Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně jde k soudu, je obviněn z korupce

Brno – Bývalý ředitel finančního úřadu v Brně čelí obžalobě. Krajské státní zastupitelství jej viní z braní úplatků a zneužití pravomoci. Na dalších pět osob zastupitelství podalo obžalobu kvůli krácení DPH či podplácení.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Korupce

Případem se bude zabývat brněnský krajský soud, informoval mluvčí krajského státního zastupitelství Hynek Olma. Bývalý ředitel finančního úřadu Brno III Miroslav Kuba je obžalovaný z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Na ostatních pět lidí podalo zastupitelství obžalobu kvůli zkrácení daně, dva z nich navíc viní z podplácení. Hrozí jim pět až deset let vězení.

Skupina připravila stát o 26 milionů korun, uvedl na konci března v tiskové zprávě mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Podle vyšetřovatelů ze Daňové Kobry pět lidí fingovalo obchody s hovězími usněmi, aby vylákali nadměrné daňové odpočty. Vedoucí pracovník finančního úřadu pak skupině pomáhal, aby přošla kontrolami.

„V souvislosti s ovlivňováním kontroly vyplácení nadměrných odpočtů měl bývalý ředitel územního pracoviště finančního úřadu přijímat finanční prostředky a různé protislužby," uvedl Ibehej. Ředitel dostal zhruba 300.000 korun a protislužby za půl milionu, dodal mluvčí.

Kromě 26 milionů, které skupina na odpočtech neoprávněně získala, se podle mluvčího policie povedlo zabránit dalšímu úniku v objemu přes šest milionů korun.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otcovská dovolená? Novinku mohou využít otcové dětí narozených po 21.12…

12.01.2018 17:50 Praha – Na otcovskou dovolenou, která se začne poskytovat od února, budou moci jít také tatínci,…

Před volbami do Senátu se změní hranice 17 obvodů

10.01.2018 08:37 Praha - Před podzimními senátními volbami se kvůli změně počtu obyvatel zřejmě posunou hranice 17…

Odpoledne začne dočasná odstávka datových schránek

29.12.2017 07:57 Praha - Dnes v 16:00 začne odstávka datových schránek, která potrvá do odpoledne 2. ledna 2018.…

Pozor na konec roku. Co vše byste měli stihnout a jak nepřijít o peníze?

20.12.2017 17:00 Aktualizováno Konec roku se nezadržitelně blíží. Někteří mají ve zvyku vše odkládat na poslední chvíli. Pokud k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama