Diskutujte ve stoje, když jste oba zdraví a plní sil, žádá režisér Drahoše a Zemana

Praha – Prezident Miloš Zeman už absolvoval dvě předvolební debaty – i když v nich debatoval sám jen s moderátory. To se ale nyní změní, televize Prima dnes odvysílá diskuzi Zemana s Jiřím Drahošem, oba kandidáti se pak utkají i den před volbami, tedy ve čtvrtek, na České televizi. V souvislosti s těmito dvěma diskuzemi se na sociálních sítích objevila zásadní výzva.

Přidejte svůj názor 420 komentářů

Fenič, Fero

Zeman čekal, zda Drahoš nakonec nezmění názor a nepřijde do debat televizí Nova a Barrandov. Bývalý šéf Akademie věd ČR však doslzel to, co slíbil – tedy že se zúčastní debat dvou. Diváci tak dnes budou moci vidět první souboj uchazečů o Hrad tváří v tvář.

Ještě před debatami se na sociálních sítích objevila „Výzva TV Prima A České televizi“. Tu zveřejnil režisér a producent Fero Fenič. „Žádáme, aby kandidáti na prezidenta republiky diskutovali vestoje!“ žádá filmař.

„Odpovídá to principům rovnosti - neznevýhodňování žádného ze soupeřících, základním podmínkám fair play sportovních klání i obvyklosti obdobných prezidentských diskuzí ve světě,“ zdůrazňuje Fenič.

Poukazuje na to, že oba kandidáti jsou podle vyjádření samotných kandidátů či jejich lékařů schopni funkci vykonávat. „Ani kandidátům nic nebrání v dodržení této zvyklosti, protože oba dva veřejně potvrdili, že jsou zdraví a plní sil,“ dodal režisér.

Populární režisér Fero Fenič patří k těm, kteří Zemana kritizují. Už před prvním kolem voleb hlásal, že chce změnu. Na svém facebooku uvedl, že by si přál „navrácení důstojnosti českému prezidentskému úřadu“.

Vstupte do diskuze (420)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Únor 1948 má cenu připomínat, když čelíme fake news, říká historik

19.02.2018 17:33 Praha - Komunistické převzetí moci v únoru 1948 má stále cenu si připomínat a čerpat z něj…

Bratr Ester Ledecké sprostě vynadal ČT: Měli by vás ukřižovat, vy č*ráci!…

19.02.2018 16:30 Praha - S triumfem Ester Ledecké v superobřím slalomu na olympijských hrách v Pchjongčchangu…

Otřesné chování Čechů? Vyhrožování prvňáčkům má dohru

19.02.2018 14:36 Aktualizováno Teplice/Praha - Vyhrožování prvňáčkům v základní škole v Teplicích nejspíše nezůstane bez odezvy.…

Bulvárník Pavel Novotný se naštval kvůli tomu, co se o něm říká. To mě s…

17.02.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Pořadem Aféry na televizi Barrandov bude nově provázet Pavel Novotný. Poprvé se na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama