Kniha o Babišovi a jeho vazbách na Mrázka či Krejčíře vyjde těsně před volbami, napsal ji novinář Kmenta

Praha - Novinář, komentátor a spisovatel Jaroslav Kmenta vydá krátce před letošními sněmovními volbami knihu Boss Babiš. Kmenta už v minulosti vydal řadu knih, které se převážně věnovaly velkým bossům typu Radovana Krejčíře nebo Františka Mrázka.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Úspěšný film Gangster Ka měl jako předlohu Kmentovy knihy

Sám Kmenta svůj nejnovější titul Boss Babiše označil za jeden z "nejnaléhavějších", a možná i proto si jako termín uvedení publikace v obchodech stanovil na 12. září, tedy zhruba týden před volbami do Poslanecké sněmovny. Podle průzkumů veřejného mínění je jasným favoritem právě Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. 

Mělo by jít o Kmentovu dvanáctou publikaci. V minulosti se věnoval především velkým hráčům českého podsvětí, zejména Františku Mrázkovi nebo Radovanu Krejčířovi. 

Publikace Boss Babiš má charakter reportážní knihy "o temném světě miliardáře a politika" Andreje Babiše. Měla by shrnovat to, v čem představuje Babiš nebezpečí, jak zbohatl, s kým "se zapletl a co vše ještě tají". Babiš měl podle popisku ke knize činit "nemilosrdné praktiky v byznysu". V knize by se měl čtenář dozvědět informace o jeho počátcích v podnikání.

"Přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka a Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře," stojí v popisu publikace. Kniha je z části postavená na reportážích z magazínu Reportér, do kterého Kmenta píše. Kniha by měla představovat jakýsi nejucelenější obraz "oligarchy Babiše". 

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě hořel panelák, bylo evakuováno 60 lidí

16.12.2017 19:30 Aktualizováno Most - V Mostě hořelo v panelového domě, 60 lidí policie evakuovala, dva převezla záchranná služba…

ŽIVĚ: Praha na nohou. Vybudujeme zeď proti migrantům, navrhl Wilders. Češi…

16.12.2017 18:50 Aktualizováno Praha - Nizozemský politik Geert Wilders na dnešním setkání krajně pravicových politiků v Praze…

V Top hotelu v Praze přivítaly krajní pravici stovky příznivců a policejní…

16.12.2017 18:49 Praha - Za přísných bezpečnostních opatření se sešli příznivci evropských protiimigračních stran v…

Prahou prochází stovky lidí. Demonstrují proti nenávisti

16.12.2017 15:05 Praha - Několik set lidí se dnes odpoledne sešlo v pražských Roztylech na demonstraci proti setkání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama