Reakce Moskvy na Sýrii? Rusko na otevřený vojenský konflikt se Západem nemá a ani si netroufá, tvrdí diplomat

Praha - Bývalý český velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář na sociálních sítích hodnotí to, jaký dopad bude mít útok spojenců na Sýrii. Nepředpokládá prý, že by Moskva nějak změnila svůj přístup Damašku. na vojenský konflikt si podle něj ale netroufá.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

Vladimír Putin

Kolář se na facebooku vrátil k útoku spojenců na Sýrii. Lidé se jej prý ptají, zda bude mít za následek další eskalaci napětí s Ruskem. „Přiznám se, že se nad tím moc nezamýšlím. Pro mne je to podružné. Vnímám to spíš jako ruský problém, ne náš,“ přiznává muž, který působil jako velvyslanec v Rusku i v USA.

„Západ, jehož jsme naštěstí součástí, má dost síly a schopností a musí mít také odvahu udeřit, je-li přesvědčen, že je to správné a žádoucí. Spojenci provedli útok tak, aby nezasáhli žádné ruské cíle. Smyslem této noční akce je vzkaz Asadovi, že používání chemických zbraní nebude tolerováno, a Putinovi, že ho sice nemůžeme úplně ignorovat, nesmíme ho ani podceňovat, ale rozhodně se ho nebojíme,“ popisuje účel úderu Kolář.

Rusko podle něj sice protestuje, odsuzuje a hrozí, ale to je tak asi všechno, co může dělat. „Na otevřený vojenský konflikt se Západem nemá a ani si netroufá. Bohužel bude i nadále škodit, překážet a podporovat Bašára Asada a na situaci v Sýrii se nic moc nezmění. Občanská válka bude pokračovat, obrovské utrpení civilního obyvatelstva neskončí.“ myslí si exdiplomat.

A lepší to nebude ani ve vztazích se Západem. „A také Putinova konfrontace se Západem bude pokračovat. Bude se dál pomocí hybridní taktiky a dezinformačních kampaní pokoušet oslabit nás zevnitř. Má na to mezi námi bohužel dost vlivných spojenců. Ale je jen na nás, zda se mu to podaří,“ dodává Kolář.

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svědkyně promluvila o napadení číšníka: Útočníci se chtěli prát. Viděla…

26.04.2018 11:42 Praha – Číšníkovi, kterého v Praze napadla skupina cizinců, poskytla první pomoc žena, která seděla…

Kraus se rozpovídal problému, který trápí hodně Čechů. A na vyšší místa…

26.04.2018 08:47 Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se na úvod své show zaměřil na problém, který trápí řadu…

Kdo zaplatí památník romského holokaustu v Letech? Stát to nebude

25.04.2018 20:20 Aktualizováno Lety (Písecko) - Památník romského holokaustu v místě bývalého vepřína v Letech u Písku nebude…

Brutální útok na číšníka má dohru? Na internetu to vře, v Praze prý útočí…

24.04.2018 22:34 Aktualizováno Praha - Policisté v pondělí na pražském letišti zadrželi skupinu sedmi cizinců, kteří jsou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama