Soud podruhé zprostil obžaloby Sáňku kvůli šíření radikální islámské knihy

Praha - Soud dnes podruhé zprostil obžaloby bývalého předsedu pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku kvůli šíření radikální islámské knihy.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Korán

Neprokázalo se, že by tím podporoval hnutí směřující k potlačení práv a svobod, uvedly Novinky.cz. Rozsudek není pravomocný. Případ se týká vydání knihy s názvem Základy tauhídu - Islámský koncept boha. Kauza vypukla po razii v muslimských centrech v roce 2014.

„Nebylo prokázáno, že se stal skutek, pro který je obžalovaný stíhán,“ odůvodnila podle serveru zprošťující verdikt soudkyně Šárka Šantorová. „Obžalovanému je kladeno za vinu, že měl podporovat hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. (...) Dospěli jsme k závěru, že tento skutek se nestal,“ dodala.

Ze z znaleckého posudku Daniela Křížka ze Západočeské univerzity v Plzni podle názoru soudu jednoznačně vyplývá, že v knize nebyly nalezeny znaky extremismu a publikace ani neobsahuje přímé výzvy k násilí vůči jinověrcům.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiši, vzdej se funkce! Výzvu podepsali Mádl, Štěpánová, Suchánek,…

19.03.2018 09:42 Praha - Zhruba před třemi týdny byla spuštěna internetová petice nazvaná Milion chvilek, která žádá…

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům

19.03.2018 08:51 Plenkovice (Znojemsko) - Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v…

Zeman se mě pokoušel koupit jako sympatizanta. Bylo to hrozné, třásly se…

18.03.2018 21:52 Aktualizováno Praha - Známý herec Tomáš Hanák přiznal, že během první přímé prezidentské volby v roce 2013 dostal…

Sýrie už neexistuje? Turecko slaví, Osmanská říše se rozšiřuje. Novinářky…

18.03.2018 17:07 Aktualizováno Afrín/Praha - Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do města Afrín, podle tureckého prezidenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama