Zemane, ČT ti nedáme! Češi se bouří proti slovům prezidenta, chystají demonstraci za svobodu médií

Praha - Prezident Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu mimo jiné obvinil média z pokusů o manipulaci veřejnosti a neobjektivnosti. Konkrétně zmínil Českou televizi i vydavatelství Economia patřící Zdeňku Bakalovi.

Přidejte svůj názor 208 komentářů

Česká televize

Zeman v projevu uvedl, že novináři Economie si nezaslouží úctu a lidé je nemají brát vážně. Zdůvodnil to tím, že vydavatelství patří podnikateli Zdeňku Bakalovi, kterého obvinil z tunelování těžařské firmy OKD. ČT se pak podle jeho slov ve zpravodajství příliš přikláněla ke straně TOP 09.

Tato slova se nelíbí nejen dotčeným médiím, ale i některým politikům a aktivistům. Skupina AUVA v reakci na Zemana svolává demonstraci nazvanou „Zemane-ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií“.

Skupina poukazuje na to, že bez svobodných médií není svobodná společnost. „Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na media a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naší politiku a společnost. Zdá se, že prezident a jeho spojenci chtějí určovat, co je pravda a co lež a nesnesou kritický názor,“ uvádí na facebooku skupina AUVA.

I s ohledem na nedávné události na Slovensku označují aktivisté tento trend za nebezpečný. „Vyjádření uvedené v inauguračním projevu Miloše Zemana pak považujeme za neospravedlnitelné. Chceme proto panu prezidentovi a dalším dokázat, že novinářkou obec (včetně nezastupitelné role veřejnoprávní televize a rozhlasu) a její práci jsme připraveni bránit. Bez této záslužné činnosti médií by naše společnost mohla rychle přijít o svou svobodu a názorovou pluralitu,“ uvádí organizátoři demonstrace, ke které se na sociálních sítích přihlásilo asi 1500 lidí. Dalších asi 8,5 tisíce se o událost zajímá.

Termín demonstrace byl stanoven na 14. března na 18:00, lidé se mají sejít na Václavském náměstí.

Vstupte do diskuze (208)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dejdar se naštval: Nejsem klidný, když se do parlamentu dostává…

21.03.2018 09:37 Aktualizováno Praha - Český herec, dabér a televizní moderátor Martin Dejdar přiznává, že má obavy o osud svobody…

Mádl opět čeří vody: Zkritizoval Jaromira Soukupa a TV Barrandov. Pak…

20.03.2018 16:50 Aktualizováno Praha - Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup se v posledních dnech a týdnech tvrdě naváží do České…

Babiši, vzdej se funkce! Výzvu podepsali Mádl, Štěpánová, Suchánek,…

19.03.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Zhruba před třemi týdny byla spuštěna internetová petice nazvaná Milion chvilek, která žádá…

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům

19.03.2018 08:51 Plenkovice (Znojemsko) - Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama