Romský pokladník utekl i s penězi! Lež neonacisty, na níž naletěla média

Ústí nad Labem - Před několika dny se bleskově rozšířila zpráva, že na ustavující sjezd nově zakládané romské strany nedorazil pokladník, který zmizel i s veškerými penězi. Článku pocházejícímu ze serveru Parlamentní listy. uvěřila všechna média a převzala ho i televize. Jak ale dnes odhalil deník Právo, vše byla lež pocházející z pera známého podvodníka a neonacisty.

Diskuse byla zablokována

Romský pokladník utekl i s penězi! Lež neonacisty, na níž naletěla média - anotační foto
reklama

Zpráva, jíž server uveřejnil, vypadala zcela důvěryhodně. Bylo v ní uvedeno jméno zmizelého pokladníka, který prý utekl s členskými příspěvky, jež vybral od asi třiceti Romů. V textu byly i reakce podvedených členů strany včetně jejich jmen. A tak se zprávu již nikdo neobtěžoval ověřovat.

Převzala ji i televize a o případ se začala zajímat policie a také romské sdružení Romea. Jenže došly k překvapivému zjištění. Žádná taková strana neexistuje a i jmenovaní lidé jsou smyšlení.

"O té věci nic nevím, ale předpokládám, že kdyby se v Ústí nad Labem nějaká romská strana zakládala, tak by se to rozneslo. Obrací se na mě jako na bývalou romskou koordinátorku neustále lidé kvůli různým věcem, takže bych se o tom s největší pravděpodobností dozvěděla," řekla pro server Romea.cz Lenka Balogová z ústecké Poradny pro občanství, občanská a lidská práva.


Článek napsal bývalý neonacista

Novinářská kachna se čas od času někde objeví. Na tomto článku je však zajímavá jedna věc - jeho autorem je podle zjištění serveru Novinky.cz Václav Prokůpek. Pro většinu lidí neznámý člověk však dříve byl regionálním lídrem dnes již zrušené Dělnické strany. A loni dokonce za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti kandidoval do Parlamentu.

Jak známo, příznivci této extremistické strany se ostře vyhrazují proti Romům. Loni v létě pořádali řadu demonstrací ve Varnsdorfu i dalších městech a ve svém programu prohlašují, že by se Romové měli vystěhovat z republiky. Motivace Prokůpka pro sepsání tohoto článku je tak zřejmá - nejspíš chtěl ještě víc poškodit obraz Romů v očích většinové společnosti a posílit předsudky vůči nim. Což se mu vydařilo.

Navíc nejde o jeho první smyšlenku. Jak informují Novinky.cz, neprávem používal vysokoškolské tituly, jež nemá, a díky tomu se dostal na soukromou vysokou školu, na níž vyučoval.

reklama
Klíčová slova: Romové

Diskuse

Romský pokladník utekl i s penězi! Lež neonacisty, na níž naletěla média

DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!

Související:

Hlavní zprávy

Vláda odmítla Klausovu petici: Populismus, vlamování se do otevřených dveří - anotační foto

Vláda odmítla Klausovu petici: Populismus, vlamování se do otevřených dveří

05.09.2015 14:02 Praha - Bývalý prezident Václav Klaus dnes představil petici pro migraci. Podle ministra vnitra Milana...

ČSSD proti kvótám. Chce prosadit osm opatření, jak řešit uprchlickou krizi - anotační foto

ČSSD proti kvótám. Chce prosadit osm opatření, jak řešit uprchlickou krizi

05.09.2015 13:37 Praha - Ústřední výkonný výbor ČSSD dnes po poledni schválil stanovisko k řešení migrační krize. Sociální...

Letecká přehlídka CIAF přilákala tisíce diváků, zájem je o Messerschmitt - anotační foto

Letecká přehlídka CIAF přilákala tisíce diváků, zájem je o Messerschmitt

05.09.2015 12:57 Hradec Králové - Na letiště v Hradci Králové, kde dnes začala dvoudenní mezinárodní přehlídka letecké...

Policie obvinila z korupce 15 lékařů a 19 obchodníků s léky - anotační foto

Policie obvinila z korupce 15 lékařů a 19 obchodníků s léky

05.09.2015 12:54 Aktualizováno Praha - Protikorupční policie obvinila 15 lékařů z braní úplatků a 19 pracovníků dvou firem obchodujících s...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 22881 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama