ODS se zlobí kvůli televizním debatám. Babiš se prý vyhýbá střetu s pravicí, Zaorálek bude užitečným idiotem

Praha - Pravicové ODS se nelíbí, že se v rámci předvolebních debat zřejmě nestřetne s šéfem hnutí ANO a favoritem voleb Andrejem Babišem. Ten se totiž místo Superdebaty na ČT objeví v předvolební debatě komerční TV Nova. ODS je také naštvaná na TV Prima, která prý zrušila debatu mezi Petrem Fialou a Babišem.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Petr Fiala, 26. kongres ODS

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek tento týden přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a místo velké debaty na ČT se s ním zúčastní debaty na televizi Nova. Rozhodl se tak proto, že považuje za naprosto zásadní, aby s Babišem o některých věcech bezprostředně před volbami debatoval. Pořadd bude uvádět moderátor Rey Koranteng.

"Andrej Babiš ve svém volebním programu říká, abychom usnadnili příliv levné pracovní síly ze zahraničí do České republiky. Já říkám, že je to úplně špatně. Toto bude konzervovat mizerné mzdy, které tady dnes máme. Říkám, dělejme pravý opak. Místo levné pracovní síly, která přichází sem k nám, tlačme na zvyšování mezd našich lidí,“ uvedl na sociálních sítích Zaorálek s tím, že výzvu Babiše na účast v debatě na Nově přijímá. 

Koncept se ale nelíbí pravicové ODS. Podle ní se Babiš vyhýbá konfrontace právě s pravicovou opozicí.

"České soukromé televize NOVA a PRIMA mu bohužel jdou v tomto jeho záměru na ruku. TV NOVA nedala prostor opozičním stranám, aby mohly tváří v tvář hodnotit čtyřleté vládnutí ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Místo toho rozhodla vysílat den před začátkem voleb pouze duel současných koaličních partnerů ČSSD a ANO Lubomíra Zaorálka a Andreje Babiše," uvádí  předseda volebního štábu strany Zbyněk Stanjura. Podle ODS půjde o sehrané divadlo, ve kterém bude hrát roli "užitečného idiota" Zaorálek. 

S Babišem by se podle informací ODS neměl v debatě utkat ani šéf strany Petr Fiala. Ten měl potvrdit účast v debatě s šéfem hnutí ANO na TV Prima. "Tato debata se měla uskutečnit v neděli 15. října. Až tento týden jsme se dozvěděli, že TV PRIMA účast Petra Fialy v debatě s Andrejem Babišem ruší. Účast předsedy ODS Petra Fialy byla z rozhodnutí TV PRIMA přeložena na 8. října, kde má být jeho soupeřem Lubomír Zaorálek. Andrej Babiš místo toho bude podle našich informací diskutovat v neděli 15. října se zástupcem Starostů a SPD," uvádí Stanjura. 

ODS tyto změny chápe jako machinaci s předvolebními nálady voličů a vyzývá Českou televizi, aby v Superdebatě neobsazovala místa lídrů ANO a ČSSD, "kteří se odmítli superdebaty účastnit."

Superdebata ČT se bude vysílat z pražského Kongresového centra za účasti publika. ČT si stanovila pravidla pro to, kdo do této Superdebaty bude pozván. Půjde o zástupce politických stran a hnutí, které se „umístily na prvním až desátém místě podle výsledků celostátního reprezentativního sociologického průzkumu volebního potenciálu realizovaného na přelomu září a října."  Průzkum volebního potenciálu ČT z počátku měsíce, který provedly společnosti TNS Kantar a Median by tak do debaty vpustil tyto subjekty: ANO, ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, SPD, STAN, Piráty, KDU-ČSL a Stranu zelených. 

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žantovský pro EZ: Strany slibují koblihy nebo pušky. Boj za svobodu je…

18.10.2017 10:47 ROZHOVOR - Už tento týden Češi půjdou k volebním urnám, aby rozhodli o novém složení Poslanecké…

Známý olympionik varuje: Bez EU toho moc nedokážeme. "Diktát Bruselu" je…

18.10.2017 08:29 Aktualizováno Praha – O tom, jak důležité je jít volit, v posledních dnech mluví nejen politici, ale i osoby…

Volte ANO, pose*te život dětem! V Praze se demonstrovalo proti Babišovi a…

17.10.2017 22:06 Aktualizováno Praha - Nesouhlas s politikou prezidenta Miloše Zemana a a předsedy ANO Andreje Babiše byl hlavním…

Zeman je alkoholik a člověk bez svědomí? Zpěvák David Koller spustil web o…

17.10.2017 22:06 Aktualizováno Praha – Známý hudebník David Koller spustil web, který je zaměřený především na žáky a studenty a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama