Doufám, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta. Knižák tvrdě udeřil na Zemana a Babiše

Praha - Český výtvarník, hudebník a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák se netají tím, že se mu nelíbí současný prezident Miloš Zeman ani nový premiér Andrej Babiš. Také v přání k novému roku si nebral servítky.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Knížák, Milan

„Milí přátelé, dovolte, abych vám popřál do nového roku 2018 klid v duši i v srdci, abyste měli šanci najít dnes tak chybějící pokoru a úctu k životu,“ uvedl Knížák na svých stránkách.

Pak se hodně ostře navezl do Miloše Zemana. „Doufám také, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta a nalezneme alespoň torza tradičních hodnot, která se ze západní civilizace rychle vytrácí,“ dodal výtvarník.

Knížák Zemana v minulosti kritizoval například kvůli oslavám 28. října. „Je za námi další trapná oslava 28. října. Zemanova řeč byla snad nejhorší ze všech projevů, které při této příležitosti zazněly. Jako bychom žili ve vzduchoprázdnu, jakoby se v naší zemi neděly převratné změny, které by právě při svátku státnosti měly být zmíněny. K čemu je nám prezident, který si hraje na pseudofilozofa a 'bojuje' s půl století starými myšlenkami a hovoří o umění, které je mu na hony vzdálené,“ nebral si servítky umělec.

Z toho prý také vychází jeho „výběr pokleslostí, které vyznamenáním adoroval“. Zmínil například režiséra Zdeňka Trošku, kterého označil za kýčovitého propagátora pokleslého humoru, nebo zpěvačku Helenu Vondráčkovou, která se podle něj přimazávala komunistickému režimu.

„Miloš Zeman si hraje na vládce země, který jediný ví, co Česko potřebuje a to bohužel, nesvědčí o jeho schopnosti být prezidentem. Problém je v tom, že v seznamu uchazečů zatím nevidím dostatečně silnou osobnost. Přesto jsem přesvědčen, že Zeman musí na Hradě skončit,“ dodal tehdy.

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie dodnes nezná totožnost jedné oběti výbuchu v Kralupech

22.04.2018 17:40 Aktualizováno Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) - Ani měsíc po výbuchu skladovací nádrže v distribučním terminálu…

Dbalému může přitížit podmínka za řízení v opilosti

21.04.2018 13:26 Praha - Lékař Vladimír Dbalý, který čelí obžalobě z korupce v Nemocnici Na Homolce, dostal koncem…

Zásadní pochybení v kauze Kramný? Monika měla na zádech stopu, něco tu ale…

20.04.2018 11:40 Aktualizováno Praha - Zabil Petr Kramný svou manželku Moniku a dceru Kláru? Spolek Šalamoun se domnívá, že v…

Olga Menzelová prolomila mlčení: Našla jsem manžela bezvládně ležet na…

18.04.2018 22:27 Aktualizováno Praha - Slavný český režisér Jiří Menzel (80) loni v listopadu zkolaboval. Z klimatizace v letadle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama