V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice. V Praze se demonstrovalo proti evropským protiimigračním stranám

Praha - V Praze dnes proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran protestovalo asi 300 lidí. Na místě byla také desítka policistů, demonstranti měli bubínky a soundsystém, který doprovázel provolávání hesel a zpěv.

Přidejte svůj názor 133 komentářů

Marine Le Pen

Protestující se v 18:00 sešli u hotelu Intrecontinental na Starém Městě, rozdávali si letáky s připravenými hesly. Hotel je jedním z míst, kde jsou údajně ubytováni účastníci konference, řekl ČTK za organizátory protestu Jonáš Kreisinger. Zda v něm skutečně bydlí, nevěděl. Pak se desítky převážně levicových aktivistů vydaly na pochod centrem města. 

Ze Starého Města prošli za skandování hesel odsuzujících ultrapravicové názory, odpor k přijímání migrantů a obecně xenofobii a nacionalismus až na Jungmannovo náměstí.

Akci pořádali levicoví aktivisté, další protest chystají na sobotu, kdy se uskuteční konference politiků z frakce Evropa národů a svobody (ENF). V Praze je hostí hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Organizátoři avizují, že jejich protesty budou poklidné, chtějí ale účastníkům konference jejich pobyt v Praze znepříjemnit.

„V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice, jsme antifašistická koalice, neprojdou přes nás!" provolávali demonstranti. Na transparentech měli nápisy FCK SPD, Sjednocenou Evropu, Již vzhůru psanci této země, Sociální spravedlnost místo rasismu, nacionalismu a xenofobie.

Zástupci stran z ENF chtějí v Praze zveřejnit své vize ohledně další spolupráce zemí v Evropě. Účastníky konference budou například kontroverzní nizozemský politik a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders a francouzská pravicová politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová.

Vstupte do diskuze (133)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Chceme na Hrad Miloše, statečného zbrojnoše. Kontroverzní zpěvačka…

20.01.2018 11:23 Praha – Zpěvačka Olivia Žižková na sebe upozornila protiimigrantským songem „Evropo dýchej", který…

VIDEO: Šmicer, Chovanec, Siegl. Sportovní legendy mají jasno, koho budou…

20.01.2018 10:17 Praha - Vedle herců a zpěváků se k prezidentským volbám vyjadřují také sportovci. Fotbalové a…

Troška, Hůlka, Geislerová, Emmons, Šteindler. Koho podporují známé české…

19.01.2018 22:08 Aktualizováno Koho budou ve druhém kole prezidentské volby volit české celebrity a známé osobnosti? Silně mezi…

Jde o zdraví! Stát nás omezuje! U Jílkové se zvedli diváci ze židle,…

18.01.2018 23:18 Praha - Od května loňského roku začal platit v zemi protikuřácký zákon. Nařízení přikazuje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama