Babiš chtěl darovat peníze hospici, ten ho odmítl. Teď sbírá potřebné finance od lidí

Praha - Dobročinnost Andreje Babiše nemusí mít vždy pochopení. Lídr hnutí ANO se o tom přesvědčil v případě hospice Sdílení v Telči. Babiš mu chtěl darovat potřebných 200 tisíc korun a zaslal mu darovací smlouvu. Hospic však částku odmítl a teď se na potřebném daru skládají lidé na internetu.

Přidejte svůj názor 79 komentářů

OVM: pozvání přijal bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a současný ministr financí Andrej Babiš

Lidé mohou přispět svou částkou k cílovému finančnímu obnosu 200 tisíc na stránce Běhy pro hospice. Pomyslné běhy jsou v podstatě výzvy k sesbírání určité finanční částky na pomoc českým hospicům, k tomu se konají i skutečné běhy na určitou vzdálenost. O částku 100 tisíc tak žádá Jiří Bárta, Jan Kroupa, Ondřej Pospíšil, Marek Šálek a Ondřej Šindelář. Finanční částka má být následně darovaná hospici Sdílení v Telči. 

"Domácímu hospici Sdílení v Telči přistála v poště darovací smlouva na 200 tisíc korun od Andreje Babiše, který letos svou volební kampaň podpořil ještě kampaní dárcovskou. Stačilo podepsat. Protože ale hospic o tuto podporu nežádal, rozhodla se jeho správní rada dar odmítnout. Udělalo nám to velkou radost, protože to prospívá prostředí, ve kterém je dobré dávat, ale také je správné si vybírat, za jakých podmínek a od koho dary přijímat," napsal k žádosti o peníze Jan K. 

S kolegy se tak domluvil, že jednání hospicu "ocení" a Babišovy peníze mu vynahradí částkou od drobných dárců. Prvních sto tisíc se vybralo při benefičním běhu telčského hospice, zbývalo dovybrat dalších 100 tisíc. 

"Nás pět se rozhodlo spolu s vámi vysbírat zbývajících 100 tisíc. Sedmého října běžíme v Krušných horách 20 kilometrů s převýšením 1000 m! Vzhledem k tomu, že náš průměrný věk se blíží padesátce, oceníme, když nám svou štědrostí ve prospěch hospice v Telči pomůžete zvýšit motivaci, abychom sebrali odvahu postavit se na start. Je to 100 korun za výškový metr. Děkujeme za podporu," dodal k žádosti. 

Momentálně lidé poslali 18 procent z částky, tedy 18 tisíc. Zbývá tak ještě 82 tisíc korun. Projekt Běhy pro hospice zaštiťuje nadační fond Avast Tento ve spolupráci s Českým centrem fundraisingu. Do programu se zapojilo celkem sedm hospiců po celé České republice. Jde o hospice v Tachově, Litoměřicích, Brně, Velkém Meziříčí, Telči, Táboru a v Prachaticích. Andrej Babiš už v minulosti hojně podporoval některé charitativní projekty. 

Vstupte do diskuze (79)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce lidí v Bratislavě uctily památku zavražděného novináře, v Brně se…

23.03.2018 18:39 Bratislava/Brno - Tisíce lidí se dnes odpoledne zúčastnily v Bratislavě pietního průvodu na památku…

Lidé v Praze dnes uctili památku novináře Kuciaka a jeho snoubenky Martiny

23.03.2018 18:35 Praha - V centru Prahy dnes desítky lidí uctily památku zastřeleného slovenského novináře Jána…

Kraus otevřeně promluvil: Taková tragikomedie, začíná toho na mě být moc

22.03.2018 21:38 Aktualizováno Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show pozastavil nad zprávou, že má být Radovan…

Hasiči zasahovali u požáru truhlárny v Uherském Brodě

21.03.2018 21:16 U. Brod (Uherskohradišťsko) - Hasiči zasahovali dnes večer u rozsáhlého požáru truhlárny v Uherském…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama