Česko se zmítá v chřipkové epidemii. Nemocnice zakazují návštěvy

Praha - Další nemocnice či domovy seniorů v Česku zakazují kvůli epidemii chřipky návštěvy. Zákaz již platí v desítkách zařízení a další přibudou v úterý.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Nemocnice Motol, ilustrační foto

Nemocných s infekčními nemocemi dýchacích cest dále přibývá. Začátek celostátní chřipkové epidemie vyhlásili hygienici v pátek.

Na severu Čech vyhlásili zákaz návštěv dnes například v nemocnici v České Lípě. Nemocnost na Českolipsku stoupla za poslední týden o třetinu. Zákaz nově platí také v nemocnici v Lounech, která poskytuje péči hlavně dlouhodobě nemocným.

V Libereckém kraji platí zákaz návštěv i v nemocnicích v Liberci, Turnově, Semilech a Jilemnici. Zákaz návštěv platí i v některých domovech důchodců, například v Turnově či Českém Dubu. Jablonecká nemocnice zákaz zatím nevydala, ale dnes doporučila, aby lidé návštěvy zvážili s ohledem na svůj zdravotní stav. V Ústeckém kraji jsou návštěvy zakázány třeba v ústecké Masarykově nemocnici nebo Lužické nemocnici v Rumburku, některá zařízení omezila jen vstup na vybraná oddělení.

Ve východních Čechách dnes k zákazu návštěv přistoupila Oblastní nemocnice Jičín. Fakultní nemocnice Hradec Králové zatím zájemce o návštěvu hospitalizovaných jen vyzvala, aby v případě příznaků chřipkového onemocnění návštěvu svých blízkých odložili. Od úterý bude platit zákaz rovněž ve všech pěti nemocnicích Pardubického kraje, kde již návštěvy omezila mimo jiné Vysokomýtská nemocnice. Na Vysočině, kde nemocnost stoupla za poslední týden o pětinu, je uzavřeno šest nemocnic a v úterý k nim přibude Psychiatrická nemocnice Jihlava.

Zákaz nově vyhlásily také nemocnice v Karlových Varech a v Chebu na západě Čech nebo některé nemocnice v Praze, kde za poslední dva týdny stoupl počet lidí s chřipkou téměř o polovinu. V Praze je také již od začátku února zakázán vstup na pneumologickou kliniku nemocnice v Motole.

V Moravskoslezském kraji dnes vyhlásila zákaz nemocnice v Novém Jičíně a od úterý zakážou kvůli epidemii návštěvy i na oddělení Anesteziologie a resuscitace a jednotkách intenzivní péče Městské nemocnice Ostrava, v Léčebně dlouhodobě nemocných v Ostravě-Radvanicích, v sousedním Domě sociálních služeb a v nemocnici ve Frýdku-Místku. Už od víkendu platí zákaz návštěv v Nemocnici v Podlesí na Frýdecko-Místecku.

Chřipkovou epidemii v celém Česku vyhlásili hygienici v pátek, pacientů přibývá ve všech krajích. Na 100.000 lidí připadá podle pátečních údajů v celé ČR v průměru 1722 nemocných a proti minulému týdnu stoupl počet pacientů asi o pětinu. O epidemii se hovoří, když se počet pacientů pohybuje mezi 1600 až 1800 nemocnými na 100.000 lidí.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Směrnice EU děsí české lékárny: Budou muset ověřovat každou krabičku léku

22.02.2018 13:38 Praha - Od února 2019 budou muset lékárny ověřovat každou krabičku léku podle kódu od výrobce.…

Japonská firma testuje přípravek, který za jediný den zničí virus chřipky

21.02.2018 19:26 Tokio/Praha -  V Japonsku vyvinuli přípravek, který podle dosavadního testování dokáže zlikvidovat…

Převozy obézních pacientů? Je jich stále víc, nastal problém s financováním

21.02.2018 10:22 Praha - Středočeský kraj řeší převozy velmi obézních pacientů. Podle hejtmanství je u takových…

Obžalovaný Nečesaný prý na dodávky materiálu neměl vliv

20.02.2018 18:06 Liberec - Na využití zdravotnického materiálu při operacích neměl obžalovaný bývalý ředitel Krajské…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama