Doufám, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta. Knižák tvrdě udeřil na Zemana a Babiše

Praha - Český výtvarník, hudebník a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák se netají tím, že se mu nelíbí současný prezident Miloš Zeman ani nový premiér Andrej Babiš. Také v přání k novému roku si nebral servítky.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Knížák, Milan

„Milí přátelé, dovolte, abych vám popřál do nového roku 2018 klid v duši i v srdci, abyste měli šanci najít dnes tak chybějící pokoru a úctu k životu,“ uvedl Knížák na svých stránkách.

Pak se hodně ostře navezl do Miloše Zemana. „Doufám také, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta a nalezneme alespoň torza tradičních hodnot, která se ze západní civilizace rychle vytrácí,“ dodal výtvarník.

Knížák Zemana v minulosti kritizoval například kvůli oslavám 28. října. „Je za námi další trapná oslava 28. října. Zemanova řeč byla snad nejhorší ze všech projevů, které při této příležitosti zazněly. Jako bychom žili ve vzduchoprázdnu, jakoby se v naší zemi neděly převratné změny, které by právě při svátku státnosti měly být zmíněny. K čemu je nám prezident, který si hraje na pseudofilozofa a 'bojuje' s půl století starými myšlenkami a hovoří o umění, které je mu na hony vzdálené,“ nebral si servítky umělec.

Z toho prý také vychází jeho „výběr pokleslostí, které vyznamenáním adoroval“. Zmínil například režiséra Zdeňka Trošku, kterého označil za kýčovitého propagátora pokleslého humoru, nebo zpěvačku Helenu Vondráčkovou, která se podle něj přimazávala komunistickému režimu.

„Miloš Zeman si hraje na vládce země, který jediný ví, co Česko potřebuje a to bohužel, nesvědčí o jeho schopnosti být prezidentem. Problém je v tom, že v seznamu uchazečů zatím nevidím dostatečně silnou osobnost. Přesto jsem přesvědčen, že Zeman musí na Hradě skončit,“ dodal tehdy.

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Troška, Hůlka, Geislerová, Emmons, Šteindler. Koho podporují známé české…

19.01.2018 22:08 Aktualizováno Koho budou ve druhém kole prezidentské volby volit české celebrity a známé osobnosti? Silně mezi…

Jde o zdraví! Stát nás omezuje! U Jílkové se zvedli diváci ze židle,…

18.01.2018 23:18 Praha - Od května loňského roku začal platit v zemi protikuřácký zákon. Nařízení přikazuje…

Nesahejte na to! Kraus poslal politikům hodně důrazný vzkaz

18.01.2018 22:13 Aktualizováno Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své pravidelné show vrátil k tématu prezidentských voleb,…

Ruský vliv, nebo křesťanská Evropa? Daniela Kolářová promluvila o volbě…

18.01.2018 17:04 Aktualizováno Praha – Do kampaně Jiřího Drahoše se před druhým kolem zapojila i známá česká herečka Daniela…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama