Nejvyšší soud potvrdil ženě trest 8,5 roku vězení, podle verdiktu způsobila smrt přítele

Brno – Žena, která podle pravomocného rozsudku nese vinu za smrt přítele v Lipůvce na Blanensku, si odsedí 8,5 roku. Výši trestu dnes potvrdil Nejvyšší soud. Jako poslední mimořádný opravný prostředek jí zbývá ústavní stížnost.

Přidejte svůj názor

Nejvyšší soud České republiky

Partner údajně odsouzenou Martinu Kulíškovou týral. V kauze padlo postupně osm rozhodnutí včetně dvou osvobozujících verdiktů, nakonec ji justice potrestala za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti.

Kulíškové původně hrozil mnohaletý trest za vraždu. Krajský soud v Brně ji v roce 2014 poslal na čtyři roky do vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti, olomoucký vrchní soud ale případ vrátil zpět k projednání. Poté krajský soud dvakrát zprostil Kulíškovou viny kvůli rozporům a nejasnostem v důkazech, nakonec po opakovaných zásazích vrchního soudu uložil ženě 8,5 roku ve vězení.

Výsledek dovolacího řízení potvrdila ČTK mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Nejvyšší soud zatím odůvodnění nezveřejnil. Podle Sigmundové „neshledal námitky obviněné opodstatněnými".

Podle Kulíškové ji přítel tři roky bil a psychicky trápil. Žena se s ním chtěla několikrát rozejít. Spory vyvrcholily v roce 2014, kdy podle obžaloby bodla partnera nožem. Do příjezdu zdravotníků vykrvácel.

Podle obhajoby však z výsledků vyšetřování není jasné, co způsobilo ránu na mužově rameni. Muž se prý mohl nabodnout i na střep ze skleněných dveří, které se při hádce rozbily.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr za 550 milionů? Je k ničemu, údaje chybné a nespolehlivé, zjistil…

11.12.2017 08:51 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na provoz a využití státních nebo státem užívaných…

ČR potřebuje mobilizaci ústavního rozumu. Převraty přicházejí plíživě,…

08.12.2017 18:03 Praha - Podle právníka a sociologa Jiřího Přibáně z Velšské univerzity čelí Česká republika krizi…

Ústavní soud musí řešit zákon o občanství. Paragraf prý připomíná absurdní…

08.12.2017 11:03 Brno - Ústavní soud (ÚS) se musí znovu zabývat zákonem o státním občanství. Podle sporného…

Zemřela Iva Ritschelová, předsedkyně Českého statistického úřadu

03.12.2017 14:26 Aktualizováno Praha - V sobotu večer zemřela po těžké nemoci ve věku 53 let předsedkyně Českého statistického…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama