Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně jde k soudu, je obviněn z korupce

Brno – Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně čelí obžalobě. Krajské státní zastupitelství jej viní z braní úplatků a zneužití pravomoci. Na dalších pět osob zastupitelství podalo obžalobu kvůli krácení DPH či podplácení.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Korupce

Případem se bude zabývat brněnský krajský soud, informoval mluvčí krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Bývalý ředitel finančního úřadu Brno III Miroslav Kuba je obžalovaný z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Na ostatních pět lidí podalo zastupitelství obžalobu kvůli zkrácení daně, dva z nich navíc viní z podplácení. Hrozí jim pět až deset let vězení.

Skupina připravila stát o 26 milionů korun, uvedl na konci března v tiskové zprávě mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle vyšetřovatelů ze Daňové Kobry pět lidí fingovalo obchody s hovězími usněmi, aby vylákali nadměrné daňové odpočty. Vedoucí pracovník finančního úřadu pak skupině pomáhal, aby přošla kontrolami.

„V souvislosti s ovlivňováním kontroly vyplácení nadměrných odpočtů měl bývalý ředitel územního pracoviště finančního úřadu přijímat finanční prostředky a různé protislužby," uvedl Ibehej. Ředitel dostal zhruba 300.000 korun a protislužby za půl milionu, dodal mluvčí.

Kromě 26 milionů, které skupina na odpočtech neoprávněně získala, se podle mluvčího policie povedlo zabránit dalšímu úniku v objemu přes šest milionů korun.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejvyšší správní soud by mohl posílit Milan Podhrázký

20.04.2018 11:07 Praha - Novým soudcem Nejvyššího správního soudu (NSS) by se mohl stát Milan Podhrázký, který nyní…

Pokuty pro obce kvůli GDPR se patrně nezruší, vláda odmítla návrh lidovců

18.04.2018 11:52 Aktualizováno Praha - Vláda nepodpořila návrh KDU-ČSL, která chce zrušit pokuty pro obce, úřady nebo neziskové…

Blanenská soudkyně Sedláková přišla o funkci kvůli změnám rozsudků

11.04.2018 19:49 Brno - Blanenská soudkyně Dana Sedláková byla odvolána z funkce. Nejvyšší správní soud ji vinnou ze…

V Povodí Vltavy a Moravy a olomoucké radnici zasahovali policisté

11.04.2018 19:16 Praha/Olomouc - Na ředitelstvích státních firem Povodí Vltavy v Praze a Povodí Moravy v Brně, na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama