli z lékarny dozorcům.

Přepis telefonátu:

Během všech těch dnů se tady udála jedna maličkost, kdy dozorci zapomněli zamknout svoji kancelář, kde byly veškeré léky pro odsouzené tady v Pardubicích. A odsouzení využili té situace otevřené kanceláře a vzali veškeré léky. Když to tady potom policie vyšetřovala, tak zřejmě usoudila, že to nevyšlo ani ven. Teď po třech týdnech, jak uvádí televize Nova a ostatní, že těch léků musela být strašná spousta. A to je náznak toho, co se tady stalo před těmi třemi dny.

Tady to vedení celé, pod vedením pana Bradáče a pana Svobody, nezabránili tomu, aby mladiství kluci, kterým není ještě 18 let, se dostali spolu s dospělýma lidma do různých kroužků, terapií a do školy. Oni by s dospělými tady neměli být ve styku. Jenomže se bohužel takhle stalo a dopadlo to, jak to dopadlo.

Tady všichni odsouzení držíme s těma klukama a je nám to líto. Ale já se jim taky nedivím, protože tady ten režim, co tady vytvořil vedoucí výkonu trestu a pan Svoboda, je hodně alarmující. To nebylo proto, že by se chtěli nějak omámit. To byl jediný způsob, kdy zkoušejí určitý proces a mají taky strach. Jsou to navíc mladí kluci...

Otázka: Proti čemu protestují?

Jde hlavně o návštěvy. Předtím to bylo tak, že když přišly návštěvy, tak jsme se mohli dotýkat svých družek, maminek, otců a podobně. Oni si všimli toho, že se to pronáší přes návštěvy - co se týče drog, trávy, perníku, pervitinu. Nebo dopisy - že tady zadržují určité dopisy. Nebo když přijdou dopisy zvenku, tak je tady drží a vydají je třeba až za týden, za čtyři dny. Prostě to je všechno různý. Oni právě protestují kvůli tomu všemu. Tady to vedení, co tu je, třeba když kluci napíšou žádost o podmínečné propuštění, tak vlastně tady to úplně totálně zabijí. Věznice Pardubice napíše, že nedoporučuje podmínečné propuštění. Nebo intimní návštěvu...

Prostě to všechno souvisí s tím, že tady zavedli totální buzeraci. A ti mladí kluci... Oni jsou mladí, takže oni to snáší o hodně hůř než my dospělí. My můžeme určitě protestovat, můžeme psát stížnosti a podobně, ale stejně to k ničemu nevede.

Většinou celá ta famílie - jak jsem říkal, že je to tady jedna velká rodina, co se týče vedení, je to furt, tady má každý někoho, co se týče rodiny. Oni se vymlouvají na nás vězně, odsouzené, že my přenášíme přes návštěvy nějaké hrozné drogy, prášky a takové věci. Ale skutečnost je úplně jiná.

Vy si myslíte, že z telefonu, ze kterého já volám, že mi to donesl někdo z rodiny? Já pochybuju. Mám ho přímo od dozorce, který za telefon ze zastavárny za dvě tři stovky dostane přibližně pět až osm tisíc. Takže vytvořili byznys. Je to prostě byznys. To samé i s drogama a podobně. My můžeme tak maximálně držet hubu a tím to skončilo.

Já prosím všechny lidičky, co mají zavřené své táty, syny, dcery, ty co mají zavřené své manželky a podobně, pomozte nám všem. Nejsme jenom my, Pardubice, které mají tyto problémy. Jsou ve všech věznicích. Pomozte nám a vyřešte tak tento problém. Tu těžkou buzeraci, která tady je, která tady převládá. My, i když máme určitá práva, co se týče zákonů, stejně nic nenaděláme. Potřebujeme pomoct všem od všech.

reklama
Klíčová slova: Věznice pardubice

Diskuse

Vzkaz z věznice: Byla to otrava léky ze zoufalství. Pomozte nám

Počet příspěvků: , poslední 10.02.2016 17:23
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

Důchodci, na co si pořád stěžujete? Vždyť se máte dobře. Senátor má pro vás...

23.08.2016 22:25 Aktualizováno Praha - Senátor Zbyněk Linhart se zaměřil na statistiku, která říká, že si čeští senioři nemají na co...

Česká ostuda graduje. Konvičkův islámský útok kritizují všude ve světě

23.08.2016 22:25 Aktualizováno Praha - Nedělní akce Martina Konvičky na Staroměstském náměstí v Praze neunikla zahraničním médiím. O falešné...

"Otrávili mě!" tvrdí mladík z Plzně. Už ale neví, kde všude byl - anotační foto

"Otrávili mě!" tvrdí mladík z Plzně. Už ale neví, kde všude byl

23.08.2016 22:02 Plzeň - Policisté z Plzně se snaží přijít na kloub záhadné otravě 27letého muže. V jeho těle našli lékaři...

Hackeři opět napadli web Babišova Agrofertu

23.08.2016 21:35 Aktualizováno Praha - Web společnosti Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO) opět napadli hackeři. Upozornil na to...

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro zavedení otcovské dovolené?

Hlasovalo 852 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama