Jsem docela pilná holka, komentuje vyznamenání Vondráčková. Poslala vzkaz kritikům i synovi Špinarové

Praha - Zpěvačka Helena Vondráčková patří k těm, kteří v sobotu z rukou prezidenta Miloše Zemana převzali státní vyznamenání za svou práci. Ona sama si prý tohoto ocenění velice váží, dodala však, že je škoda, že jej za zesnulou Věru Špinarovou nepřevzala její rodina.

Přidejte svůj názor 137 komentářů

Udělování státních vyznamenání prezidentem Milošem Zemanem dne 28. října 2017

Medailí Za zásluhy Miloš Zeman ocenil řadu známých osobností. Z oblasti kultury vyznamenal například spisovatele a autora Rychlých šípů Jaroslava Foglara. Medaili dostali herci Juraj Kukura, Jan Skopeček a Luděk Sobota, režisér Troška nebo umělci Jaromír Nohavica, Štefan Margita, Eva Urbanová, Yvetta Simonová a in memoriam Jarmila Šuláková. Ocenění získala také Helena Vondráčková.

„Moc vám děkuji za vaše gratulace ke státnímu vyznamenání, které jsem včera dostala od pana prezidenta. Je to vyznamenání, jak pan prezident zdůraznil, za celoživotní práci, za snahu přinášet lidem radost - v mém případě doma i v zahraničí. Když to tak zhodnotím - a teď jsem měla při svém jubileu velkou možnost – byla jsem docela pilná holka. A pokračuji ve své práci dál,“ uvedla na sociálních sítích k vyznamenání zpěvačka Helena Vondráčková.

Pro ahaonline.cz také uvedla, že kritiku těch, kteří byli oceněni, nebere vážně. „Jsou lidé přející, jsou lidé závistiví, to je naprosto normální jev. Těm, co přejí, tak jim bude přáno, a těm, co závidí, tak bych poradila, aby tuto neřest co nejdříve vymýtili ze své hlavy,“ vzkázala oceněná umělkyně.

Zalitovala také toho, že se ceremoniálu nezúčastnili zástupci rodiny nedávno zesnulé zpěvačky Věry Špinarové. „Nevím, jestli to bylo moudré rozhodnutí, ale na rozdíl od syna si myslím, že by toho Věra měla radost. Ona byla úžasná zpěvačka a já jsem si jí vždy vážila. Stát ji chtěl ocenit za její úspěchy. A to by se nemělo odmítat,“ tvrdí Vondráčková.

Vstupte do diskuze (137)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

V Mostě kvůli kamení málem vykolejila tramvaj, daly ho tam děti

21.05.2018 15:55 Most - Kvůli kamení naskládanému na kolejích mohla před několika dny vykolejit v Mostě tramvaj.…

Nesmíme dopustit zasévání zla. Vondráček v Terezíně připomněl hrůzy nacismu

20.05.2018 12:17 Terezín (Litoměřicko) - Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama