Kdo nahradí Václava Moravce v prezidentské debatě? Češi si vybrali jiného novináře, Hrad ale asi nadšený nebude

Praha – Jak jsme vás již informovali, Václav Moravec odmítl moderovat debatu mezi prezidentskými kandidáty Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem na České televizi. Lidé už proto spekulují, kdo by jej mohl nahradit. Obzvláště jeden novinář získal silnou podporu.

Přidejte svůj názor 76 komentářů

Martin Veselovský

„V neděli večer jsme se s GR ČT dohodli na tom, ze závěrečnou TV debatu nemoderuji,“ oznámil v úterý večer na twitteru Václav Moravec. Pro server Mediář.cz dodal, že se neshodl s vedením ČT na formátu a stopáži. Navíc prý jeho odmítavý postoj odblokoval odmítavý postoj kancléře Mynáře k účasti prezidenta Zemana v závěrečné debatě ČT.

Řadu diváků veřejnoprávní televize toto oznámení zaskočilo, rychle se ale oklepali. A hned začali spekulovat, kdo by mohl tuto důležitou diskuzi moderovat. A výsledek je jasný – ideálním kandidátem je prý Martin Veselovský. Na sociálních sítích dokonce vznikla skupina „Chci M. Veselovského za moderátora prezidentské debaty“. Za pouhý den tuto myšlenku podpořily tisíce lidí.

„Jelikož Václav Moravec odmítl moderovat debatu prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Česká televize, je i na nás, divácích, abychom se určitým způsobem vyjádřili, koho bychom místo něj v debatě chtěli vidět… Tímto bych rád na pozici moderátora debaty prezidentských kandidátů nominoval Martin Veselovský z DVTV ... pokud souhlasíte, dejte prosím "zúčastním se" nebo "mám zájem" a sdílejte prosím tuto událost dále,“ požádal zakladatel skupiny.

Veselovský je zkušený redaktor a moderátor, pracoval v rádiích, moderoval pořasdi na televizi Prima, Nova i ČT. Od ledna 2008 například moderoval pořad Události, komentáře na ČT24, odkud odešel v březnu 2014. V květnu 2014 spolu s moderátorkou Danielou Drtinovou a editorem Janem Rozkošným založil projekt DVTV, který začal dodávat videoobsah pro online deník Aktuálně.cz vydavatelství Economia patřící podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Sám kanál DVTV odkaz na skupinu sdílela na svém facebookovém profilu se slovy: „Tohle je zajímavý nápad, jestli stále platí, že Česká televize hledá moderátora na prezidentskou debatu... Díky za důvěru! Chtěli byste, aby superdebatu kandidátů moderoval Martin Veselovský?“

Pokud by se Veselovský moderování debaty opravdu ujal, mohl by s tím mít Hrad problém. Miloš Zeman totiž dlouhodobě kritizuje Bakalu, který vlastní vydavatelství Economia. Opakovaně se nechal slyšet, že Bakala je podvodník a tunelář a že by měl sedět ve vězení. Označil jej dokonce za „nového Viktora Koženého“.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček navíc vede válku proti médiím patřícím do Bakalova vydavatelství. Deníku Hospodářské noviny (HN) a serveru Aktuálně.cz odmítl odpovědět na otázky k financování kampaně prezidenta Miloše Zemana a odkázal je na zákon o svobodném přístupu k informacím. Podle Ovčáčka vydavatelství Economia účelově a záměrně již delší dobu šíří dezinformace s cílem poškodit v očích veřejnosti prezidenta republiky.

Hrad ale může být v klidu. České televize totiž nemá v úmyslu volání diváků vyslyšet. „Debatu bude moderovat Světlana Witowská," uvedla na dotaz severu EuroZprávy.cz tisková mluvčí ČT Karolína Blinková. 

Vstupte do diskuze (76)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav herce Sedala se po napadení zlepšil, policie stíhá podezřelého…

23.05.2018 13:21 Brno - Stav sedmdesátiletého herce Jána Sedala, který po napadení počátkem května v Brně skončil ve…

V zimě a bez vody? Jak žijí "nepřizpůsobiví" občané ve "vyloučených…

23.05.2018 12:28 Aktualizováno Most/Litvínov – V českém veřejném prostoru existují pojmy, které když zazní tak spolehlivě dokáží…

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama