Kniha o Babišovi a jeho vazbách na Mrázka či Krejčíře vyjde těsně před volbami, napsal ji novinář Kmenta

Praha - Novinář, komentátor a spisovatel Jaroslav Kmenta vydá krátce před letošními sněmovními volbami knihu Boss Babiš. Kmenta už v minulosti vydal řadu knih, které se převážně věnovaly velkým bossům typu Radovana Krejčíře nebo Františka Mrázka.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Úspěšný film Gangster Ka měl jako předlohu Kmentovy knihy

Sám Kmenta svůj nejnovější titul Boss Babiše označil za jeden z "nejnaléhavějších", a možná i proto si jako termín uvedení publikace v obchodech stanovil na 12. září, tedy zhruba týden před volbami do Poslanecké sněmovny. Podle průzkumů veřejného mínění je jasným favoritem právě Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. 

Mělo by jít o Kmentovu dvanáctou publikaci. V minulosti se věnoval především velkým hráčům českého podsvětí, zejména Františku Mrázkovi nebo Radovanu Krejčířovi. 

Publikace Boss Babiš má charakter reportážní knihy "o temném světě miliardáře a politika" Andreje Babiše. Měla by shrnovat to, v čem představuje Babiš nebezpečí, jak zbohatl, s kým "se zapletl a co vše ještě tají". Babiš měl podle popisku ke knize činit "nemilosrdné praktiky v byznysu". V knize by se měl čtenář dozvědět informace o jeho počátcích v podnikání.

"Přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka a Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře," stojí v popisu publikace. Kniha je z části postavená na reportážích z magazínu Reportér, do kterého Kmenta píše. Kniha by měla představovat jakýsi nejucelenější obraz "oligarchy Babiše". 

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kraus otevřeně promluvil: Taková tragikomedie, začíná toho na mě být moc

22.03.2018 21:38 Aktualizováno Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show pozastavil nad zprávou, že má být Radovan…

Hasiči zasahovali u požáru truhlárny v Uherském Brodě

21.03.2018 21:16 U. Brod (Uherskohradišťsko) - Hasiči zasahovali dnes večer u rozsáhlého požáru truhlárny v Uherském…

V Praze byl evakuován supermarket kvůli úniku plynu

21.03.2018 18:57 Praha - Hasiči museli dnes před 18:00 evakuovat desítky lidí ze supermarketu na pražských…

Dejdar se naštval: Nejsem klidný, když se do parlamentu dostává…

21.03.2018 09:37 Aktualizováno Praha - Český herec, dabér a televizní moderátor Martin Dejdar přiznává, že má obavy o osud svobody…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama