Romů stále přibývá! Ve Varnsdorfu se demonstrovalo

Varnsdorf - Na demonstraci nespokojených občanů se v sobotu odpoledne v centru Varnsdorfu sešly necelé dvě stovky lidí. Protest svolal místní občan Petr Heinrich, kterému vadí stěhování nepřizpůsobivých do města a stále neuspokojivá bezpečnostní situace ve městě.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

On i další řečníci v projevu upozornili na několik rodin, které se do Varnsdorfu přistěhovaly v posledních týdnech z České Lípy, a připomínali nesplněné sliby vlády a dalších politiků k řešení situace ve městě. Vládě adresovali otevřený dopis, v němž požadují opatření proti soustředění nepřizpůsobivých do rizikových lokalit. Obce by měly mít pravomoc zakázat pobyt lidem, kteří porušují pravidla soužití. Dopis vyjadřuje podporu Ústeckému legislativnímu balíčku a Desateru starostů Šluknovska. "Ze slibů, které nám vláda dala, byl zatím splněn jen jeden, a to je posílení policie ve městě," uvedl Heinrich.

Na shromáždění vystoupil i pražský taxikář Zdeněk Ponert, který se podílel na organizaci nedávných demonstrací v Praze. Řekl, že protest místních podporuje. Situace je podle něj selhání všech orgánů, které by měly mimo jiné kontrolovat dodržování hygienických norem ubytování.

Na shromáždění se pokoušel navázat nechvalně proslulý provokatér Lukáš Kohout, který od 16.00 svolal pochod k romským ubytovnám. Organizátoři demonstrace se však od jeho aktivit distancují. Kohout později řekl novinářům, že pochod ruší a z náměstí odešel.

"Policie akci monitorovala, byli jsme připraveni zasáhnout. V pohotovosti byla pořádková jednotka, dopravní policisté i kriminalisté. Ale akce proběhla bez komplikací," informoval policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Témata: Demonstrace | krimi
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finále Miss Léta bude ve Velké Chuchli, vítězka dostane auto

21.09.2017 18:11 Praha – V neděli 24. září se rozhodne o vítězce soutěže krásy Miss Léta 2017. Vyhlášení bude…

Češi se hromadně stěhují k Praze. Okolí bude mít přes milion obyvatel

21.09.2017 17:56 Praha - Ve středních Čechách přibude v následujících 15 letech každým rokem nejméně 10.000 lidí.…

Kraus okomentoval obří problém, který trápí celé Česko. Pamatuju si, jak…

21.09.2017 17:07 Aktualizováno Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil ke dvěma událostem, které hýbou Českou…

Mezi oběťmi ani zraněnými zemětřesení v Mexiku nejsou Češi

20.09.2017 09:02 Praha - Mezi oběťmi ani zraněnými zemětřesení v Mexiku nejsou žádní Češi. ČTK to dnes ráno řekla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama