Česká pobočka farmaceutické firmy Sanofi má novou šéfku

Praha - Novou vedoucí manažerkou pobočky farmaceutické skupiny Sanofi v Česku a na Slovensku je Emmanuelle Valentinová. Současně zůstane i ředitelkou GenMed Central Europe, divize Sanofi General Medicines pro střední Evropu. Působit bude v Praze. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Sanofi vlastní také českou firmu Zentiva, podle informací z poloviny dubna ale připravuje její prodej.

Přidejte svůj názor

Léky, ilustrační foto

"Ve své úloze vedoucí manažerky Sanofi Česká republika a Slovensko bude Emmanuelle Valentinová řídit externí a interní program s názvem One Sanofi se zaměřením zejména na strategii pro vnější vztahy, zjednodušení fungování společnosti a řízení talentů," uvedla firma. Agendu bude řídit spolu se současným manažerským týmem Sanofi Česká republika a Slovensko.

Valentinová pracuje v Sanofi od roku 1996. Působila v marketingu, obchodu, financích a distribuci na pobočkách Sanofi i v centrále, kde pracovala na projektech zaměřených na řízení změn a transformaci společnosti. Od roku 2012 vedla projekty vícekanálové komunikace se zákazníky v Evropě, od roku 2015 vede GenMed a působila jako vedoucí pro Rumunsko a Moldávii.

Sanofi je celosvětová farmaceutická společnost, ve více než 100 zemích zaměstnává přes 100.000 lidí. V dubnu uvedla, že zahájila jednání o prodeji své evropské divize generických léků Zentiva za 1,9 miliardy eur (48 miliard Kč) se soukromou investiční firmou sídlící v USA Advent International. Prodej by podle Sanofi měl být hotov do konce letošního roku. Generické léky jsou kopie léků, kterým vypršela patentová ochrana.

Zentiva má sídlo v Praze, působí na více než 50 trzích a má silné postavení ve východní Evropě, zvláště v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. Výrobní závody má v Praze a v Bukurešti a ročně vyrobí a distribuuje více než 350 milionů balení leků. V roce 2016 firmě stoupl čistý zisk o 6,4 procenta na 211,4 milionu korun. Výnosy stagnovaly na 5,2 miliardy korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie spalniček v Česku začala importem ze zahraničí, patrně se změní…

22.05.2018 16:37 Praha - Současná epidemie spalniček v Česku začala importem ze zahraničí, většina případů pocházela…

Rozzlobení lékaři píšou ministerstvu: Nezasahujte do jednání s pojišťovnami

21.05.2018 16:05 Aktualizováno Praha - Nezasahujte do jednání segmentů zdravotní péče s pojišťovnami o úhradách na příští rok, jak…

Česko chce získat pečovatelky z Ukrajiny, ministerstvo navrhne program

21.05.2018 12:53 Praha - Česko by mohlo mít speciální program pro získávání pečovatelek z Ukrajiny, aby se do země…

Kolaps péče o Čechy? U Jílkové to vřelo kvůli zdravotnictví

18.05.2018 08:15 Praha - Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil resort zdravotnictví, konkrétně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama