Jarušce trhali mandle. Za šest dní zemřela. Matka viní lékaře

Děčín - Sedmiletá Jaruška Nemčeková z Kytlic na Děčínsku zemřela po operaci mandlí. Zákrok podstoupila v děčínské nemocnici, uvedl pondělní Deník.

Diskuse: 0

Jarušce trhali mandle. Za šest dní zemřela. Matka viní lékaře - anotační foto
reklama

Dívka z Kytlic na Děčínsku byla na operaci nadměrně zbytnělých krčních mandlí, po operaci byla v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly nastat nějaké komplikace.

„Klinický stav pacientky byl uspokojivý, během pobytu v nemocnici byla dívka pravidelně sledována, v nemocnici s ní dokonce byla matka,“ uvedl podle listu mluvčí Krajské zdravotní a. s., pod kterou děčínská nemocnice patří.

Šestý den po operaci, kdy už se dívka zotavovala doma, se její stav prudce zhoršil. Matka ji proto odvezla zpět do nemocnice.

"Bylo to divné od začáku. Na operačním sále byla hodinu, i když zákrok, který jí dělali, trvá běžně dvacet minut. Proč, to dodnes nevím. Nemocnice s námi od začátku nekomunikovala,“ řekla matka dívenky, Jana Nemčeková.

„Po náhlém kolapsu a následné bezprostřední resuscitaci byl pacient ve velmi vážném stavu transportován na specializované pracoviště, kde po operačním zákroku a krátkém pobytu na jednotce intenzivní péče přes maximální snahu lékařů podlehl závažným zdravotním komplikacím spojených se selháním základních životních funkcí,“ vysvětlil Vondra. Dívce selhalo dýchání a krevní oběh. Jaký operační zákrok dívka podstoupila, mluvčí neuvedl.

„V pondělí večer mi ještě dala pusu na dobrou noc, pak se jí ale najednou začala z úst řinout krev. Začala se s ní dusit. Můj bratr jí dával první pomoc, záchranáři ji pak odvezli opět do děčínské nemocnice,“ popsala matka, co následovalo.

Jak Vondra řekl Mediafaxu, víc o případu mluvit nebude, protože si to nepřeje rodina zemřelé dívky. Lidé ve vesnici ale dávají vinu lékařům, přesnou příčinu smrti sedmileté dívky určí až nařízená soudní pitva.

„Přivezla jsem tam dítě živé, při vědomí. A minulý čtvrtek jsem ho pochovala,“ řekla zlomená matka s tím, že na nemocnici proto podá trestní oznámení.

reklama
Klíčová slova: Zdravotnictví

Diskuse

Jarušce trhali mandle. Za šest dní zemřela. Matka viní lékaře

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Krnáčová neumí česky, stejně jako Yoda, je loutka a neví, co má dělat, rozjel...

27.11.2014 12:23 Praha - Nová primátorka hlavního města Prahy se den po svém zvolení do čela zastupitelstva začala potýkat s...

Muž se zákeřně a bezcitně pomstil expřítelkyni. 30 let ve vězení mu NS potvrdil - anotační foto

Muž se zákeřně a bezcitně pomstil expřítelkyni. 30 let ve vězení mu NS potvrdil

27.11.2014 12:01 Aktualizováno Brno - Radek Větrák s dovoláním u Nejvyššího soudu nepochodil, 30 let ve vězení za surovou vraždu manželů z...

Vyšší sociální dávky? Sobotka jejich růst nechce - anotační foto

Vyšší sociální dávky? Sobotka jejich růst nechce

27.11.2014 12:00 Praha - Sociální dávky v Česku by se neměly zvyšovat a peníze na jejich úpravu by měly jít spíše do růstu...

Anabolika na Mírově: Policie rozšířila trestní stíhání - anotační foto

Anabolika na Mírově: Policie rozšířila trestní stíhání

27.11.2014 11:31 Olomouc - Policisté rozšířili trestní stíhání obviněných osob v kauze distribuce anabolik ve věznici v Mírově...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 4965 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama