Zeman to pěkně schytal: Používal jste vůči Drahošovi lži a manipulace, to je se nedělá

Praha – Volba prezidenta ukázala stav naší společnosti, píší v komentáři k současné situaci v České republice duchovní husitské církve. Ti ve svém prohlášení poukazují, že volba nebyla jen politickou, ale také etickou a duchovní záležitostí.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

„Konstatujeme, že Miloš Zeman a jeho podporovatelé neváhali v předvolebním boji používat vůči protikandidátu Jiřímu Drahošovi vědomé lži a manipulace rozdmychávající ve společnosti zejména strach z imigrantů. Používání takových metod v politickém boji považujeme za neetické,“ uvádějí v prohlášení zástupci Církve československé husitské.

Husitští faráři a kazatelé brněnské diecéze ve svém prohlášení varují před nárůstem vlivu extremistických a xenofobních tendencí a ohrazují se proti zpochybňování principů demokracie. Zároveň se také ohradili vůči pokusům zpochybňovat principy ukotvené v Ústavě a v Listině základních práv a svobod i začlenění Česka do západních struktur, jako jsou NATO a Evropská unie.

K volbám a atmosféře po nich se na sociálních sítích vyjádřil také pomocný biskup pražský Václav Malý. „Volby prezidenta probudily zájem o věci veřejné u nemalé části společnosti. To je pozitivní. Využijme příležitosti a důrazně žádejme pana prezidenta a další veřejné činitele, aby šířili věcné a pravdivé informace o strukturách a fungování EU. Zamezí se tím uměle vyvolávané nedůvěře a manipulaci občanů. Důvěra je předpokladem zdravé demokracie a ekonomiky,“ myslí si duchovní.

„Sílící propaganda ze strany části veřejných činitelů týkající se tzv. přímé demokracie, obsahující též rozšířené možnosti celostátního referenda, je populistická a velmi nebezpečná. Žádejme představitele státu i médií, aby důkladně a srozumitelně prezentovali výhody zakotvení našeho státu v evropských strukturách a nezjednodušovali danou problematiku na téma migrantů,“ dodal Malý.

Vstupte do diskuze (147)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

V Mostě kvůli kamení málem vykolejila tramvaj, daly ho tam děti

21.05.2018 15:55 Most - Kvůli kamení naskládanému na kolejích mohla před několika dny vykolejit v Mostě tramvaj.…

Nesmíme dopustit zasévání zla. Vondráček v Terezíně připomněl hrůzy nacismu

20.05.2018 12:17 Terezín (Litoměřicko) - Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama