Varování pro Čechy: Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, vzkazuje Kraus

Praha - Uplynulý týden byl na události bohatý, moderátor a bavič Jan Kraus ve své show vypíchl jen některé události, které považuje za důležité. Promluvil třeba o tom, jestli je důležité chodit volit.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Jan Kraus

„Zaujal mě výrok Ústavního soudu v případě, kdy majitel prodejny kol, kterému ukradli elektrokolo, zveřejnil fotografii zloděje na facebooku. Ústavní soud rozhodl, že to nebylo správně a že na to neměl právo. A proč ne? Jsou prý dvě právní výjimky, kdy můžete fotku takto zveřejnit, ale u tohoto případu , kdy vám zloděj ukradne kolo, by to šlo jenom tehdy, pokud by s tím zloděj souhlasil.

Tak trochu ironicky poukazoval na to, že když tedy Češi najdou doma vraha, tak se se s ním nejprve budou muset domluvit, aby pak policie mohla zveřejnit jeho fotografii. „Mám pocit, že se nám to v rámci nejdemokratičtějších tendencí přesouvá, kdy ti, kteří páchají zlo, mají o něco lepší, elegantnější a delikátnější práva než ti, co nic špatného nepáchají,“ varuje moderátor.

Zastavil se také u další zprávy tohoto týdne. „Praktičtí lékaři protestovali kvůli svým pracovním podmínkám. Ale způsob, jakým protestovali, byl ten, že měli černou pásku a někde pohřbívali praktického lékaře. Tak jsem si říkal, že doktor s černou páskou mi nepřijde tak ideální jako způsob protestu, protože my chodíme k doktorům, právě proto, že se bojíme té černé pásky. Říkal jsem si tedy, jestli je to etické. Na druhou stranu v porovnání s tím, že nesmíte fotit zloděje, je to úplná drobnost,“ konstatoval.

Jen pár dní před volbami se také zmínil o politice a o účasti ve volbách. „A poslední hit je, že všichni říkají, že máte chodit volit. Já to dělat nebudu, už jsem to dělal x-krát. Myslím si, že to takový význam nemá. Řekl bych vám citát, který je trochu starší, protože ho řekl Platon. Ale zdá se mi výstižný. Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, to je cena za neúčast v politice,“ dodal Kraus.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otřesné chování Čechů? Vyhrožování prvňáčkům má dohru

19.02.2018 08:48 Teplice/Praha - Vyhrožování prvňáčkům v základní škole v Teplicích nejspíše nezůstane bez odezvy.…

Bulvárník Pavel Novotný se naštval kvůli tomu, co se o něm říká. To mě s…

17.02.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Pořadem Aféry na televizi Barrandov bude nově provázet Pavel Novotný. Poprvé se na…

Měl jsem slzy v očích. A cítil jsem ponížení. Kraus prozradil, co ho trápí

15.02.2018 22:13 Aktualizováno Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil k události, kterou sledoval celý svět -…

Kajínek chce kandidovat na prezidenta. Proti Zemanovi bych nešel, vděčím…

15.02.2018 18:02 Aktualizováno Praha - Přestože znovuzvolený prezident Miloš Zeman ještě ani nesložil inaugurační slib do rukou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama