Otřesné chování Čechů? Vyhrožování prvňáčkům má dohru

Teplice/Praha - Vyhrožování prvňáčkům v základní škole v Teplicích nejspíše nezůstane bez odezvy. Policie řeší nenávistné komentáře, které na sociálních sítích útočily na první třídu převážně romských dětí v teplické základní škole.

Přidejte svůj názor 53 komentářů

krimi

"Chápu je z toho důvodu, že dneska je sociální systém nastavený tak, že se zneužívá dávek právě takovými lidmi, kteří nechodí do práce, nechodí ani řádně do školy," uvedla tehdy pro server Lidovky.cz poslankyně hnutí SPD Tereza Hyťhová v reakci na nenávistné příspěvky, které se na sociální síti objevily. Kvůli jejímu výroku bylo na ní podáno trestní oznámení. Policie však případ odložila s tím, že poslankyně vyjádřila pouze svůj osobní názor.

V listopadu loňského roku zveřejnila teplická základní škola památeční fotografii prvňáčků na internetu. Problém pro některé skupiny lidí však tkvěl v tom, že skupina dětí byla složená z romského, vietnamského a arabského původu. "Třída plná teroristů, tam by sednul granát, rovnou střílet" i "Vypálit a zavézt hnojem". Nejen tyto nenávistné komentáře se objevily na facebookové stránce regionálního Deníku, který zde fotografii dětí z teplické základní školy Plynárenská zveřejnil v rámci kampaně Moje první školní tablo. 

Útoky na sociální síti, které ale směřovaly i na pedagogy a celý vzdělávací systém, začala prošetřovat policie. "V rámci vyšetřování se podařilo ustanovit tři konkrétní podezřelé osoby, z nichž jednu prověřují tepličtí kriminalisté," prozradil serveru Lidovky.cz mluvčí ústecké policie Daniel Vítek. Následující dva případy řeší plzeňská a moravskoslezská policie. Prozatím se shromažďují veškeré materiály. 

Mluvčí moravskoslezské policie Karolína Bělunková však serveru prozradila, že tamní policie neotálí."V dané věci jsou zahájeny úkony trestního řízení pro přečin podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práva svobod, pro přečin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a pro přečin nebezpečné vyhrožování," uvedla. 

"Nikdy by mě nenapadlo, že nevinné zveřejnění památečního snímku prvňáčků spustí tak obrovskou negativní kampaň. Nikdy jsem nic podobného nezažila," sdělila regionálnímu Deníku svůj postoj ke kauze ředitelka teplické základní školy Marcela Prokůpková. 

Vstupte do diskuze (53)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MFF Karlovy Vary ztratil největšího sponzora. Generální partner ČEZ s ním…

16.03.2018 17:30 Aktualizováno Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická…

Žalobci nenapadli žádné podezřelé rozhodnutí Elischera

16.03.2018 14:50 Praha - Státní zástupci nepodali dovolání v žádném z případů, kvůli jejichž zmanipulování čelí…

Boj o ČT: Soukup lže, snaží se vzbudit v lidech závist. My nejsme…

16.03.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) se důrazně ohradila proti slovům šéfa TV…

ĆT chce na Barrandov poštvat právníky? Soukup se naštval a přešel do…

16.03.2018 13:52 Praha – Spor mezi TV Barrandov a Českou televizí jen tak neskončí. Poté, co moderátor Jaromír…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama