Česko se zmítá v chřipkové epidemii. Nemocnice zakazují návštěvy

Praha - Další nemocnice či domovy seniorů v Česku zakazují kvůli epidemii chřipky návštěvy. Zákaz již platí v desítkách zařízení a další přibudou v úterý.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Nemocnice Motol, ilustrační foto

Nemocných s infekčními nemocemi dýchacích cest dále přibývá. Začátek celostátní chřipkové epidemie vyhlásili hygienici v pátek.

Na severu Čech vyhlásili zákaz návštěv dnes například v nemocnici v České Lípě. Nemocnost na Českolipsku stoupla za poslední týden o třetinu. Zákaz nově platí také v nemocnici v Lounech, která poskytuje péči hlavně dlouhodobě nemocným.

V Libereckém kraji platí zákaz návštěv i v nemocnicích v Liberci, Turnově, Semilech a Jilemnici. Zákaz návštěv platí i v některých domovech důchodců, například v Turnově či Českém Dubu. Jablonecká nemocnice zákaz zatím nevydala, ale dnes doporučila, aby lidé návštěvy zvážili s ohledem na svůj zdravotní stav. V Ústeckém kraji jsou návštěvy zakázány třeba v ústecké Masarykově nemocnici nebo Lužické nemocnici v Rumburku, některá zařízení omezila jen vstup na vybraná oddělení.

Ve východních Čechách dnes k zákazu návštěv přistoupila Oblastní nemocnice Jičín. Fakultní nemocnice Hradec Králové zatím zájemce o návštěvu hospitalizovaných jen vyzvala, aby v případě příznaků chřipkového onemocnění návštěvu svých blízkých odložili. Od úterý bude platit zákaz rovněž ve všech pěti nemocnicích Pardubického kraje, kde již návštěvy omezila mimo jiné Vysokomýtská nemocnice. Na Vysočině, kde nemocnost stoupla za poslední týden o pětinu, je uzavřeno šest nemocnic a v úterý k nim přibude Psychiatrická nemocnice Jihlava.

Zákaz nově vyhlásily také nemocnice v Karlových Varech a v Chebu na západě Čech nebo některé nemocnice v Praze, kde za poslední dva týdny stoupl počet lidí s chřipkou téměř o polovinu. V Praze je také již od začátku února zakázán vstup na pneumologickou kliniku nemocnice v Motole.

V Moravskoslezském kraji dnes vyhlásila zákaz nemocnice v Novém Jičíně a od úterý zakážou kvůli epidemii návštěvy i na oddělení Anesteziologie a resuscitace a jednotkách intenzivní péče Městské nemocnice Ostrava, v Léčebně dlouhodobě nemocných v Ostravě-Radvanicích, v sousedním Domě sociálních služeb a v nemocnici ve Frýdku-Místku. Už od víkendu platí zákaz návštěv v Nemocnici v Podlesí na Frýdecko-Místecku.

Chřipkovou epidemii v celém Česku vyhlásili hygienici v pátek, pacientů přibývá ve všech krajích. Na 100.000 lidí připadá podle pátečních údajů v celé ČR v průměru 1722 nemocných a proti minulému týdnu stoupl počet pacientů asi o pětinu. O epidemii se hovoří, když se počet pacientů pohybuje mezi 1600 až 1800 nemocnými na 100.000 lidí.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Epidemie spalniček v Česku začala importem ze zahraničí, patrně se změní…

22.05.2018 16:37 Praha - Současná epidemie spalniček v Česku začala importem ze zahraničí, většina případů pocházela…

Rozzlobení lékaři píšou ministerstvu: Nezasahujte do jednání s pojišťovnami

21.05.2018 16:05 Aktualizováno Praha - Nezasahujte do jednání segmentů zdravotní péče s pojišťovnami o úhradách na příští rok, jak…

Česko chce získat pečovatelky z Ukrajiny, ministerstvo navrhne program

21.05.2018 12:53 Praha - Česko by mohlo mít speciální program pro získávání pečovatelek z Ukrajiny, aby se do země…

Kolaps péče o Čechy? U Jílkové to vřelo kvůli zdravotnictví

18.05.2018 08:15 Praha - Ve čtvrtek se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešil resort zdravotnictví, konkrétně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama