Nejvyšší soud přezkoumá verdikt 16 let za vraždu dítěte v přerovské ubytovně

Brno - Nejvyšší soud se bude zabývat dovoláním ženy, která si má odpykat 16 let ve vězení za vraždu novorozence v přerovské ubytovně. 

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Dovolání soud obdržel před několika dny. Žena podle rozsudku své šestitýdenní dítě úmyslně udusila, vinu po celou dobu popírala. Krajský soud obžalovanou původně osvobodil, za vraždu ji potrestal až po vrácení případu odvolacím soudem. Ženě v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, souzena za to však nebyla.

Podle rozsudku žena chlapci zakryla dýchací cesty v úmyslu usmrtit ho. Nezaměstnaná čtyřnásobná matka, jejíž zbývající jedno dítě žije u otce, však tvrdí, že chlapec zemřel ve chvíli, kdy usnula při kojení. Tragédie se v přerovské ubytovně v říjnu 2014.

„Úmyslně jsem jeho smrt nezpůsobila. Prostě jsem upadla do tvrdého spánku, hlavičku měl u prsu a asi nemohl dýchat," řekla policistům. Vzbudila se prý ve chvíli, kdy bylo dítě promodralé a oživit se jí ho nepodařilo. Šla spát, teprve později donesla tělo na vrátnici. Záchranáři se jej snažili ještě resuscitovat, ale marně.

Možnost náhodného udušení odborníci prakticky vyloučili. Podle nich by ženě při usnutí kojené dítě vypadlo z náruče a pláčem by ji probudilo. Mrtvé dítě navíc nemělo na těle otlaky, které jsou při zalehnutí typické. Z dalších posudků vyplývá, že matka neprojevovala nad smrtí dítěte emoce ani pocit viny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémy u voleb: Zachyceny byly neplatné tiskopisy voličských průkazů,…

21.10.2017 11:47 Hradec Králové – Okrskové volební komise v Královéhradeckém kraji odhalily již neplatné tiskopisy…

Baxa navrhl jmenovat advokátku Krupičkovou soudkyní NSS

13.10.2017 09:15 Praha - Předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa se obrátil na ministra spravedlnosti…

Sčítání lidu v roce 2021 se uskuteční hlavně online, formulář bude zkrácen

05.10.2017 16:18 Aktualizováno Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) předložil návrh zákona o sčítání lidu. Výrazně má být zkrácen…

Zveřejnění fotografie zloděje kola by Úřad pro ochranu osobních údajů nyní…

03.10.2017 17:21 Praha – Dnes by už Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pod nynějším vedením někdejší ústavní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama