Vyvěsil plakáty proti Babišovi, obratem na něj přišla kontrola

Pardubice – Že se nevyplatí hlasitě vystupovat proti Andreji Babišovi, se přesvědčil další živnostník. Daniel Pudil, provozovatel restaurace a vinotéky z Pardubic vyvěsil nelichotivý plakát proti ministrovi financí, za pár dní přišli na kontrolu celníci. Prý to bylo na udání. Zprávu přinesl server Novinky.cz.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Andrej Babiš /ANO/, ministr financí v pořadu Máte slovo

„Výprodej Babkových výrobků, příště u nás najdete zboží od slušných výrobců." Takový vzkaz vyvěsil na svou provozovnu podnikatel z Pardubic. Nápis doplnil hesly kritizujícími plánovanou elektronickou evidenci tržeb.

„Týden nato přišli celníci. Chtěli vidět veškerý alkohol a chovali se trochu arogantně," cituje deník Pudila. Jeden z celníků mu potvrdil, že přišli kvůli udání, od koho přišlo, ale neřekl.

Podnikatel považuje za podezřelé, že kontrola přišla jen chvíli poté, co vyvěsil nápisy. Restauraci provozuje už 13 let, celníci ho naposledy kontrolovali před šesti roky.

Andrej Babiš popřel, že by měl s kontrolou něco společného. „Spíš je to nějaká provokace, aby se tady vytvářela atmosféra, že zneužívám svoji funkci. To rozhodně nezneužívám," uvedl pro server ministr financí. Pod sebou prý má 25 tisíc zaměstnanců včetně finanční a celní správy, proto nemá tušení, co aktuálně kontrolují. Pudila prý Babiš nezná a nikdy o něm ani neslyšel.

Kdo kontrolu nařídil, neprozradili ani celníci. „Pokud tam něco proběhlo, tak to bylo předmětem řízení a musím se odkázat na mlčenlivost," komentoval zásah Radek Fajčík z královéhradecké celní správy. Ze zákona ale podle něj musí prověřit každou stížnost.

Celníci si nakonec podle serveru z Pudilovy restaurace odvezli 15 litrů alkoholu z roku 2012, protože Pudil u sebe v restauraci neměl potřebné faktury. Podle jeho slov je má doma účetní.

Podobnou zkušenost si prožila i šperkařka Petra Fenclová, které jeden den v televizi kritizovala EET, druhý den na ni přišla kontrola ze sociálky. Podle úřadu šlo o akci přehnaně horlivého vedoucího pracovníka.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie prověřuje incident na sjezdu ČSSD, dozvěděla se o něm z médií

19.02.2018 16:08 Aktualizováno Hradec Králové/Praha - Policie začala prověřovat incident z nedělního sjezdu ČSSD v Hradci Králové,…

Soudy poslaly do vazby posádky dvou kamionů s migranty

19.02.2018 15:59 Aktualizováno Tachov - Okresní soud v Tachově a Okresní soud Plzeň-jih dnes poslaly do vazby rumunské řidiče a…

Muž sexuálně vydíral dívku, v počítači měl i dětské porno. Soud potvrdil…

19.02.2018 14:49 Olomouc - Lukáš Kolbábek (37) si definitivně odpyká pět let ve vězení. Rozsudek olomouckého…

Čechmánek si objednával práce, ale neplatil? U soudu vypovídali další…

19.02.2018 12:18 Zlín - U soudu v případu Romana Čechmánka dnes zaznělo, že bývalý hokejový reprezentant investoval…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama