Nejvyšší soud přezkoumá verdikt 16 let za vraždu dítěte v přerovské ubytovně

Brno - Nejvyšší soud se bude zabývat dovoláním ženy, která si má odpykat 16 let ve vězení za vraždu novorozence v přerovské ubytovně. 

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Dovolání soud obdržel před několika dny. Žena podle rozsudku své šestitýdenní dítě úmyslně udusila, vinu po celou dobu popírala. Krajský soud obžalovanou původně osvobodil, za vraždu ji potrestal až po vrácení případu odvolacím soudem. Ženě v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, souzena za to však nebyla.

Podle rozsudku žena chlapci zakryla dýchací cesty v úmyslu usmrtit ho. Nezaměstnaná čtyřnásobná matka, jejíž zbývající jedno dítě žije u otce, však tvrdí, že chlapec zemřel ve chvíli, kdy usnula při kojení. Tragédie se v přerovské ubytovně v říjnu 2014.

„Úmyslně jsem jeho smrt nezpůsobila. Prostě jsem upadla do tvrdého spánku, hlavičku měl u prsu a asi nemohl dýchat," řekla policistům. Vzbudila se prý ve chvíli, kdy bylo dítě promodralé a oživit se jí ho nepodařilo. Šla spát, teprve později donesla tělo na vrátnici. Záchranáři se jej snažili ještě resuscitovat, ale marně.

Možnost náhodného udušení odborníci prakticky vyloučili. Podle nich by ženě při usnutí kojené dítě vypadlo z náruče a pláčem by ji probudilo. Mrtvé dítě navíc nemělo na těle otlaky, které jsou při zalehnutí typické. Z dalších posudků vyplývá, že matka neprojevovala nad smrtí dítěte emoce ani pocit viny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr za 550 milionů? Je k ničemu, údaje chybné a nespolehlivé, zjistil…

11.12.2017 08:51 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na provoz a využití státních nebo státem užívaných…

ČR potřebuje mobilizaci ústavního rozumu. Převraty přicházejí plíživě,…

08.12.2017 18:03 Praha - Podle právníka a sociologa Jiřího Přibáně z Velšské univerzity čelí Česká republika krizi…

Ústavní soud musí řešit zákon o občanství. Paragraf prý připomíná absurdní…

08.12.2017 11:03 Brno - Ústavní soud (ÚS) se musí znovu zabývat zákonem o státním občanství. Podle sporného…

Zemřela Iva Ritschelová, předsedkyně Českého statistického úřadu

03.12.2017 14:26 Aktualizováno Praha - V sobotu večer zemřela po těžké nemoci ve věku 53 let předsedkyně Českého statistického…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama