Zeman to pěkně schytal: Používal jste vůči Drahošovi lži a manipulace, to je se nedělá

Praha – Volba prezidenta ukázala stav naší společnosti, píší v komentáři k současné situaci v České republice duchovní husitské církve. Ti ve svém prohlášení poukazují, že volba nebyla jen politickou, ale také etickou a duchovní záležitostí.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

„Konstatujeme, že Miloš Zeman a jeho podporovatelé neváhali v předvolebním boji používat vůči protikandidátu Jiřímu Drahošovi vědomé lži a manipulace rozdmychávající ve společnosti zejména strach z imigrantů. Používání takových metod v politickém boji považujeme za neetické,“ uvádějí v prohlášení zástupci Církve československé husitské.

Husitští faráři a kazatelé brněnské diecéze ve svém prohlášení varují před nárůstem vlivu extremistických a xenofobních tendencí a ohrazují se proti zpochybňování principů demokracie. Zároveň se také ohradili vůči pokusům zpochybňovat principy ukotvené v Ústavě a v Listině základních práv a svobod i začlenění Česka do západních struktur, jako jsou NATO a Evropská unie.

K volbám a atmosféře po nich se na sociálních sítích vyjádřil také pomocný biskup pražský Václav Malý. „Volby prezidenta probudily zájem o věci veřejné u nemalé části společnosti. To je pozitivní. Využijme příležitosti a důrazně žádejme pana prezidenta a další veřejné činitele, aby šířili věcné a pravdivé informace o strukturách a fungování EU. Zamezí se tím uměle vyvolávané nedůvěře a manipulaci občanů. Důvěra je předpokladem zdravé demokracie a ekonomiky,“ myslí si duchovní.

„Sílící propaganda ze strany části veřejných činitelů týkající se tzv. přímé demokracie, obsahující též rozšířené možnosti celostátního referenda, je populistická a velmi nebezpečná. Žádejme představitele státu i médií, aby důkladně a srozumitelně prezentovali výhody zakotvení našeho státu v evropských strukturách a nezjednodušovali danou problematiku na téma migrantů,“ dodal Malý.

Vstupte do diskuze (147)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kraus se naštval na novináře: Jste zacházející smrad, vzkázal jim. A prý…

22.02.2018 08:46 Praha - Ve své pravidelné show se moderátor a bavič Jan Kraus pustil do médií, která podle něj…

Nejhnusnější ohavnost? Jde mi z toho mráz po zádech, pustil se Kalousek do…

21.02.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš navzdory rozhodnutí slovenského ústavního…

Emigrace kvůli Zemanovi? Jan Hrušínský prozradil, co ho štve

21.02.2018 16:54 Aktualizováno Herec a šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netajil tím, že v nedávných prezidentských volbách…

Tragický požár hotelu v Náplavní policie dál prošetřuje

20.02.2018 16:56 Praha - Tragický požár hotelu v pražské Náplavní ulici, při kterém zemřeli čtyři cizinci, policie i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama