Kniha o Babišovi a jeho vazbách na Mrázka či Krejčíře vyjde těsně před volbami, napsal ji novinář Kmenta

Praha - Novinář, komentátor a spisovatel Jaroslav Kmenta vydá krátce před letošními sněmovními volbami knihu Boss Babiš. Kmenta už v minulosti vydal řadu knih, které se převážně věnovaly velkým bossům typu Radovana Krejčíře nebo Františka Mrázka.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Úspěšný film Gangster Ka měl jako předlohu Kmentovy knihy

Sám Kmenta svůj nejnovější titul Boss Babiše označil za jeden z "nejnaléhavějších", a možná i proto si jako termín uvedení publikace v obchodech stanovil na 12. září, tedy zhruba týden před volbami do Poslanecké sněmovny. Podle průzkumů veřejného mínění je jasným favoritem právě Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. 

Mělo by jít o Kmentovu dvanáctou publikaci. V minulosti se věnoval především velkým hráčům českého podsvětí, zejména Františku Mrázkovi nebo Radovanu Krejčířovi. 

Publikace Boss Babiš má charakter reportážní knihy "o temném světě miliardáře a politika" Andreje Babiše. Měla by shrnovat to, v čem představuje Babiš nebezpečí, jak zbohatl, s kým "se zapletl a co vše ještě tají". Babiš měl podle popisku ke knize činit "nemilosrdné praktiky v byznysu". V knize by se měl čtenář dozvědět informace o jeho počátcích v podnikání.

"Přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka a Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře," stojí v popisu publikace. Kniha je z části postavená na reportážích z magazínu Reportér, do kterého Kmenta píše. Kniha by měla představovat jakýsi nejucelenější obraz "oligarchy Babiše". 

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žantovský pro EZ: Strany slibují koblihy nebo pušky. Boj za svobodu je…

18.10.2017 10:47 ROZHOVOR - Už tento týden Češi půjdou k volebním urnám, aby rozhodli o novém složení Poslanecké…

Známý olympionik varuje: Bez EU toho moc nedokážeme. "Diktát Bruselu" je…

18.10.2017 08:29 Aktualizováno Praha – O tom, jak důležité je jít volit, v posledních dnech mluví nejen politici, ale i osoby…

Volte ANO, pose*te život dětem! V Praze se demonstrovalo proti Babišovi a…

17.10.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Nesouhlas s politikou prezidenta Miloše Zemana a a předsedy ANO Andreje Babiše byl hlavním…

Zeman je alkoholik a člověk bez svědomí? Zpěvák David Koller spustil web o…

17.10.2017 22:06 Aktualizováno Praha – Známý hudebník David Koller spustil web, který je zaměřený především na žáky a studenty a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama