Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně jde k soudu, je obviněn z korupce

Brno – Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně čelí obžalobě. Krajské státní zastupitelství jej viní z braní úplatků a zneužití pravomoci. Na dalších pět osob zastupitelství podalo obžalobu kvůli krácení DPH či podplácení.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Korupce

Případem se bude zabývat brněnský krajský soud, informoval mluvčí krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Bývalý ředitel finančního úřadu Brno III Miroslav Kuba je obžalovaný z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Na ostatních pět lidí podalo zastupitelství obžalobu kvůli zkrácení daně, dva z nich navíc viní z podplácení. Hrozí jim pět až deset let vězení.

Skupina připravila stát o 26 milionů korun, uvedl na konci března v tiskové zprávě mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle vyšetřovatelů ze Daňové Kobry pět lidí fingovalo obchody s hovězími usněmi, aby vylákali nadměrné daňové odpočty. Vedoucí pracovník finančního úřadu pak skupině pomáhal, aby přošla kontrolami.

„V souvislosti s ovlivňováním kontroly vyplácení nadměrných odpočtů měl bývalý ředitel územního pracoviště finančního úřadu přijímat finanční prostředky a různé protislužby," uvedl Ibehej. Ředitel dostal zhruba 300.000 korun a protislužby za půl milionu, dodal mluvčí.

Kromě 26 milionů, které skupina na odpočtech neoprávněně získala, se podle mluvčího policie povedlo zabránit dalšímu úniku v objemu přes šest milionů korun.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NSS už dostal téměř všechnu dokumentaci k opravě výsledku voleb

13.11.2017 18:49 Praha - Středočeský krajský úřad předal Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) téměř všechnu volební…

Může být Zeman sesazen? Odborník na Ústavu zchladil prezidenta

03.11.2017 21:53 Aktualizováno ROZHOVOR – Vláda Andreje Babiše by i bez důvěry mohla vládnout teoreticky celé funkční období,…

Písemná komunikace s civilním soudem musí být v češtině, rozhodl Nejvyšší…

02.11.2017 09:03 Brno - Nejvyšší soud (NS) rozhodl, že se písemná komunikace s civilním soudem musí odehrávat v…

Opraší se zákaz pobytu v obcích? Senát rozhodne o novele až příští rok

01.11.2017 17:38 Aktualizováno Praha - O tom, zda obce opět dostanou právo trestat notorické narušitele pořádku zákazem pobytu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama