Vysoké pokuty za absenci poslanců? Co na to Němcová?

Praha - Poslanci, kteří se řádně neomluví z jednání, podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové nebudou pokutováni. Ale připouští, že veřejnost by si to mohla vynutit. Informuje o tom ČTK.

Přidejte svůj názor

Miroslava Němcová (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny

Z průzkumu, který nedávno provedla občanská iniciativa KohoVolit.eu, vyplynulo, že mezi poslanci je mnoho absentérů. Nejvíc na jednáních chybějí ministři Karel Schwarzenberg (TOP 09) a Jiří Pospíšil (ODS), z poslanců nejvíce absentují členové ČSSD. Ale i pokud se řádně neomluví, nic jim za to nehrozí.

Předsedkyně sněmovny Němcová ale říká, že zatím to finančními postihy řešit nehodlá. Podle ČTK má v plánu pouze zatlačit na předsedy poslaneckých klubů, aby svým poslancům domluvili.

Ale někteří už se pokoušeli zajistit, aby za neomluvenou neúčast na interpelacích hrozily pokuty. Komunistická strana chtěla do jednacíhio řádu implantovat ustanovení, že pokud poslanci nechybí z vážných důvodů, dostanou pokutu 10 tisíc korun. Marně.

O něco podobného se pokusil i předchozí šéf sněmovny Miroslav Vlček (ČSSD). Ten navrhoval, aby poslanci a senátoři, kteří se bez omluvy nezúčastní tří dnů jednání, přišli o třetinu platu.

I Němcová připouští, že seznam omlouvaných poslanců je vždy dost dlouhý. Ale k sankcím zatím odmítá přistoupit. Pouze slibuje, že se s předsedy klubů sejde v září, a budou situaci řešit. Je otázkou, jestli se pak odhodlá přistoupit k ráznějšímu postupu proti absentérům placeným z našich daní.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vysoké pokuty za absenci poslanců? Co na to Němcová?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Babiš už se balí? Sobotka je podprůměrný exministr, jen nás zadlužuje,…

27.04.2017 22:03 Aktualizováno Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Andrej Babiš (ANO) se opět dostali do sporu. Šéf hnutí…

ANKETA: Sobotka už je odrovnaný, na odvolání Babiše nemá. Špína, podvody,…

27.04.2017 22:00 Aktualizováno ANKETA – Kvůli slovní přestřelce mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a premiérem…

Některé jogurty zdraví spíše škodí než prospívají: Víte kterým se vyhnout?

27.04.2017 21:58 Praha - O tom, že jogurty jsou zdraví prospěšné potraviny, se můžete dočíst na internetu i v…

Zeman komentuje spor Babiše a Sobotky: Je to velmi absurdní a velmi…

27.04.2017 21:33 Praha – Prezident Miloš Zeman se dnes v televizi Barrandov vyjádřil k hádkám ve vládní koalici.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama