Mě to uráží, je neuctivý ke společnosti. Klus se tvrdě pustil do Babiše, vysvětlil, jak s ním medituje

Praha - Písničkář Tomáš Klus se zúčastnil besedy na BusinessClub.cz. Při té příležitosti se vyjádřil k předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Na videu, které se objevilo na YouTube vysvětluje, jak ho zapojuje do své meditace.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Klus, Tomáš

„Já ho vůbec nechápu, vůbec mu nerozumím,“ přiznal na videu Klus. Přesto prý kvůli Babišovi medituje. „Spočívá to v tom, že se na svého nepřítele pokoušíte nahlížet ne jako na nepřítele, ale na učitele. A ten člověk vás pak učí trpělivosti. A musím říct, že Andrej Babiš mě hodně učí trpělivosti při každém svém výstupu,“ popisoval zpěvák.

zdroj: YouTube

Přiznal sice, že na rozhovory se šéfem hnutí ANO se nedívá, protože to nestíhá, ale že si čte, co říká. „Když si to přečtete – tam nic není. Mě to hodně uráží, protože to je neuctivé vůči společnosti, ke které promlouvá. Nedává informace, ale nevím, jestli je tak chytrý, nebo právě naopak – a že když se opravdu dostane k moci, po které tak touží, tak může dělat prakticky cokoliv a říct: já vám to říkal. Protože v tom, co říká, může být úplně cokoliv,“ postěžoval si Klus.

„Do meditace si ho beru v tom, že se na něj snažím pohlížet jako na učitele mé trpělivosti. Nechci se při tom rozčilovat, ale snažím se ho chápat. Protože tam musí být motivace, která je alespoň aspoň trošku lidská. Nevěřím, že lidi, kteří jsou z mého úhlu pohledu zlí, jsou celí zlí. To by pak člověk ve světě daleko nedošel. To by byl každý člověk spíš zlý než dobrý. Protože nikdo není úplně čistý,“ vysvětloval svůj pohled hudebník.

Babiše si prý tímto způsobem snaží vizualizovat. „Nemyslím si, že jsem ho pochopil, ale už jsem se dostal k tomu, že to není úplně jeho vina. Je to naše vina. Je to kolektivní vina, že on dostal tu příležitost dostat se tam, kde je. A to je nadhled, který vám dává jakákoliv meditace,“ dodal.

Klus už v minulosti veřejně vystoupil nejen proti Babišovi, ale třeba také proti prezidentu Miloši Zemanovi, se kterými se podle vlastních slov „ani za mák“ neztotožňuje. Uvedl také, že akce, na kterých vystupuje, si vybírá i podle toho, kdo na ně dává peníze. „Zjišťujeme, jestli akce, na kterých bychom měli hrát, nefinancuje Agrofert, kterého se Andrej Babiš podle mě vzdal jen naoko, respektive ve prospěch kandidatury na ředitele nového, výnosnějšího podniku – České republiky,“ uvedl již dříve Klus.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči u motorestu vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, chybí jim voda

18.11.2017 19:45 Aktualizováno Hlavenec (u Prahy) - Hasiči několik hodin zasahují u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice…

Slováků v Česku přibývá. Za deset let se jejich počet zdvojnásobil

18.11.2017 10:28 Praha - O život v Česku stojí stále více Slováků a Slovenek. Za posledních deset let se jejich…

Ceny Paměti národa dostali političtí vězni a Šimko

17.11.2017 21:33 Praha - Ceny Paměti národa dnes v Národním divadle v Praze obdrželi političtí vězni František Suchý…

OBRAZEM: Oslavy 17. listopadu jsou ve finále. Češi se sešli na Václavském…

17.11.2017 20:53 Praha - V závěru státního svátku se konal Koncert pro budoucnost. Přišel na něj i Michal Horáček,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama