NSS už dostal téměř všechnu dokumentaci k opravě výsledku voleb

Praha - Středočeský krajský úřad předal Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) téměř všechnu volební dokumentaci k přepočítání preferenčních hlasů u kandidátky ODS ve sněmovních volbách ve středních Čechách.

Přidejte svůj názor

Nejvyšší správní soud

Soud si vyžádal volební dokumentaci z 915 okrsků, v takovém rozsahu volby dosud nepřezkoumával. Po dnešku chybí předat volební dokumentaci už jen z pěti okrsků, sdělila dnes ČTK Helena Frintová z tiskového oddělení krajského úřadu. „Zbylých pět okrsků předá krajskému úřadu volební dokumentaci v úterý do 10:00. Ta bude týž samý den předána Nejvyššímu správnímu soudu," dodala Frintová.

O přepočítání preferenčních hlasů pro kandidáty ODS rozhodl NSS zhruba v polovině Středočeského kraje. Důvodem jsou pochybnosti o správnosti započtení preferenčních kroužků. Přepočet může změnit to, kteří ze čtyř kandidátů ODS ve středních Čechách získali poslanecký mandát. Na početní rozdělení sil ve Sněmovně ale přepočet nebude mít vliv.

Středočeskými poslanci ODS byli zvoleni Jan Skopeček, Petr Bendl, Veronika Vrecionová a Vojtěch Munzar. Přepočet by mohl pomoci Martinu Kupkovi, který kandidoval z 31. pozice a získal podle výsledků 4168 přednostních hlasů. Stačila by mu zhruba stovka hlasů navíc, aby některého ze čtyř kolegů z čela kandidátky vystřídal.

S vyžádáním volební dokumentace z jednotlivých obcí začali zaměstnanci odboru správních agend a krajského živnostenského úřadu ve čtvrtek. Kontaktovali pověřené obecní úřady s žádostí o součinnost tak, aby mohla být veškerá dokumentace předána soudu nejpozději do úterý.

Pro uložení převezené volební dokumentace byla v budově krajského úřadu vybrána speciální místnost, která je zabezpečena nepřetržitou ostrahou krajského úřadu a kamerovým systémem. Po každém opuštění místnosti je tento prostor zapečetěn.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha unijní bankovní agenturu nezískala. Neuspěla ani Bratislava, která…

20.11.2017 20:06 Aktualizováno Brusel - Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nebude po odchodu Británie z EU v Praze. Česká…

Do ústavů se loni dostalo 1559 dětí mladších tří let

20.11.2017 18:42 Praha – V loňském roce se do dětských domovů dostalo 1559 dětí, kterým nebyly ještě ani tři roky.…

Může být Zeman sesazen? Odborník na Ústavu zchladil prezidenta

03.11.2017 21:53 Aktualizováno ROZHOVOR – Vláda Andreje Babiše by i bez důvěry mohla vládnout teoreticky celé funkční období,…

Písemná komunikace s civilním soudem musí být v češtině, rozhodl Nejvyšší…

02.11.2017 09:03 Brno - Nejvyšší soud (NS) rozhodl, že se písemná komunikace s civilním soudem musí odehrávat v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama