Zemětřesení ve vedení České pošty. Skončil finanční i obchodní ředitel

Praha - Po únorovém odvolání generálního ředitele České pošty Martina Elkána a odvolání dvou členů dozorčí rady, ke kterému došlo minulý týden, rezignovali na své funkce finanční ředitel Lukáš svoboda a obchodní ředitel Jan Foubík.

Přidejte svůj názor

Česká pošta, ilustrační fotografie

„Odstoupil jsem z rodinných a zdravotních důvodů. Bylo toho v poslední době nějak moc," řekl dnes Hospodářským novinám Svoboda, který ve firmě začínal v roce 2014. Na pozici šéfa controllingu a finančního ředitele nastoupil o čtyři roky později. Před tím ale pracoval v konzultační firmě PwC a investiční společnosti KKCG Karla Komárka.

Foubík v České poště začínal v roce 2003 na pozici obchodního manažera pro Ústecký kraj. Také on uvedl, že končí z rodinných důvodů. "Rezignoval jsem v pondělí z rodinných důvodů, deset let jsem dojížděl a chci se více věnovat rodině. V České poště jsem byl dlouho, dojížděl jsem a chtěl bych zkusit něco jiného," řekl Hospodářským novinám.

Oba muži tedy rezignovali v pondělí, údajně krátce po oznámení výsledků výběrového řízení na nového generálního ředitele, kterým se stal Roman Knap, šéf technologické firmy SAP ČR. Jan Foubík však spojitost mezi svoji rezignací a výsledkem výběrového řízení odmítá. "Pana Knapa neznám a slyšel jsem o něm jen dobré. Moje rozhodnutí s jeho vítězstvím ve výběrovém řízení nesouvisí," uvedl pro HN.

Nového generálního ředitele přitom tento týden čeká jednání s ministrem vnitra o podmínkách manažerské smlouvy.

Dnes už bývalého ředitele Martina Elkána odvolal ministr vnitra Jaroslav Metnar v únoru tohoto roku a to proto, že podniku prý chybí vize a strategie budoucího vývoje. Minulý týden také skončili předseda dozorčí rady Jan Mareš a člen dozorčí rady Jan Kasal.

Podle ministra Metnara se jednalo o obměnu dozorčí rady. "Nejsem naštvaný, celkem pana ministra chápu. Chystá se nová koalice, tak mě odvolal. Komunisti v dozorčí radě určitě zůstanou. Ale ať si nehrají na opozici," uvedl ke svému odvolání Kasal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Justici lze ovládnout cukrem a bičem, varuje expert na samosprávu

16.05.2018 14:00 Praha - Pokud jsou do postkomunistické justice příliš brzy zavedeny moc výrazné prvky soudcovské…

Potřebujete na matriku? Zřejmě budete mít problém, část se jich zavře

14.05.2018 08:50 Praha - Ministerstvo vnitra plánuje, že do konce roku skončí více než 400 matrik většinou v…

Policie obvinila pět aktivistů Greenpeace za akci v elektrárně Chvaletice

04.05.2018 16:42 Pardubice - Pěti lidem, kteří v roce 2016 s ekologickou organizací Greenpeace protestovali proti…

Celníci v tržnici Sapa odhalili šest případů porušení zákona o EET

04.05.2018 13:36 Praha - Pražští celníci ve čtvrtek při 15 kontrolách vytipovaných objektů v tržnici Sapa v Libuši…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama