Účtenkovka přijímá první kódy: Co všechno byste měli vědět, pokud se chcete zapojit?

Praha - Včera se rozjela účtenková loterie o ceny. Češi se tak mohou registrovat na příslušné webové stránce a vkládat na ni unikátní kódy z účtenek. Ministerstvo financí, které Účtenkovku spustilo, financuje ceny z prostředků vybraných na daních. Co vše byste měli vědět, pokud se do projektu zapojíte?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Účtenkovka

Obdobnou hru mají ke své evidenci tržeb také v Chorvatsku nebo ve Slovinsku. Mezi ceny, které se rozdávají na základě účtenek od obchodníků, patří zejména peněžní částky. 

Kdo se může do hry zapojit?

Každý, kdo disponuje účtenkou vystavenou podle zákona o evidenci tržeb. Účtenka musí obsahovat bezpečnostní kód FIK a BKP. Účtenky vydávají obchodníci, restauratéři, hoteliéři či zaměstnanci v penzionech v Česku. Například kadeřnice ale budou vydávat slosovatelné účtenky až v rozběhnutí další vlny EET v červnu 2018, to se týká také řemeslníků či opravářů.

Jak účtenku zaregistrovat?

Lze tak učinit dvě způsoby. Buď přímo na webu účtenkovky, nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace je zdarma ke stažení na Play (Android), Store (Windows) a Appstore (Apple).

img-responsive

Účtenkovka | foto: INCORP images

Kolik účtenek můžete registrovat?

Kolik chcete. Jedno omezení tu však je, od jednoho a toho samého obchodníka můžete účtenku vystavenou v jeden den registrovat pouze jednu. Pokud půjdete do téže restaurace na oběd, poté na večeři a následně na pivo, ze tří účtenek tak můžete zaregistrovat pouze jednu.

Musím si účtenku uchovávat v papírové podobě?

Nikoliv. Papírová účtenka vám je po registraci k ničemu, případnou výhru vám poté pošlou na bankovní účet, případně si ji budete moci vyzvednout osobně. 

Jak často se losují výhry?

Účtenkovka bude rozdělovat ceny vždy 15. den v měsíci na základě účtenek registrovaných v předchozím měsíci. První slosování tak proběhne 15. listopadu ze všech účtenek, které dorazily od 1. října až do 12. listopadu (aby mohly být zařazeny do slosování, musí být zaregistrovány do soutěže nejpozději 3 dny před slosováním – tedy do 12. dne měsíce). 

img-responsive

Registrační formulář ke hře | foto: www.uctenkovka.cz

Můžu vyhrát za jedno slosování i více výher?

I to je možné, čím více účtenek totiž zaregistrujete, tím větší je šance, že vyhrajete. Každá účtenka ale může vyhrát pouze jednou. Pokud tak registrujete dvě účtenky, vyhrát můžete maximálně dvě ceny.

Jaké jsou možné výhry?

Výhra v prvním pořadí - 1.000.000 Kč
Výhra v druhém pořadí - osobní automobil v předpokládané hodnotě 400.000 Kč
Výhra v třetím pořadí - 300.000 Kč
Výhra ve čtvrtém pořadí - 200.000 Kč
Výhra v pátém pořadí - 100.000 Kč
Výhra v šestém pořadí - 20.000 Kč – losováno 20 registrovaných účtenek
Výhra v sedmém pořadí činí 1.000 Kč – losováno tisíc registrovaných účtenek
Výhra v osmém pořadí činí 100 Kč – losováno 20 tisíc registrovaných účtenek

Podle Ministerstva financí, které si nechalo zpracovat průzkum veřejného mínění od agentury STEM, se do hry hodlá zapojit nadpoloviční většina dotázaných.  Dvě pětiny respondentů předpokládají, že budou hrát vícekrát týdně, třetina uvedla, že denně. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MFF Karlovy Vary ztratil největšího sponzora. Generální partner ČEZ s ním…

16.03.2018 17:30 Aktualizováno Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická…

Žalobci nenapadli žádné podezřelé rozhodnutí Elischera

16.03.2018 14:50 Praha - Státní zástupci nepodali dovolání v žádném z případů, kvůli jejichž zmanipulování čelí…

Boj o ČT: Soukup lže, snaží se vzbudit v lidech závist. My nejsme…

16.03.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) se důrazně ohradila proti slovům šéfa TV…

ĆT chce na Barrandov poštvat právníky? Soukup se naštval a přešel do…

16.03.2018 13:52 Praha – Spor mezi TV Barrandov a Českou televizí jen tak neskončí. Poté, co moderátor Jaromír…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama