Vysoké pokuty za absenci poslanců? Co na to Němcová?

Praha - Poslanci, kteří se řádně neomluví z jednání, podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové nebudou pokutováni. Ale připouští, že veřejnost by si to mohla vynutit. Informuje o tom ČTK.

Přidejte svůj názor

Miroslava Němcová (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny

Z průzkumu, který nedávno provedla občanská iniciativa KohoVolit.eu, vyplynulo, že mezi poslanci je mnoho absentérů. Nejvíc na jednáních chybějí ministři Karel Schwarzenberg (TOP 09) a Jiří Pospíšil (ODS), z poslanců nejvíce absentují členové ČSSD. Ale i pokud se řádně neomluví, nic jim za to nehrozí.

Předsedkyně sněmovny Němcová ale říká, že zatím to finančními postihy řešit nehodlá. Podle ČTK má v plánu pouze zatlačit na předsedy poslaneckých klubů, aby svým poslancům domluvili.

Ale někteří už se pokoušeli zajistit, aby za neomluvenou neúčast na interpelacích hrozily pokuty. Komunistická strana chtěla do jednacíhio řádu implantovat ustanovení, že pokud poslanci nechybí z vážných důvodů, dostanou pokutu 10 tisíc korun. Marně.

O něco podobného se pokusil i předchozí šéf sněmovny Miroslav Vlček (ČSSD). Ten navrhoval, aby poslanci a senátoři, kteří se bez omluvy nezúčastní tří dnů jednání, přišli o třetinu platu.

I Němcová připouští, že seznam omlouvaných poslanců je vždy dost dlouhý. Ale k sankcím zatím odmítá přistoupit. Pouze slibuje, že se s předsedy klubů sejde v září, a budou situaci řešit. Je otázkou, jestli se pak odhodlá přistoupit k ráznějšímu postupu proti absentérům placeným z našich daní.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesor Lukeš vyslal vzkaz českým nenávistníkům migrantů. Sílu USA tvoří…

21.07.2017 14:09 Praha - Český profesor historie Igor Lukeš by každého odpůrce migrace poslal na chodby amerických…

Bolševik nebo imperialista? Čech v krizi: Nepřítel na každém kroku

21.07.2017 13:38 GLOSA - Na východě je špatně, na západě ještě hůř. Rusko je zlé, Evropská unie nejhorší a Amerika…

Předseda Národní demokracie Bartoš je obviněný z antisemitismu a rasismu.…

20.07.2017 21:55 Aktualizováno Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes začal zabývat případem předsedy krajně pravicové Národní…

Koho vyznamenat? Senát přišel s pěvkyní Urbanovou a zpěvákem Černým

19.07.2017 18:46 Praha - Pěvkyně Eva Urbanová, cestovatel Miloslav Stingl, ekonom Milan Zelený či folklorní zpěváci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama