Okamura vykázal novináře z hospody? Šéf SPD obvinil žurnalisty z narušování jeho kampaně

Olomouc – Předseda SPD Tomio Okamura na svém facebooku obvinil novináře z toho, že mu komplikují předvolební kampaň. Pracují prý pro politickou konkurenci, proto jim Okamura žádné rozhovory neposkytuje. Novináři se prý uchylují k záměrným provokacím.

Přidejte svůj názor 52 komentářů

SPD Tomia Okamury

Okamura, jehož uskupení Svoboda přímá demokracie v průzkumech veřejného mínění dosahuje zhruba úrovně šesti procent na svůj facebook vyvěsil příspěvek s označením „otřesné chování“. Odkazuje na své předvolební cesty po regionech, na kterých ho údajně pronásleduje „několik novinářů Babišovi MF Dnes a Bakalových Hospodářských novin“.

„Celou sobotu za námi během naší kontaktní kampaně v Olomouckém kraji chodí přilepených několik novinářů Babišovi MF Dnes a Bakalových Hospodářských novin. Nedáváme jim žádné rozhovory, neboť jde o novináře, kteří jednoznačně pracují pro politickou konkurenci. Není pochyb, co bude výsledkem jejich práce – bude to snaha za každou cenu diskreditovat naše hnutí SPD a poškodit náš volební výsledek,“ napsal Okamura.

Okamura se domnívá, že politici typu Miroslava Kalouska (TOP 09), Andreje Babiše (ANO), Daniela Hermana (KDU-ČSL) a Bohuslava Sobotky (ČSSD) „straší nárůst preferencí“ hnutí SPD. Zmiňuje, že jeho hnutí může ve volbách dosáhnout až 14 procent hlasů.

„Novinář z Mf Dnes se dnes dokonce pokusil narušit naší besedu s občany v Postřelmově u Šumperka, když přes hlasitý nesouhlas občanů pokračoval v jejich focení, a byl následně naprosto správně majitelem restaurace vykázán. Majitel restaurace si nepřál, aby mu někdo fotil hosty, kteří s tím nesouhlasí. Po svém vyvedení z restaurace si začal novinář Babišovy MF Dnes vymýšlet historii, že ho nechal vyhodit Okamura,“ popisuje svou verzi incidentu Okamura.

Novináři z výše zmíněných tiskovin se prý snaží poškodit Okamurovu kampaň a ovlivnit tak i volební výsledek hnutí.“Naše hnutí se nebojí provokací, ve své slušné kampani budeme pokračovat a nabízet lidem náš politický program,“ dodává šéf SPD.

Vstupte do diskuze (52)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiši, vzdej se funkce! Výzvu podepsali Mádl, Štěpánová, Suchánek,…

19.03.2018 17:05 Aktualizováno Praha - Zhruba před třemi týdny byla spuštěna internetová petice nazvaná Milion chvilek, která žádá…

Na Znojemsku v noci hořel rodinný dům

19.03.2018 08:51 Plenkovice (Znojemsko) - Rodinný dům s přilehlou hospodářskou částí vyhořel v noci na dnešek v…

Zeman se mě pokoušel koupit jako sympatizanta. Bylo to hrozné, třásly se…

18.03.2018 21:52 Aktualizováno Praha - Známý herec Tomáš Hanák přiznal, že během první přímé prezidentské volby v roce 2013 dostal…

Sýrie už neexistuje? Turecko slaví, Osmanská říše se rozšiřuje. Novinářky…

18.03.2018 17:07 Aktualizováno Afrín/Praha - Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do města Afrín, podle tureckého prezidenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama