Válka médií? ČT vrací úder TV Barrandov. Dvořák vyhrožuje sebráním licence, tvrdí Soukup

Praha - Český miliardář a mediální magnát a majitel televize Barrandov Jaromír Soukup se rozhodl vyhlásit válku České televizi. Ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se od minulého týdne věnuje právě práci české veřejnoprávní televize. ČT si ale nenechala útoky jen tak líbit a po vzoru známého projektu Demagog se rozhodla vyvrátit lži, které Soukup používá.

Přidejte svůj názor 129 komentářů

Petr Dvořák, generální ředitel České televize pro EuroZprávy.cz

„V pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa zazněla částka 135 korun za televizní poplatek celkem šestnáctkrát, částka 7 miliard korun v souvislosti s ročním rozpočtem ČT pak jednadvacetkrát. Vedle toho pak také celkem devatenáct zavádějících a manipulativních tvrzení a osmnáct nepravdivých výroků,“ uvedla ČT v desetistránkovém materiálu, který zveřejnila v reakci na Soukupův pořad.

ČT například cituje Soukupova slova, že koncesionářský poplatek musí platit každý. S tím ale televize nesouhlasí a uvádí, že poplatky jsou většinou odváděny za celou domácnost. Pravda prý ani není, že má ČT rozpočet 6 nebo 7 miliard, jak tvrdil Soukup. „Průměrný příjem za poslední tři roky činil 5,66 miliardy za rok,“ píše se v materiálu.

Veřejnoprávní stanice vyvrací i Soukupova slova o reklamě. Ta se může vysílat jen na kanálech ČT2 a ČT sport. Ročně z ní pak stanice získává 117 milionů, ze kterých ale jde 34 milionů do Státního fondu kultury. Podle slov Soukupa má ale ČT s reklamy půl miliardy.

ČT na informace z pořadu TV Barrandov reagovala už v uplynulém týdnu v podobě tweetů. Reakci ČT ale zástupci TV Barrandov odmítli a svými výroky si stojí. Tvrdí, že ČT informace účelově zkresluje. Jaromír Soukup rovněž avizoval, že v pořadech zaměřených na ČT bude pokračovat.

Na facebooku je tak možné vidět upoutávku na další díl pořadu. „Ředitel České televize Petr Dvořák vyhrožuje, že se postará o to, aby nám sebrali licenci, abychom nemohli vysílat, tak nejprve trošku zabrousíme do bizarního myšlenkového světa České televize a jejich lodivodů a architektů toho, čemu máme říkat transparentně hospodařící instituce veřejné služby,“ hlásá Soukup ve videu.

„Petr Dvořák tak nějak nemůže skousnout, že jsem upozornil na to, že ČT utrácí každý rok 7 miliard korun od nás koncesionářů bez jakékoliv smysluplné kontroly. A pak vás vezmu na další exkurzi tentokrát do prostředí exekutorů, kteří se podobně jako ČT někdy zdají být nedotknutelní.A podle toho se i chovají,“ láká diváky moderátor a majítel TV Barrandov.

Vstupte do diskuze (129)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dejdar se naštval: Nejsem klidný, když se do parlamentu dostává…

21.03.2018 09:37 Aktualizováno Praha - Český herec, dabér a televizní moderátor Martin Dejdar přiznává, že má obavy o osud svobody…

Mádl opět čeří vody: Zkritizoval Jaromira Soukupa a TV Barrandov. Pak…

20.03.2018 16:50 Aktualizováno Praha - Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup se v posledních dnech a týdnech tvrdě naváží do České…

Babiši, vzdej se funkce! Výzvu podepsali Mádl, Štěpánová, Suchánek,…

19.03.2018 22:00 Aktualizováno Praha - Zhruba před třemi týdny byla spuštěna internetová petice nazvaná Milion chvilek, která žádá…

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům

19.03.2018 08:51 Plenkovice (Znojemsko) - Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama