Vysoké pokuty za absenci poslanců? Co na to Němcová?

Praha - Poslanci, kteří se řádně neomluví z jednání, podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové nebudou pokutováni. Ale připouští, že veřejnost by si to mohla vynutit. Informuje o tom ČTK.

Přidejte svůj názor

Miroslava Němcová (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny

Z průzkumu, který nedávno provedla občanská iniciativa KohoVolit.eu, vyplynulo, že mezi poslanci je mnoho absentérů. Nejvíc na jednáních chybějí ministři Karel Schwarzenberg (TOP 09) a Jiří Pospíšil (ODS), z poslanců nejvíce absentují členové ČSSD. Ale i pokud se řádně neomluví, nic jim za to nehrozí.

Předsedkyně sněmovny Němcová ale říká, že zatím to finančními postihy řešit nehodlá. Podle ČTK má v plánu pouze zatlačit na předsedy poslaneckých klubů, aby svým poslancům domluvili.

Ale někteří už se pokoušeli zajistit, aby za neomluvenou neúčast na interpelacích hrozily pokuty. Komunistická strana chtěla do jednacíhio řádu implantovat ustanovení, že pokud poslanci nechybí z vážných důvodů, dostanou pokutu 10 tisíc korun. Marně.

O něco podobného se pokusil i předchozí šéf sněmovny Miroslav Vlček (ČSSD). Ten navrhoval, aby poslanci a senátoři, kteří se bez omluvy nezúčastní tří dnů jednání, přišli o třetinu platu.

I Němcová připouští, že seznam omlouvaných poslanců je vždy dost dlouhý. Ale k sankcím zatím odmítá přistoupit. Pouze slibuje, že se s předsedy klubů sejde v září, a budou situaci řešit. Je otázkou, jestli se pak odhodlá přistoupit k ráznějšímu postupu proti absentérům placeným z našich daní.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Namyšlený idiot, co svému otci nesahá ani po kotníky? Brzobohatý se pustil…

21.01.2018 21:43 Aktualizováno Praha - Hudebník a skladatel Ondřej Brzobohatý se v posledních dnech opakovaně vyjádřil k politické…

OBRAZEM: Při požáru hotelu v Praze umírali lidé

20.01.2018 21:51 Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé.…

VIDEO: Šmicer, Chovanec, Siegl. Sportovní legendy mají jasno, koho budou…

20.01.2018 20:09 Aktualizováno Praha - Vedle herců a zpěváků se k prezidentským volbám vyjadřují také sportovci. Fotbalové a…

VIDEO: Chceme na Hrad Miloše, statečného zbrojnoše. Kontroverzní zpěvačka…

20.01.2018 15:09 Aktualizováno Praha – Zpěvačka Olivia Žižková na sebe upozornila protiimigrantským songem „Evropo dýchej", který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama