Dohra Jílkové: Novinářka se rozepsala se o tom, co bylo po vypnutí kamer. Nestačím zírat, přiznává

Praha – Ve čtvrtečním pořadu Michaely Jílkové Máte slovo se divoce diskutovalo o sexuálním obtěžováním. Jedním z hostů byla i novinářka Markéta Kutilová, který zažila obtěžování na vlastní kůži. Poté, co odešla ze studia, na sociálních sítích prozradila další pikantní detaily z diskuze i ze zákulisí.

Přidejte svůj názor 102 komentářů

Michaela Jílková v pořadu Máte slovo

Kutilová v pořadu České televizi přiznala, že sexuální obtěžování zažila asi v 25 případech. „Mně se stalo, že muž naproti mě vyndal penis a přede mnou masturboval," uvedla s tím, že nevěděla, jestli ji ten muž neublíží, tak ho nechala dokončit svou činnost.

„Promluvila jsem v pořadu Máte slovo u M. Jílkové o svých zkušenostech se sexuálním obtěžováním. Mám jích od svých 15 let cca 25 /a tím nemyslím sáhnutí na koleno/,“ uvedla na sociálních sítích. Konkrétní příklad, o kterém mluvila ve studiu, prý nebyl jediný.

„Už nebyl čas na další storky - třeba jedu na kole, a předjíždí mě cyklista a zmáčkne mi prso, nebo jdu běhat, skočí na mě muž, povalí mě a začne líbat apod. Jedu s nadřízeným autem a ten se zeptá, zda si může vyndat přirození, když odmítnu, udělá to stejně. atd atd.…“ popisuje novinářka.

Právě z důvodu, že má k tématu co říci, se zapojila do kampaně #metoo. „Chci aby společnost věděla, že se to děje, chci, aby muži věděli, že je to strach a hnus, a chci, aby to obětem ostatní věřili a ony se tak nebály požádat o pomoc,“ uvádí Kutilová.

„Ten problém je hlubší než sáhnutí na nohu. V naší společnosti je bohužel spousta frustrátů, kteří si to dovolí, protože se o tom mlčí. Po skončení pořadu ke mě přišel režisér Adamec a řekl mi, že si za to můžu sama, protože něco vyzařuju,“ napsala novinářka.

Její slova nezůstala bez odezvy. „Ovšem dnes ráno otevřu mail a fb a nestačím zírat: Petr Tomek: 'Jsi jediná na světě, komu se to děje. Jsi pouze trapná blbka Markéto'. Milan Novotný: 'Ty seš kráva, to snad není možné!' Václav Radouš: 'Vy jste notorická kráva, blbá jak kbelík bláta, ani rezatej rám od kola bych si o Vás neopřel',“ citovala některé reakce na své vystoupení Kutilová.

„A pak mi neříkejte, že je tahle naše společnost úplně v pohodě.
Já chci jezdit vlakem, chodit běhat, jezdit na kole, beze strachu a chci, aby mohla jednou i moje dcera. Proto je nutné, aby zde nastaly nějaké změny, zejména v myšlení mužů....“ dodává novinářka.

Vstupte do diskuze (102)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otřesné chování Čechů? Vyhrožování prvňáčkům má dohru

19.02.2018 14:36 Aktualizováno Teplice/Praha - Vyhrožování prvňáčkům v základní škole v Teplicích nejspíše nezůstane bez odezvy.…

Bulvárník Pavel Novotný se naštval kvůli tomu, co se o něm říká. To mě s…

17.02.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Pořadem Aféry na televizi Barrandov bude nově provázet Pavel Novotný. Poprvé se na…

Měl jsem slzy v očích. A cítil jsem ponížení. Kraus prozradil, co ho trápí

15.02.2018 22:13 Aktualizováno Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil k události, kterou sledoval celý svět -…

Kajínek chce kandidovat na prezidenta. Proti Zemanovi bych nešel, vděčím…

15.02.2018 18:02 Aktualizováno Praha - Přestože znovuzvolený prezident Miloš Zeman ještě ani nesložil inaugurační slib do rukou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama