Lékaři kritizují návrh na zvýšení poplatků, je diskriminační

Praha - Sdružení ambulantních specialistů (SAS) upozorňuje na to, že dvousetkorunový poplatek za návštěvu specialisty bez doporučení může znamenat snížení dostupnosti péče a kriticky omezí práva pacienta na volbu lékaře. Novináře o tom v pondělí za Radu SAS informoval Zorjan Jojko.

Diskuse: 7

reklama

"Obáváme se i nežádoucího nárůstu počtu pacientů u praktiků a významného zkomplikování situace opravdu nemocných lidí za cenu prodražení této péče, i pro pacienty. Dojde také k nárůstu administrativy pro lékaře," doplnil Jojko.

SAS vadí i to, že neexistuje žádný ucelený a odborníky prodiskutovaný návrh, který by toto řešil. "Mnozí jen spekulují, jaká částka by byla pro populaci českých pacientů únosná," podotkl Jojko.

Ambulantní specialisté dále chtějí, aby se diskutovalo o potřebnosti takového kroku, jeho únosnosti vzhledem k pacientům i lékařům. Zároveň chtějí, aby takové případné navýšení neohrozilo léčbu pacientů.

"Vyzýváme ministerstvo, Českou lékařskou komoru, odborné společnosti i pojišťovny k diskusi. "Vyjadřujeme tímto také lítost nad přístupem vedení ministerstva, které místo solidní racionální diskuse preferuje s nikým neprojednané cyklicky se opakující výkřiky do médií," uzavřel Jojko.

reklama
Klíčová slova: Zdravotnictví

Diskuse

Lékaři kritizují návrh na zvýšení poplatků, je diskriminační

Počet příspěvků: , poslední 16.04.2012 11:22
(Zobrazeno posledních 7 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko řídí Islámský stát... V ČT se strhla bizarní debata

26.05.2015 00:25 Aktualizováno Praha - "Za veškerým terorismem na světě stojí Rusko, které řídí i takové organizace, jako je Islámský...

Zemřela nejstarší občanka ČR - anotační foto

Zemřela nejstarší občanka ČR

25.05.2015 23:04 Plzeň - V Plzni minulou středu zemřela nejstarší občanka České republiky Marie Behenská. Bylo jí 110 let.

Sedíte na záchodě správným způsobem? Můžete si způsobit zácpy i hemoroidy

25.05.2015 20:33 Aktualizováno Přiznejme si to, velká část z nás si s sebou do oné místnůstky nosí telefon, noviny nebo třeba knihu. Jenže...

Vstup nepřizpůsobivým zakázán, rozhodla brněnská kavárna. Pak to začalo

25.05.2015 20:33 Aktualizováno Brno – Brněnská kavárna Café Chat Noir se rozhodla vypořádat s problémovými hosty rázným způsobem. Zakázala...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5742 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama