Odporné a zavrženíhodné. Bývalý novinář ČT se naštval sepsal dopis pro Zemana

Praha – Někdejší výrazná tvář České televize Adam Komers dal jasně najevo, jak se dívá na to, že v čele vlády stojí premiér, který spolupracoval se Státní bezpečností (StB). Na sociálních sítích dokonce přiznal, že zvažuje poslání otevřeného dopisu na Pražský hrad.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Komers na Kavčích horách pracoval jako redaktor, zástupce vedoucího zpráv, šéf regionů a byl také odborářem, který se stal jednou z tváří stávky proti Janě Bobošíkové. Přestože v ČT už v roce 2016 skončil, politickou situaci v České republice komentuje dál.

„Kdybych byl, náhodou, v příštím životě estébákem, chtěl bych mít hroší kůži a krycí jméno Andrej!“ uvedl poté, co slovenský soud zamítl žalobu Babiše, který si stěžoval, že je neoprávněně veden v archivních svazcích někdejší československé tajné policie StB jako agent.

„Teď ještě aby zmatené české obyvatelstvo pochopilo, že býti aktivním estébákem bylo něco odporného a zavržení hodného a pro společnost je to stále něco vysoce nebezpečného...“ posteskl si někdejdí novinář ČT. Naznačil také, co by s Babišem udělal on sám. „Teď bych dal Andrejovi čas k dobrovolnému odchodu do konce týdne a potom holt hybaj do ulic!“ uvedl.

Poukázal také na to, že v minulosti by Babiš za těchto podmínek premiérem být nemohl. „Rád bych tímto znovu srdečně poděkoval ČSSD a KDU-ČSL, díky jejich hlasům totiž může být nyní estébák českým premiérem!“ postěžoval si Komers. V zahraničí by se podle něj něco takového stát nemohlo. „Umí si někdo představit, že by byl třeba v Německu kancléřem agent Gestapa?“ napsal na facebooku.

Prozradil také, že asi napíše na Hrad formou otevřeného dopisu stručný dotaz. „Pane inženýre, před časem jste odmítl jmenovat profesorem člověka s odůvodněním, že spolupracoval s komunistickou tajnou policií zvanou STB. Nyní chcete jmenovat premiérem někoho, kdo je dokonce soudem potvrzeným agentem STB, jinými slovy aktivním spolupracovníkem zločinecké organizace, která vědomě ničila životy celých generací,“ shrnuje postoje Miloše Zemana bývalý redaktor ČR.

„Jak si má vnímavý občan tento rozpor ve vašem rozhodování vysvětlit? Pokud mi chcete namluvit, že pan agent STB Bureš zvítězil ve volbách, pak si předem dovolím namítnout, že konečný soudní verdikt přišel až po volbách a přesně tohle je situace, na kterou musí moudrá hlava státu reagovat, ostatně proto dostává tuto ústavní pravomoc. Ne k politickému intrikaření a kupčení, ale ke korekcím případných excesů. Domnívám se, že soudně potvrzený agent komunistické Státní bezpečnosti v roli předsedy Vlády České republiky takovým excesem bezesporu je. Očekávám vaši brzkou odpověď a ještě lépe konkrétní čin ve smyslu zamezení výše popsaného excesu, neboť, jak jste sám několikrát pravil, jenom blbec nemění své názory,“ citoval ze zamýšleného dopisu Komers.

Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministr kultury Šmíd ocenil rytíře a dámy české kultury

25.02.2018 22:23 Praha - Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dnes v pražském Divadle na Vinohradech ocenil rytíře a…

Je fandění sportovcům závislost? Psycholožka prozradila, jaká je pravda

23.02.2018 16:21 Praha - Podle sportovní psycholožky Radany Štěpánkové je pro sportovce vystoupení na olympijských…

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

23.02.2018 16:00 Praha - Zpěvák Karel Gott (78) je stále hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní…

Kraus se naštval na novináře: Jste zacházející smrad, vzkázal jim. A prý…

22.02.2018 17:03 Aktualizováno Praha - Ve své pravidelné show se moderátor a bavič Jan Kraus pustil do médií, která podle něj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama