Hysterie pokračuje: Kvůli Nově může soud zrušit volby, říká vlivný právník

Praha - Právník Radek Pokorný blízký ČSSD zpochybnil koncept předvolební diskuze na komerční televizi Nova. V krajním případě by kvůli diskuzi mohlo dojít k opakování voleb, myslí si. S předvolebními debatami nejsou spokojeni další, zejména opoziční politici.

Přidejte svůj názor 119 komentářů

Ilustrační fotografie

Právník Radek Pokorný zpochybnil jednání komerční televizní stanice Nova na svém facebookovém profilu. Nezdá se mu koncept debaty, kdy Nova dává prostor pro duel pouze dvou představitelů politického spektra. Konkrétně Andreje Babiše (hnutí ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD), který v týdnu přijal "výzvu" k diskuzi právě v pořadu Novy. 

Podle právníka Pokorného však tato debata může být "v rozporu se Zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání, neboť zcela porušuje zásady, na kterých musí být toto vysílání (prostřednictvím úzkoprofilových vysílacích frekvencí, pozn. red.) založeno. Právník zachází dokonce tak daleko, kdy naznačuje, že by v případě těsného výsledku mohly být volby zpochybněny. 

"Stát toto vysílání reguluje právě proto, že na rozdíl od tisku nelze jen tak zřídit alternativu. Proto, při těsnějších výsledcích, muže být tento lapsus důvodem pro zrušení voleb NSS (Nejvyšším správním soudem, pozn. red.)," dodává s tím, že vedení TV Nova se "diví. 

Pokorný zastává už několik let pozici prezidenta Rady pro reklamu, zároveň má blízko k sociální demokracii. Letos na jaře Andrej Babiš označil Radka Pokorného v jednom ze svých tweetů za "kamaráda premiéra". Pokorný se tak přidal k řadě nespokojených lidí, kteří zpochybňují koncept předvolebních debat. Kromě Petra Robejška (Realisté), kterému se nelíbí, že ho Česká televize zve do debat nedostatečně, je to také předseda ODS Petr Fiala a jeho kolega Zbyněk Stanjura. Andrej Babiš se dle jejich slov účastí v debatě na TV Nova vyhýbá konfrontaci s pravicovou opozicí.

Otázkou je, zda bude politicky vyvážená i závěrečná Superdebata 19. října na ČT, kde by měli být přítomni předsedové deseti nejsilnějších stran. Ve stejný den s však koná výše zmíněná diskuze na Nově. Chaos v předvolebních debatách se nelíbí ani šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi.

"Účelové protiprogramování mi tady připadá jako neférové maření politické soutěže na přání AB. A vám? Také jsem byl přeložen.Prima i Nova plní Babišova přání v termínech i soupeřích.Věřím však,že voliče si "nekúpí"," uvedl na svém twitteru. Zmínil tak i debaty na primě, kde se měl v debatě původně utkat Petr Fiala (ODS) s Andrejem Babišem a Ivanem Bartošem (Piráti), televize však Fialu přesunula do jiného vydání diskuze. 

Vstupte do diskuze (119)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Emigrace kvůli Zemanovi? Jan Hrušínský prozradil, co ho štve

21.02.2018 08:35 Herec a šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se netajil tím, že v nedávných prezidentských volbách…

Tragický požár hotelu v Náplavní policie dál prošetřuje

20.02.2018 16:56 Praha - Tragický požár hotelu v pražské Náplavní ulici, při kterém zemřeli čtyři cizinci, policie i…

Padouch Kotrba? Jde o klasickou českou frašku. zastal se novináře Ovčáček.…

20.02.2018 16:53 Praha – Přestože novinář a analytik Štěpán Kotrba čelí kvůli nedělnímu incidentu na sjezdu ČSSD…

Kauza zmíněná Mayovou se týkala Čechů, kteří zotročili krajany

20.02.2018 16:22 Praha - Rozbití otrokářského gangu s pomocí české policie, které v sobotním projevu uvedla jako…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama