Drahošovi jeblo v hlavě? Známí novináři se do něj pořádně navezli, píší nehezké věci

Praha - Novinář a bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Tomáš Klvaňa, který nyní přednáší na New York University v Praze, se poměrně ostře pustil do neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Na sociálních sítích zhodnotil, proč vlastně neuspěl.

Přidejte svůj názor 390 komentářů

Volební štáb Jiřího Drahoše

Klvaňa se k Drahošově výsledku vyjádřil až s odstupem několika týdnů. „Smutek skončil, čas na pitvu: Drahoš neprohrál proto, že byl špatný člověk, nebo slabý vědec (jak tvrdí Klaus), ani že o něm Zeman lhal (o @schwarzenberg_k lhali Zeman a Klausovic rodina daleko hůř),“ připomněl novinář.

A proč tedy podle něj Drahoš vlastně prohrál? „JD slabý kandidát bez jasného názoru a programu. Vedl mizernou kampaň,“ myslí si Klvaňa.

Neúspěchem někdejšího šéfa Akademie věd se zabývá také novinář Miloš Čermák. Ten na twitteru zveřejnil krátký úryvek z rozhovoru, ve kterém Drahoš reagoval na kritiku ze strany Michala Horáčka. „Horáček neví o policie vůbec nic. Zatímco já z pozice předsedy Akademie věd osm let s politiky spolupracoval a hádal se s nimi, on byl úplně mimo politiku. Jestliže Jiří Drahoš získal v prvním kole skoro třikrát víc hlasů jak Michal Horáček, tak to o něčem svědčilo. Prezidentská volba je přesně o tom, nakolik jste přijatelný. Lidi tam chtěli Jiřího Drahoše, nechtěli Michala Horáčka,“ říká Drahoš ve zmíněném úryvku.

„Jak poznáte, že vám jeblo v hlavě? Když o sobě začnete mluvit ve třetí osobě. (Miloš Čermák tomuhle rozumí, tak na něj prosím dejte.),“ komentoval Drahošova slova Čermák. Jeho příspěvek sdílel i Klvaňa, který k němu dodal: „Chtěli tam mít Jiřího Drahoše ... ale ne zase tak moc.“

Vstupte do diskuze (390)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministr kultury Šmíd ocenil rytíře a dámy české kultury

25.02.2018 22:23 Praha - Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dnes v pražském Divadle na Vinohradech ocenil rytíře a…

Je fandění sportovcům závislost? Psycholožka prozradila, jaká je pravda

23.02.2018 16:21 Praha - Podle sportovní psycholožky Radany Štěpánkové je pro sportovce vystoupení na olympijských…

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

23.02.2018 16:00 Praha - Zpěvák Karel Gott (78) je stále hospitalizován kvůli silné chřipce ve Všeobecné fakultní…

Kraus se naštval na novináře: Jste zacházející smrad, vzkázal jim. A prý…

22.02.2018 17:03 Aktualizováno Praha - Ve své pravidelné show se moderátor a bavič Jan Kraus pustil do médií, která podle něj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama