Zeman by neměl lpěl na funkci, na kterou nestačí. Ani lidsky, ani zdravotně, žádá známý herec

Praha – Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netají tím, že s Milošem Zemanem a jeho působením na Hradě spokojený není. V kampani před prezidentskými volbami proto podpořil někdejšího šéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše. Jeho preference se nezměnily ani před druhým kolem.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Jan Hrušínský v Divadle Na Jezerce (foto: Ivan Kahun)

„Miloš Zeman poprvé v životě přispěl ke zlepšení politické kultury v naší zemi tím, že se neúčastnil debat prezidentských kandidátů. Byly díky tomu věcné, bez faulů a lživých výpadů vůči protikandidátům,“ myslí si Hrušínský. Zeman se před prvním kolem odmítl debatovat s ostatními osmi kandidáty účastnit, tvrdil přitom, že nechce vést žádnou kampaň.

Zemanovi pak známý herec poslal jeden vzkaz. „Panu Zemanovi přeji zdraví a dost rozumu k tomu, aby poprvé v životě dodržel slovo, nevedl prezidentskou kampaň a nelpěl na funkci, na kterou nestačí. Ani lidsky, ani zdravotně,“ uvedl na sociálních sítích s tím, že od začátku roku 2017 podporuje Drahoše a bude ho volit i ve druhém kole. „Prof. Jiří Drahoš na Hrad!“ dodal Hrušínský.

Jak již bylo zmíněno, Hrušínský na podporu Drahoše vystupoval už před prvním kolem, „Moji podporu v prezidentské volbě má prof. Jiří Drahoš. Získal bezkonkurenčně nejvíc podpisů občanů České republiky. O několik desítek tisíc víc než jeho konkurenti. Je zárukou slušnosti, vzdělanosti a všeho, co si přeji pro sebe a pro svoji rodinu k normálnímu životu v naší zemi. Pane profesore, držím Vám palce,“ uvedl již dříve herec.

Vystoupil také ve videu na Drahošovu podporu. „Přál bych si, aby Česká republika měla prezidenta, který by v lidech probouzel jejich dobré vlastnosti. Prezidenta, který by podporoval vzdělanost národa a byl zárukou svobody a demokracie. Prezidenta, který by podporoval orientaci naší země směrem na západ,“ uvádí ve videu na podporu Drahoše herec a divadelní ředitel Jan Hrušínský.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav herce Sedala se po napadení zlepšil, policie stíhá podezřelého…

23.05.2018 13:21 Brno - Stav sedmdesátiletého herce Jána Sedala, který po napadení počátkem května v Brně skončil ve…

V zimě a bez vody? Jak žijí "nepřizpůsobiví" občané ve "vyloučených…

23.05.2018 12:28 Aktualizováno Most/Litvínov – V českém veřejném prostoru existují pojmy, které když zazní tak spolehlivě dokáží…

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama