Kraus básní: Nečas a Nagyová? To je obrovská láska, ale my jsme byli v obrovském nebezpečí

Praha – Soud za zneužití Vojenského zpravodajství uložil Janě Nečasové (dříve Nagyové) dvouletý podmíněný trest a pětiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích státní správy. Obžalovaní zpravodajci dostali podmínky od 18 do 20 měsíců. Podle Jana Krause je tato kauza příkladem osudové lásky – skoro jako z díla slavného Williama Shakespeara.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Kraus, Jan

„Možná jste si všimli, že skončil první rozsudek v kauze Nagyová. Je to kauza, která mě fascinuje. Je to shakespearovská kauza. Jde o zneužití pravomocí, tajných služeb, vojenské rozvědky, to všichni víme. Ale je tam ta obrovská láska,“ popisoval Kraus, čímž rozesmál publikum. „Vy se smějete, ale my romantici na to koukáme s určitým citem a pochopením, to se může stát každému Nečasovi,“ básnil Kraus.

Je to prý obrovská láska. „Oni chodí tak svorně k těm soudním líčení, je vidět, že mají takovou energii, že se mezi ně nic nedostane. Je to něčím dojemné – a na druhou stranu i hrůzostrašné, protože ta paní ovládala stát, prvního muže v zemi, využívala (i když tady je otazník) výzvědné služby. Oni jí mohli říct, že se zbláznila, ale rozvědčíci konali. A nikdo jsme to nevěděli,“ připomínal moderátor.

Nevěděla o tom ani média. „Čili my jsme byli v ohromném nebezpečí, ale měli jsme kliku, dostali jsme se z toho. Ale ponaučení pro nás, kteří nejedeme v rozvědkách, bych z toho měl hned dvě. Jedno – oni zatím ti rozvědčíci dostali podmínku. Přijde mi ale, že k úkolu, který dělali, není tak strašný trest. Ne, že bych volal po krvi, ale uvažuju, že bych i to taky někdy objednal. Protože to jde. Kde seženete takovou službu? Nikde," vysvětloval ve své show. 

A pak je to podle něj ta milostná linie. „Druhá věc je ta láska, kterou k sobě chovají, a zejména pan Nečas k paní Nagyové, kterou od nás, dámy, často vyžadujete. A my se držíme zpátky a zkrátka. A víte proč? Abychom neohrozili stát,“ dodal Kraus.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stovky lidí protestovaly v Praze proti Babišovi a Ondráčkovi

16.01.2018 20:48 Praha - Na 200 lidí dnes vyšlo protestovat proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti nominaci…

Zástupci vysokých škol varují před apatií ve společnosti

16.01.2018 18:52 Praha - Před apatií a letargií ve společnosti varovali zástupci Univerzity Karlovy a Vysoké školy…

VIDEO: Putna se nečekaně zastal Zemana. Že je starý a brzo umře? Není…

16.01.2018 17:23 Aktualizováno Praha – Svým prohlášením před rozhodujícím kolem prezidentských voleb přispěl i český literární…

Brzobohatý poučuje Čechy: Opravdu věříte, že uprchlíci chtějí znásilňovat…

16.01.2018 17:05 Aktualizováno Praha - Zpěvák Ondřej Brzobohatý v posledních dnech několikrát v souvislosti s prezidentskou volbou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama