V zoufalství vyskočil z okna, nedostal doplatek na bydlení

Ostrava – Neuvěřitelný příběh přinesl deník Právo. Muž z Ostravy, který se kvůli změně zákona o doplatcích na bydlení bál o svou budoucnost, v zoufalství spáchal sebevraždu skokem z okna ubytovny.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační fotografie

Dvaapadesátiletý muž žil podle deníku na ubytovně osm let, na konci června zjistil, že ještě nedostal doplatek na bydlení. O jeho udělení či neudělení nově rozhodují obce, které musí vydat souhlas. Ostrava – Mariánské Hory, kde muž bydlel, se ale podle Platformy pro sociální bydlení rozhodla, že tento měsíc souhlas s doplatky nedá. Podobně se rozhodly i další úřady, což vyvolalo demonstrace v ulicích nejen Ostravy, ale třeba i Bohumína.

Když muž zjistil, že mu peníze nepřišli tak, jako vždy, začal panikařit. „Pokoušela jsem se mu říct, že na ubytovně může zůstat, ale nepodařilo se mi ho uklidnit. Během dne se pokoušel prodat něco z toho, co měl, a sehnat od spolubydlících i dalších lidí prostředky," uvedla pro deník Eva Verbová, vrátná ostravské ubytovny.

Ani to ho ale neuklidnilo. „V devět večer pak, bohužel, v panice ze ztráty bydlení vyskočil z okna a zemřel," dodala k tragédii vrátná. „Když někdo spáchá sebevraždu, je to samozřejmě hrozné. Všech tady se to dotklo, ale nikdo tady podobně nesmýšlí. Ani už nemá důvod. Doplatky nakonec totiž všem přišly. Jen se prý zpozdily."

Odpůrci nové podoby zákona o pomoci v hmotné nouzi upozorňují, že kvůli přílepku k zákonu vyžadujícímu souhlas obce, je v ohrožení asi 17 tisíc lidí. Na ubytovnách podle nich často žijí rodiny s dětmi, senioři nebo psychicky nemocni lidé, kteří se neléčí. Proto hrozí, že se podobný případ bude v budoucnu opakovat.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud řeší spor Ratha s Pacovským, dnešní jednání bylo vyhrocené

20.09.2017 16:36 Praha - Ve sporu mezi Davidem Rathem a advokátem Michalem Pacovským soud rozhodne 15. listopadu.…

Policie žádá o pomoc veřejnost, nezná totožnost oběšeného

20.09.2017 16:31 Vyškov - Policie se snaží zjistit totožnost muže, který byl v listopadu 2012 nalezen oběšený v lese…

Potomci Colloredo-Mansfeldů se opět obrátili na ÚS, chtějí mobiliář Opočna

20.09.2017 15:54 Brno - Potomci rodu Colloredo-Mansfeldů podali u Ústavního soudu (ÚS) návrh na obnovu řízení o…

Praha opevnila Staroměstské náměstí: Bloky mají zabránit teroristickému…

20.09.2017 15:42 Praha - Vedení metropole nechalo na Staroměstské náměstí nainstalovat betonové bloky, jsou umístěny…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama