Učitel z teplické školy promluvil: Drsně setřel všechny, kteří psali výhružné vzkazy o plynu, granátech a teroristech

Teplice - Fotografie třídy, do které chodí převážně romské, vietnamské a arabské děti, vyvolala vlnu nenávistných reakcí a výhrůžek. Pod fotografií první třídy ze základní školy v teplických Proseticích diskutující vtipkovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici a navrhovali poslat děti do plynu. „Tam by sednul granát jak pr... na prkýnko,“ uvádělo se v jednom z komentářů. K útokům na děti se vyjádřil i jeden z tamních učitelů.

Přidejte svůj názor 91 komentářů

Ilustračni fotografie

„Nejen jako ministr školství, ale zejména jako otec a dědeček jsem nesmírně pobouřen vlnou nenávistných mailů, komentářů a útoků na sociálních sítích, s níž bojuje základní škola v teplických Proseticích," uvedl v reakci na kauzu ministr školství Stanislav Štech (ČSSD). Ministerstvo podle Štecha v případě potřeby škole pomůže. Nenávistnými komentáři se už zabývá policie.

Jeden z učitelů této školy poslal všem kritikům jasný vzkaz. „Doufám, že všichni hlupáci, kteří tu plivali na děti z prosetické základní školy, jsou na sebe náležitě hrdí. Ano, dokázali jste to, vy internetoví hrdinové! Dokázali jste vystrašit malé děti. Pohled na vystrašené a zmatené děti, které nechápou, proč najednou před jejich školou stojí policisté nebo strážníci, které nechápou, proč se na ně před školou vrhají lidé s kamerou a mikrofonem v ruce, to bylo po dlouhé době něco, co mě silně zasáhlo,“ uvedl na sociálních sítích učitel Martin Hudeček.

„Malá plačící holčička, která se bojí opustit školu, ve které se cítí bezpečně. Silná kávička. Starší děti, které nechápou, s čím mají lidé na internetu problém. Vždyť celou dobu chodí do své školy, ve které jsou spokojené a ve které se snaží něco naučit. Ano, ne všechny děti jsou superúspěšné, ale i ti méně úspěšní se snaží,“ zastával se dětí pedagog.

Za „opravdovou lahůdku" pak označil situaci, kdy musel dětem odpovídat na otázky, proč lidé píší, že se ve škole učí teroristé. „Naštěstí je průměrné IQ žáka druhého stupně vyšší než IQ některých internetových všeználků a po chvilce pochopí, že na internet bohužel může psát každý téměř. co chce, ať už je to pravda nebo ne,“ posteskl si Hudeček.

Poukázal také na to, že dokonce objevila „zaručená“ informace o tom, že se ve škole musí vařit halal strava. „Naštěstí se autor totálně zesměšnil komentováním jídelníčku na příští týden, kde je koprovka s vejcem místo masa. Taj jen pro info, pane redaktore.. Koprovka s vejcem je standardní jídlo, A kdyby byla s masem, bude to hovězí,“ vysmál se některým zprávám učitel.

Na závěr přidal jednu prosbu. „Prosím vás za ty děti. Dejte jim už pokoj! A jestli máte potřebu psát nějaké hlouposti, tak si nejprve ověřte fakta, ať nejste za hlupáky,“ dodal Hudeček.

Vstupte do diskuze (91)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bulvárník Pavel Novotný se naštval kvůli tomu, co se o něm říká. To mě s…

17.02.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Pořadem Aféry na televizi Barrandov bude nově provázet Pavel Novotný. Poprvé se na…

Měl jsem slzy v očích. A cítil jsem ponížení. Kraus prozradil, co ho trápí

15.02.2018 22:13 Aktualizováno Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil k události, kterou sledoval celý svět -…

Kajínek chce kandidovat na prezidenta. Proti Zemanovi bych nešel, vděčím…

15.02.2018 18:02 Aktualizováno Praha - Přestože znovuzvolený prezident Miloš Zeman ještě ani nesložil inaugurační slib do rukou…

V Brně se protestovalo proti popírání romského holokaustu

15.02.2018 17:58 Aktualizováno Brno – V Brně se dnes sešlo asi 250 lidí, kteří protestovali popírání romského holokaustu. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama