Nejvyšší soud nařídil znovu otevřít kauzu tragické dopravní nehody, při které zemřela spolujezdkyně

Brno – Plzeňský krajský soud se bude znovu zabývat kauzou Jiřího Manycha, jehož útěk před policejním pronásledováním vedl k dopravní nehodě a smrti spolujezdkyně. Jeho dovolání dnes vyhověl Nejvyšší soud (NS).

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nejvyšší soud České republiky

Je prý nutné například detailněji zkoumat, jaký podíl na nehodě měl řidič, který vyjel z vedlejší silnice a pravděpodobně nedal Manychovi přednost, uvedl dnes soud.

Otázkou je také to, jak by se situace vyvinula, pokud by Manych reagoval brzděním, a nikoli přejetím do levého pruhu, uvedl NS. „Plzeňský krajský soud dostatečně nevysvětlil, proč takové řešení nastalé dopravní situace bylo v tomto případě jednoznačně špatným řešením," uvedl mluvčí soudu Petr Tomíček.

Manych si měl odpykat 5,5 roku ve vězení za několik trestných činů. V době nehody muž nevlastnil řidičský průkaz. Byl v podmínce. Podle znalce byl lehce pod vlivem pervitinu.Po zásahu nejvyššího soudu, už druhém v tomto případě, rozsudek sice není pravomocný, ale Manych se na svobodu zatím nedostane, zůstane ve vazbě.

Krajský soud má podle dnešního verdiktu jasně říci, zda je řidič vyjíždějící z vedlejší silnice spoluviníkem nehody, anebo nikoliv. „Takové pokyny ostatně obdržel Krajský soud v Plzni už v případě prvního rozhodnutí NS v dané věci, v prosinci roku 2015. Odvolací soud následně setrval na svém původním zjištění, že řidič jedoucí z vedlejší silnice spáchal přestupek, ale znovu (ani napodruhé) nevysvětlil, proč i přesto je jediným viníkem obviněný," uvedl Tomíček.

K nehodě došlo v prosinci 2013. Recidivista tehdy ujížděl policistům poté, co nezaplatil u čerpací stanice. Těsně za Plzní čelně narazil do protijedoucího auta a poté do dalšího vozu. Jeho tehdejší přítelkyně, čtyřiadvacetiletá žena, následkům zranění podlehla, tři lidé byli zraněni.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká diplomacie chce víc Čechů v mezinárodních organizacích

17.08.2017 17:40 Praha - Ministerstvo zahraničních věcí by si přálo, aby více českých občanů působilo v…

Srp se nestal členem rady Ústavu pro studium totalitních režimů

16.08.2017 19:46 Praha - Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu…

Senát drtivou většinou odmítl zákon o kontrole veřejných financí

16.08.2017 16:33 Praha - Nový zákon o řízení a kontrole veřejných financí dnes neprošel v Senátu. Normu tak bude…

Rostoucí napětí na trhu práce vede k rychlejšímu růstu mezd, uvádí ČNB

11.08.2017 10:39 Praha – Stupňující se napětí na trhu práce vede k rychlejšímu zvyšování mezd. Současně ale také…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama