Kraus se rozpovídal problému, který trápí hodně Čechů. A na vyšší místa vzkázal: Takhle to nejde, vyřešte to!

Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se na úvod své show zaměřil na problém, který trápí řadu obyvatel velkých měst - na parkování při blokovém čištění. V Praze je podle něj situace v poslední době katastrofální.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jan Kraus

Kraus si postěžoval na věc, kterou musí čas od času řešit asi každý řidič. Popsal, jak se večer před natáčením pořadu vrátil domů. „My máme v Praze takové to blokové čištění, to asi z velkých měst znáte. Od doby, co bydlíme, což je na Smíchově, se vždycky dalo dobře parkovat. Než se zavedly zóny. Co se zavedly placené zóny, tak ti, co nechtějí platit, což jsou všichni včetně mě, parkují v těch neplacených, což je u nás. Čili my co tam bydlíme, nemáme kde parkovat. Jedna z šancí je zaparkovat na placené zóně, kterou ale máme daleko,“ postěžoval si.

To byl ale jen začátek celého Krausova dopravního problému. „Jako bonus jsme dostali ještě blokové čištění, což je normální a nemůže být snadné ve městě, kde je všude plno aut. Takže se to musí dělat s rozvahou a citlivě, protože tam auta nemůžou bejt, aby se to dalo mejt. Já jsem přijel v noci a všiml jsem si novinky – dřív, když bylo čištění, jsem měl vytipovanou jednu ulici, která byla celkem přijatelně daleko, kam jsem mohl to auto dát a odpoledne ho vrátit. Jenže oni to teď udělali komplexně, takže ta ulice byla taky uzavřená kvůli mytí a já to auto neměl kam dát,“ postěžoval si.

A tak prý přemýšlel, kam to auto vlastně zaparkovat. „Jako já bych si ho dal domů, ale tam se nevejde a nevjedu tam. Druhá možnost byla, že bych zajel za Prahu a přes noc bydlel v autě, to jsem si ale nemohl dovolit, protože musím taky do práce. Třetí možnost byla ubytovat se v hotelu a auto mít v parkingu hotelu, pokud tam mají místo. Ale to bych nebyl s rodinou, nebo bych musel ubytovat celou rodinu. Ale ta by o to asi nestála. To auto prostě není kam dát. A když jezdíte po ulicích, ty jsou všechny plné, protože tam lidé dali auta . A tak místo, kam můžu auto dát, je dál, než odkud jsem přijel,“ tvrdí moderátor.

Apeloval proto na ty, kteří podobná čištění plánují. „Prosím vás, nešlo by nějakou Pythagorovou větou třeba vymyslet, že by to bylo nějak přijatelnější? Nedej bože jsem dal jednou auto do křoví, zajel jsem tam, čouhal jsem – to tam byli v deset policajti a už tam dávali ty štítky. Co kdybychom to zkusili nějak vymyslet pro lidi, pro občany, pro nás. Aby to bylo řešitelný. Jsem ochotný jít půl hodiny k autu, ale nemůžu parkovat v Jihlavě, když se tady meje. Vyřešte to!“ dodal Kraus.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

V Mostě kvůli kamení málem vykolejila tramvaj, daly ho tam děti

21.05.2018 15:55 Most - Kvůli kamení naskládanému na kolejích mohla před několika dny vykolejit v Mostě tramvaj.…

Nesmíme dopustit zasévání zla. Vondráček v Terezíně připomněl hrůzy nacismu

20.05.2018 12:17 Terezín (Litoměřicko) - Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama