Nejvyšší soud potvrdil ženě trest 8,5 roku vězení, podle verdiktu způsobila smrt přítele

Brno – Žena, která podle pravomocného rozsudku nese vinu za smrt přítele v Lipůvce na Blanensku, si odsedí 8,5 roku. Výši trestu dnes potvrdil Nejvyšší soud. Jako poslední mimořádný opravný prostředek jí zbývá ústavní stížnost.

Přidejte svůj názor

Nejvyšší soud České republiky

Partner údajně odsouzenou Martinu Kulíškovou týral. V kauze padlo postupně osm rozhodnutí včetně dvou osvobozujících verdiktů, nakonec ji justice potrestala za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti.

Kulíškové původně hrozil mnohaletý trest za vraždu. Krajský soud v Brně ji v roce 2014 poslal na čtyři roky do vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti, olomoucký vrchní soud ale případ vrátil zpět k projednání. Poté krajský soud dvakrát zprostil Kulíškovou viny kvůli rozporům a nejasnostem v důkazech, nakonec po opakovaných zásazích vrchního soudu uložil ženě 8,5 roku ve vězení.

Výsledek dovolacího řízení potvrdila ČTK mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová. Nejvyšší soud zatím odůvodnění nezveřejnil. Podle Sigmundové „neshledal námitky obviněné opodstatněnými".

Podle Kulíškové ji přítel tři roky bil a psychicky trápil. Žena se s ním chtěla několikrát rozejít. Spory vyvrcholily v roce 2014, kdy podle obžaloby bodla partnera nožem. Do příjezdu zdravotníků vykrvácel.

Podle obhajoby však z výsledků vyšetřování není jasné, co způsobilo ránu na mužově rameni. Muž se prý mohl nabodnout i na střep ze skleněných dveří, které se při hádce rozbily.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémy u voleb: Zachyceny byly neplatné tiskopisy voličských průkazů,…

21.10.2017 11:47 Hradec Králové – Okrskové volební komise v Královéhradeckém kraji odhalily již neplatné tiskopisy…

Baxa navrhl jmenovat advokátku Krupičkovou soudkyní NSS

13.10.2017 09:15 Praha - Předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa se obrátil na ministra spravedlnosti…

Sčítání lidu v roce 2021 se uskuteční hlavně online, formulář bude zkrácen

05.10.2017 16:18 Aktualizováno Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) předložil návrh zákona o sčítání lidu. Výrazně má být zkrácen…

Zveřejnění fotografie zloděje kola by Úřad pro ochranu osobních údajů nyní…

03.10.2017 17:21 Praha – Dnes by už Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pod nynějším vedením někdejší ústavní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama