Srovnejte si to v makovici. Chci za prezidenta někoho, kdo je střízlivý a neuráží lidi na potkání, říkají známé tváře

Praha - Členové Kolegia Paměti národa oslovili několik osobností s prosbou, aby se vyjádřili k nadcházejícímu 2. kolu prezidentských voleb. Jakého prezidenta by si přál, vysvětluje například bývalý ministr obrany, překladatel a novinář Luboš Dobrovský. Signatář Charty 77 a filozof Jan Sokol pak prozradil, v čem se u voleb mýlí hodně lidí.

Přidejte svůj názor 106 komentářů

Hlasovací lístky pro prezidentské volby

„Hodně lidé se mýlí v tom, že si myslí, že mají volit toho jednoho nejlepšího člověka, jakého znají. A teď ho mezi těmi kandidáty nenajdou. Ve skutečnosti ale demokracie předpokládá, že člověk vždy umí poznat, kdo je lepší a kdo horší,“ vysvětluje Sokol, který působil jako ministr školství a který byl v roce 2003 koaličním kandidátem do třetí volby prezidenta České republiky, kde ho v posledním kole těsně porazil Václav Klaus.

„Chci mít za prezidenta někoho, kdo je střízlivý, kdo je vzdělaný, kdo je kultivovaný a neuráží na potkání lidi, se kterými se setká,“ říká na videu Dobrovský.

„Já veřejně říkám, že budu volit pana Drahoše. Vy si to všichni srovnejte v makovici.- já můžu říkat v makovici, protože jsem starej pán -.a hlavně jděte volit," vzkazuje Čechům spisovatel Jiří Stránský, který byl 10 let vězněn v komunistických kriminálech.

Paměť národa je mezinárodní sbírka vzpomínek pamětníků důležitých historických událostí 20. století. Dostupná je v stejnojmenném internetovém archivu, na jehož budování se podílejí jednotlivci i organizace z ČR a dalších zemí. Hlavním koordinátorem projektu je obecně prospěšná společnost Post Bellum, dalšími garanty jsou Český rozhlas a Ústav pro studium totalitních režimů.

Vstupte do diskuze (106)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav herce Sedala se po napadení zlepšil, policie stíhá podezřelého…

23.05.2018 13:21 Brno - Stav sedmdesátiletého herce Jána Sedala, který po napadení počátkem května v Brně skončil ve…

V zimě a bez vody? Jak žijí "nepřizpůsobiví" občané ve "vyloučených…

23.05.2018 12:28 Aktualizováno Most/Litvínov – V českém veřejném prostoru existují pojmy, které když zazní tak spolehlivě dokáží…

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama