Formana si hluboce vážím, Česko jej pyšně považuje za svého, napsal Zeman v kondolenci. Formanová zveřejnila dojemný vzkaz

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes zaslal kondolenční telegram Martině Formanové, vdově po režisérovi Miloši Formanovi. Formanová už včera na sociálních sítích uvedla, že její manžel byl uložen k odpočinku a že pohřbu se zúčastnili jen nejbližší.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Miloš Forman

„Vážená paní Formanová, s hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o skonu Vašeho manžela. Dovolte mi, abych Vám i celé Vaší rodině vyjádřil upřímnou soustrast,“ uvedl prezident v telegramu, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

„Pana Miloše Formana si hluboce vážím nejen já a celý český národ, ale i celý svět. Miloš Forman, jehož osobně považuji za největšího českého režiséra vůbec, ve svém díle i vlastní osobnosti reflektoval univerzální charakteristiky člověka a světa. Jeho filmy poukazují na občas komickou, občas tragickou roli a sílu „obyčejného člověka“ i génia. Ačkoli některá byla sžíravě kritická, je zřejmé, že jeho díla byla točena s láskou,“ uvedl Zeman.


„Pan Miloš Forman rozpornost a paradoxy nejnovější historie i soudobého světa ztělesňoval i svým vlastním životem. Ten je příběhem člověka, který neusíná na vavřínech, ale dává přednost výzvě, nevzdává se při neúspěchu, ale pracuje – často ve ztížených podmínkách emigrace – na budoucím úspěchu, a který přesto, že citlivě vnímá vnitřní a vnější komplikovanost dneška, si život dokáže vesele užívat,“ píše se v telegramu.

Zeman také uvedl, že Forman nadále zůstane velkým umělcem a hrdým, příkladným člověkem. „Česká republika jej pyšně považuje za svého. Dovolte mi tedy, prosím, ještě jednou, abych vyslovil svoji lítost nad ztrátou, která Vás i nás všechny postihla,“ dodal.

Martina Formanová včera na twitteru uvedla, že „Vážení přátelé, Miloš byl uložen k odpočinku v neděli 15 dubna, podle jeho přání na našem místním hřbitově ve Warrenu v Connecticutu,“ uvedla s tím, že na pohžbu byli jen Formaovi nejbližší. „Vřelé díky za nespočet zpráv vyjadřujících lásku a soucit,“ dodala vdova.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zásadní pochybení v kauze Kramný? Monika měla na zádech stopu, něco tu ale…

20.04.2018 11:40 Aktualizováno Praha - Zabil Petr Kramný svou manželku Moniku a dceru Kláru? Spolek Šalamoun se domnívá, že v…

Olga Menzelová prolomila mlčení: Našla jsem manžela bezvládně ležet na…

18.04.2018 22:27 Aktualizováno Praha - Slavný český režisér Jiří Menzel (80) loni v listopadu zkolaboval. Z klimatizace v letadle…

Strakonicím došla trpělivost, město zasáhlo proti problematické ubytovně

18.04.2018 20:58 Strakonice - Strakonice chtějí prodat areál Bažantnice s budovami a pozemky o rozloze 26.629 metrů…

Jak mohli být Češi tak hloupí a volit Drahoše? Jejich nenávist k Milošovi…

18.04.2018 15:29 Aktualizováno Praha - František Ringo Čech patří k nejhlasitějším podporovatelům prezidenta Miloše Zemana. Nejen,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama