Jarušce trhali mandle. Za šest dní zemřela. Matka viní lékaře

Děčín - Sedmiletá Jaruška Nemčeková z Kytlic na Děčínsku zemřela po operaci mandlí. Zákrok podstoupila v děčínské nemocnici, uvedl pondělní Deník.

Diskuse: 0

Jarušce trhali mandle. Za šest dní zemřela. Matka viní lékaře - anotační foto
reklama

Dívka z Kytlic na Děčínsku byla na operaci nadměrně zbytnělých krčních mandlí, po operaci byla v pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohly nastat nějaké komplikace.

„Klinický stav pacientky byl uspokojivý, během pobytu v nemocnici byla dívka pravidelně sledována, v nemocnici s ní dokonce byla matka,“ uvedl podle listu mluvčí Krajské zdravotní a. s., pod kterou děčínská nemocnice patří.

Šestý den po operaci, kdy už se dívka zotavovala doma, se její stav prudce zhoršil. Matka ji proto odvezla zpět do nemocnice.

"Bylo to divné od začáku. Na operačním sále byla hodinu, i když zákrok, který jí dělali, trvá běžně dvacet minut. Proč, to dodnes nevím. Nemocnice s námi od začátku nekomunikovala,“ řekla matka dívenky, Jana Nemčeková.

„Po náhlém kolapsu a následné bezprostřední resuscitaci byl pacient ve velmi vážném stavu transportován na specializované pracoviště, kde po operačním zákroku a krátkém pobytu na jednotce intenzivní péče přes maximální snahu lékařů podlehl závažným zdravotním komplikacím spojených se selháním základních životních funkcí,“ vysvětlil Vondra. Dívce selhalo dýchání a krevní oběh. Jaký operační zákrok dívka podstoupila, mluvčí neuvedl.

„V pondělí večer mi ještě dala pusu na dobrou noc, pak se jí ale najednou začala z úst řinout krev. Začala se s ní dusit. Můj bratr jí dával první pomoc, záchranáři ji pak odvezli opět do děčínské nemocnice,“ popsala matka, co následovalo.

Jak Vondra řekl Mediafaxu, víc o případu mluvit nebude, protože si to nepřeje rodina zemřelé dívky. Lidé ve vesnici ale dávají vinu lékařům, přesnou příčinu smrti sedmileté dívky určí až nařízená soudní pitva.

„Přivezla jsem tam dítě živé, při vědomí. A minulý čtvrtek jsem ho pochovala,“ řekla zlomená matka s tím, že na nemocnici proto podá trestní oznámení.

reklama
Klíčová slova: Zdravotnictví

Diskuse

Jarušce trhali mandle. Za šest dní zemřela. Matka viní lékaře

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Šibenice k demokracii nepatří. Proč policie nezasáhla? Chovanec chce vysvětlení  - anotační foto

Šibenice k demokracii nepatří. Proč policie nezasáhla? Chovanec chce vysvětlení...

02.07.2015 11:39 Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje od vedení policie vysvětlení, proč nezasáhla na...

Kdo bude kontrolovat tajné služby? Sobotka představil nový záměr - anotační foto

Kdo bude kontrolovat tajné služby? Sobotka představil nový záměr

02.07.2015 11:30 Aktualizováno Praha – Bohuslav Sobotka dnes představil záměr zákona, který by přinesl nové způsoby prověřování činnosti...

Kam na koupaliště? Na těchto místech je zdraví škodlivá voda - anotační foto

Kam na koupaliště? Na těchto místech je zdraví škodlivá voda

02.07.2015 11:27 Praha - Horké počasí vyžene o víkendu miliony Čechů k vodním nádržím, rybníkům a na všechny další typy...

Pokuta přes půl milionu? Ministerstvo pro místní rozvoj zvažuje rozklad

02.07.2015 11:17 Aktualizováno Brno – Ministerstvo pro místní rozvoj pomocí dodatků upravovalo časové plnění smlouvy s vybraným uchazečem,...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 8443 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama