Schwarzenberg vzpomíná na Havla: Jsme vzdáleni od toho, co chtěl pro naši zem. A přidal se i Herman

Praha – Ve čtvrtek 5. října by oslavil 81. narozeniny Václav Havel. Na dramatika a prvního prezidenta České republiky na sociálních sítích zavzpomínal třeba čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

Havel, Václav

„Každého 5. října vzpomínám na našeho velkého prezidenta Václava Havla, který měl v tento den narozeniny. Vzpomínám na veselé oslavy a potom i na tu poslední, kdy už jsme všichni věděli, jak těžce nemocný je,“ vzpomínal Schwarzenberg na svém facebookovém profilu.

„Ale přesto jsme měli ohromnou radost, když přišel tehdy do Doxu, kde se sešlo mnoho jeho přátel i obdivovatelů. Chybí mi i jako bývalý prezident, který se vždy uměl ozvat a připomenout nám, čemu bychom se měli věnovat, co je podstatné a co je v české politice jalové. Chybí mi ale především jako člověk a přítel. Chybí mi jeho plachý úsměv, jeho smysl pro humor a jeho, i během těžké nemoci, neutuchající idealismus a bojovnost,“ píše politik.

„Jeho odcházení ovšem nebylo bez hořkosti. Věnujme mu, prosím, tichou vzpomínku a zamysleme se nad tím, co chtěl pro naši zemi a náš národ dosáhnout a co bychom pro to my dnes a zítra mohli udělat. Jsme od toho nyní poměrně vzdáleni,“ posteskl si.

Havla na twitteru připomínal také třeba ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). „Václav Havel by dnes oslavil 81.narozeniny. Je jednou z nejvýznamnějších osobností, s nimiž jsem měl tu čest se znát. Díky, pane prezidente!“ napsal.

„Díky moc za vše, nezapomeneme,“ napsal místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

A pozadu nezůstala ani americká ambasáda v Praze. „Dnes by se dožil 81 let Václav Havel, kterému v roce 1990 tleskal vestoje americký Kongres,“ uvedla na svém twitteru.

Vstupte do diskuze (57)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka pokračuje: My jsme komedianti? Ondráček jen pomlouvá, zastal se…

13.12.2017 11:14 Aktualizováno Praha – Spor kvůli komunistovi Zdeňku Ondráčkovi nekončí. Politik, který byl nominován na šéfa…

Reklamní vůz uprostřed kluziště v Brně musí pryč, vadí památkářům

13.12.2017 05:55 Brno - Reklamní automobil umístěný na kašně uprostřed mobilního kluziště na Moravském náměstí v…

Horáčkova výzva se šíří mezi české osobnosti: Svěrák, Pithart, Pafko i…

12.12.2017 14:03 Aktualizováno Praha - Poslanci by dnes měli jednat o členech 11 komisí, volba předsedů se uskuteční později.…

Rozruch kolem Kroupovy reportáže o Agrofertu nekončí: V rozhlase se…

12.12.2017 08:47 Praha - Investigativního novináře Janka Kroupy se kvůli jeho reportáži o Agrofertu a následnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama