Duka jde proti Hradu? Na twitteru zveřejnil hodně nečekané prohlášení, Češi se mu ale vysmáli

Praha - kardinál Dominik Duka na sociálních sítích ocenil ty, kteří se v pondělí vydali do ulic demonstrovat proti novému šéfovi komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Řada Čechů mu ale jeho slova nevěří. Diskutující na twitteru poukazovali na to, že mluví naprosto odlišně než Hrad, se kterým je jinak Duka zadobře.

Přidejte svůj názor 42 komentářů

Kardinál Dominik Duka

„Děkuji všem spoluobčanům, kteří dokázali vyjít do ulic, nemlčí a řekli: dost!“ ocenil účastníky pondělní demonstrace proti Zdeňku Ondráčkovi. Na akci však dávali účastníci najevo také svou nevůli vůči premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Nesli transparenty „Nechceme estébáky ve vládě" a provolávali třeba „Bureše do koše" či „Komouše nechceme".

Na Dukově twitteru se pod stručným příspěvkem kardinála se rozjela drsná diskuze. Řada lidí poukazovala na to, že se Duka s Hradem evidentně nedomluvil, co mají říkat. „Stydím se za ty, kteří právě dnes nenávistně útočí na člověka, který byl statečně proti okupaci #1968 a komunistickému režimu #1989! „ uvedl totiž Ovčáček v reakci na protesty.

„Pánové si dnes nesladili noty?“ zajímá jednoho z diskutujících. „Jenomže ti lidé nemlčí k nenávisti, kterou vy osobně ze všech sil podporujete. Byla to demonstrace i proti vám,“ kritizuje Duku další uživatel. „Od Vás je to dosti laciné, když se pakujete se Zemanem,“ poznamenal TOP tým - mládežnická organizace politické strany TOP 09 ze Středočeského kraje.

Někteří Dukovi vyčetli, že komunistům a SPD poslal gratulaci k výsledkům podzimních voleb.„Vy jste již poděkoval tomu japonskému fašistovi a Putinovskému pucflekovi a tak je nynější poděkování hodně za hranicí chápání . Neměl by jste se chovat jak se říká kam vítr tam plášť,“ poznamenal další diskutující.

Jiní připomněli, že vláda v demisi, který má podporu Miloše Zemana, přijala i zákon, který církvi příliš nevoní. „To se Vám to s tou podporou Miloše Zemana a jemu podobných moc nevydařilo, když už se jedná o zdanění církevních restitucí,“ vysmál se kardinálovi jeden z Čechů.

Do diskuze se zapojila i sportovní redaktorka České televize Darina Vymětalíková. „Dobrá korouhvička. Ale zas je užitečný vědět, odkud teď vítr vane...“ napsala.

Vstupte do diskuze (42)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiši, vzdej se funkce! Výzvu podepsali Mádl, Štěpánová, Suchánek,…

19.03.2018 09:42 Praha - Zhruba před třemi týdny byla spuštěna internetová petice nazvaná Milion chvilek, která žádá…

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům

19.03.2018 08:51 Plenkovice (Znojemsko) - Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v…

Zeman se mě pokoušel koupit jako sympatizanta. Bylo to hrozné, třásly se…

18.03.2018 21:52 Aktualizováno Praha - Známý herec Tomáš Hanák přiznal, že během první přímé prezidentské volby v roce 2013 dostal…

Sýrie už neexistuje? Turecko slaví, Osmanská říše se rozšiřuje. Novinářky…

18.03.2018 17:07 Aktualizováno Afrín/Praha - Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do města Afrín, podle tureckého prezidenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama