V Povodí Vltavy a Moravy a olomoucké radnici zasahovali policisté

Praha/Olomouc - Na ředitelstvích státních firem Povodí Vltavy v Praze a Povodí Moravy v Brně, na olomoucké radnici a v jedné stavební firmě v Olomouci dnes zasahovala policie. Vyplývá to z informací ČTK a serverů iRozhlas.cz a iDnes.cz. 

Přidejte svůj názor

Policie ČR, ilustrační fotografie

Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej Radiožurnálu bez dalších podrobností řekl, že vyšetřování souvisí se stavbou protipovodňových opatření. Vedení Povodí Vltavy a Moravy se k věci nevyjádřila. „Náš útvar dnešního dne pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci provádí úkony trestního řízení," řekl mluvčí policie.

Zásah ve státním podniku potvrdil i náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár. „Vrchní státní zastupitelství v Olomouci provádí dozor na zachování zákonnosti v trestní věci, kdy dneska probíhají úkony trestního řízení, a ty úkony provádí policejní orgán NCOZ. To je jediné, co v současné době můžeme sdělit. Úkony se dnes provádí na více místech České republiky," řekl.

„V tuto chvíli tady probíhají nějaké prověřovací úkony. Žádnou oficiální informaci však nemám, nemohu to tedy komentovat," řekla dnes kolem 17:30 mluvčí magistrátu Radka Štědrá. Podotkla, že radnice bude ve čtvrtek fungovat v běžném režimu. Olomoučtí policisté k zásahu nic uvést nechtěli.

Zásah byl proveden také v ředitelství státního podniku Povodí Moravy, který sídlí v Brně. "V tuto chvíli se vůbec k ničemu nemůžu vyjadřovat," řekla serveru mluvčí Povodí Moravy Jana Kučerová. Ani ředitel Povodí Vltavy Petr Kubala se podle iRozhlas.cz k věci nechtěl vyjádřit.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejvyšší správní soud by mohl posílit Milan Podhrázký

20.04.2018 11:07 Praha - Novým soudcem Nejvyššího správního soudu (NSS) by se mohl stát Milan Podhrázký, který nyní…

Pokuty pro obce kvůli GDPR se patrně nezruší, vláda odmítla návrh lidovců

18.04.2018 11:52 Aktualizováno Praha - Vláda nepodpořila návrh KDU-ČSL, která chce zrušit pokuty pro obce, úřady nebo neziskové…

Blanenská soudkyně Sedláková přišla o funkci kvůli změnám rozsudků

11.04.2018 19:49 Brno - Blanenská soudkyně Dana Sedláková byla odvolána z funkce. Nejvyšší správní soud ji vinnou ze…

Část majetkového přiznání komunálních politiků bude utajená, zákon je před…

10.04.2018 16:02 Praha - Sněmovna dnes poslala do závěrečného kola schvalování úpravu zákona o střetu zájmů, podle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama