Ministerstvu zdravotnictví schází úředníci, další odchází

Praha - Ministerstvu zdravotnictví chybí zaměstnanci i na klíčových odborech, podle ministra v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) nejvíc ze všech resortů, řekl dnes ČTK.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ministerstvo zdravotnictví

Další podle dotazníků, který vedení zadalo mezi úředníky, odchod zvažují. Vinu podle Vojtěcha nese i státní tajemník ministerstva, který má obsazování postů podle služebního zákona na starosti. Podal proto podnět, aby s ním bylo zahájeno kárné řízení. Kritiku svých poradců ministr odmítá.

"Jsou odbory, které jsou klíčové a v zásadě nemají zaměstnance. Mají pouze ředitele, vedoucí oddělení, ale nemají řadové zaměstnance, kteří by tu práci prováděli," řekl ministr. Například odbor přímo řízených organizací, který spravuje 70 organizací včetně fakultních nemocnic, má podle něj čtyři zaměstnance.

Ministerstvu chybí podle mluvčí Gabriely Štěpányové třetina z 550 zaměstnanců. "Jsem bohužel přesvědčený, že je to zásluhou i současného státního tajemníka," dodal ministr. Podotkl, že si na něj od zaměstnanců vyslechl řadu stížností. Státní tajemník Ivo Beneda je v současné době ve zdravotní neschopnosti.

"Nedokážu si představit fungování státního tajemníka ve stejném módu, protože bohužel lidé v posledních letech spíše odcházejí než přicházejí," dodal Vojtěch. Odvolat státního tajemníka může jen jeho nadřízený, náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozzlobení lékaři píšou ministerstvu: Nezasahujte do jednání s pojišťovnami

21.05.2018 16:05 Aktualizováno Praha - Nezasahujte do jednání segmentů zdravotní péče s pojišťovnami o úhradách na příští rok, jak…

Česko chce získat pečovatelky z Ukrajiny, ministerstvo navrhne program

21.05.2018 12:53 Praha - Česko by mohlo mít speciální program pro získávání pečovatelek z Ukrajiny, aby se do země…

Kolaps péče o Čechy? U Jílkové to vřelo kvůli zdravotnictví

18.05.2018 08:15 Praha - Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil resort zdravotnictví, konkrétně…

Od června bude dlouhodobé ošetřovné, ČSSZ už nabrala posily

17.05.2018 16:38 Praha - Lidé, kteří se chtějí postarat o příbuzné s vážnou nemocí či po úrazu, si budou moci od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama