Romů stále přibývá! Ve Varnsdorfu se demonstrovalo

Varnsdorf - Na demonstraci nespokojených občanů se v sobotu odpoledne v centru Varnsdorfu sešly necelé dvě stovky lidí. Protest svolal místní občan Petr Heinrich, kterému vadí stěhování nepřizpůsobivých do města a stále neuspokojivá bezpečnostní situace ve městě.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

On i další řečníci v projevu upozornili na několik rodin, které se do Varnsdorfu přistěhovaly v posledních týdnech z České Lípy, a připomínali nesplněné sliby vlády a dalších politiků k řešení situace ve městě. Vládě adresovali otevřený dopis, v němž požadují opatření proti soustředění nepřizpůsobivých do rizikových lokalit. Obce by měly mít pravomoc zakázat pobyt lidem, kteří porušují pravidla soužití. Dopis vyjadřuje podporu Ústeckému legislativnímu balíčku a Desateru starostů Šluknovska. "Ze slibů, které nám vláda dala, byl zatím splněn jen jeden, a to je posílení policie ve městě," uvedl Heinrich.

Na shromáždění vystoupil i pražský taxikář Zdeněk Ponert, který se podílel na organizaci nedávných demonstrací v Praze. Řekl, že protest místních podporuje. Situace je podle něj selhání všech orgánů, které by měly mimo jiné kontrolovat dodržování hygienických norem ubytování.

Na shromáždění se pokoušel navázat nechvalně proslulý provokatér Lukáš Kohout, který od 16.00 svolal pochod k romským ubytovnám. Organizátoři demonstrace se však od jeho aktivit distancují. Kohout později řekl novinářům, že pochod ruší a z náměstí odešel.

"Policie akci monitorovala, byli jsme připraveni zasáhnout. V pohotovosti byla pořádková jednotka, dopravní policisté i kriminalisté. Ale akce proběhla bez komplikací," informoval policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Témata: Demonstrace | krimi
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči u motorestu vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, chybí jim voda

18.11.2017 19:45 Aktualizováno Hlavenec (u Prahy) - Hasiči několik hodin zasahují u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice…

Slováků v Česku přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil

18.11.2017 10:28 Praha - O život v Česku stojí stále více Slováků a Slovenek. Za posledních deset let se jejich…

Ceny Paměti národa dostali političtí vězni a Šimko

17.11.2017 21:33 Praha - Ceny Paměti národa dnes v Národním divadle v Praze obdrželi političtí vězni František Suchý…

OBRAZEM: Oslavy 17. listopadu jsou ve finále. Češi se sešli na Václavském…

17.11.2017 20:53 Praha - V závěru státního svátku se konal Koncert pro budoucnost. Přišel na něj i Michal Horáček,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama