Varování pro Čechy: Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, vzkazuje Kraus

Praha - Uplynulý týden byl na události bohatý, moderátor a bavič Jan Kraus ve své show vypíchl jen některé události, které považuje za důležité. Promluvil třeba o tom, jestli je důležité chodit volit.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Jan Kraus

„Zaujal mě výrok Ústavního soudu v případě, kdy majitel prodejny kol, kterému ukradli elektrokolo, zveřejnil fotografii zloděje na facebooku. Ústavní soud rozhodl, že to nebylo správně a že na to neměl právo. A proč ne? Jsou prý dvě právní výjimky, kdy můžete fotku takto zveřejnit, ale u tohoto případu , kdy vám zloděj ukradne kolo, by to šlo jenom tehdy, pokud by s tím zloděj souhlasil.

Tak trochu ironicky poukazoval na to, že když tedy Češi najdou doma vraha, tak se se s ním nejprve budou muset domluvit, aby pak policie mohla zveřejnit jeho fotografii. „Mám pocit, že se nám to v rámci nejdemokratičtějších tendencí přesouvá, kdy ti, kteří páchají zlo, mají o něco lepší, elegantnější a delikátnější práva než ti, co nic špatného nepáchají,“ varuje moderátor.

Zastavil se také u další zprávy tohoto týdne. „Praktičtí lékaři protestovali kvůli svým pracovním podmínkám. Ale způsob, jakým protestovali, byl ten, že měli černou pásku a někde pohřbívali praktického lékaře. Tak jsem si říkal, že doktor s černou páskou mi nepřijde tak ideální jako způsob protestu, protože my chodíme k doktorům, právě proto, že se bojíme té černé pásky. Říkal jsem si tedy, jestli je to etické. Na druhou stranu v porovnání s tím, že nesmíte fotit zloděje, je to úplná drobnost,“ konstatoval.

Jen pár dní před volbami se také zmínil o politice a o účasti ve volbách. „A poslední hit je, že všichni říkají, že máte chodit volit. Já to dělat nebudu, už jsem to dělal x-krát. Myslím si, že to takový význam nemá. Řekl bych vám citát, který je trochu starší, protože ho řekl Platon. Ale zdá se mi výstižný. Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás, to je cena za neúčast v politice,“ dodal Kraus.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kajínek promluvil: Všechny je zabiju a bude klid. Chtěli, abych kandidoval…

11.12.2017 11:24 Aktualizováno Praha – Televize Prima odvysílala poslední dál kontroverzního seriálu Já, Kajínek. V něm…

Cenu za lidská práva ambasády USA dostal romský aktivista Růžička

08.12.2017 19:18 Praha - Romský aktivista Čeněk Růžička získal cenu Alice Garrigue Masarykové, kterou každoročně…

Zničené rodiny, totální masakr, raději si nezahrávejme, zlikvidujeme naše…

08.12.2017 00:04 Praha – Piráti, kteří se v říjnových volbách dostali do Poslanecké sněmovny, by rádi legalizovali…

Naši zemi vedly kreatury, je čas to změnit. Známé osobnosti prozradily,…

07.12.2017 22:45 Aktualizováno Praha – Do prezidentských voleb zbývá zhruba měsíc. Kampaně jednotlivých kandidátů jsou v plném…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama