Zeman dezorientuje voliče, ti ztrácejí povědomí o tom, co je dobré a co špatné, míní novinář

Praha – Známý novinář a komentátor Jaroslav Kmenta označil Českou republiku za Republiku Kmotrů. Přispívá tomu dle jeho mínění i současný prezident Miloš Zeman. Ten prý manipuluje veřejné mínění a lidé dokážou těžko rozpoznat, co je dobro, a co zlo.

Přidejte svůj názor 223 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR

Novinář na svém facebooku komentoval návštěvu Andreje Babiše (ANO) na Hradě u Miloše Zemana. „Zjevně si zase budou plácat po rameni a tvrdit, že kauza Čapí hnízdo je kampaň. Co kdyby se Zeman uráčil exministra financí Babiše zeptat na vážné případy, které se dotýkají dolních deseti milionů?“ tázal se ještě před schůzí Kmenta.

Zmínil v této souvislosti na strategii tzv. zajišťovacích příkazů, které „likvidují i poctivé podnikatele“, kteří mohou být konkurenty koncernu Agrofert. Komentátor na jednu stranu připouští, že podezření z karuselových podvodů jsou vážnou věcí. Boj, jak si ho představuje Babiš, ale má své otazníky.

„Boj proti takovým podvodům nebude nikdy spravedlivý a čestný, pokud ho bude vést člověk, který má největší střet zájmů, jaký jsme tu v politice od listopadu 1989 ještě neměli. Jestli to neumí či nechce pochopit Miloš Zeman, měli by to nakonec vyřešit voliči. Jenže Zeman tím, co dělá, manipuluje s realitou a pomáhá šířit na veřejnosti bludné názory. Část voličů je proto dezorientovaná a neví, co je dobře a co špatně,“ nebere si servítky Kmenta.

Připouští, že se Zemanem „vořou“ jeho poradci a prezident sám o sobě zcela ztrácí veškerou soudnost. Podle novináře je klidně možné, že právě poradci Zemana obchodují své zájmy a vliv s Andrejem Babišem.

„Ve finále má tenhle "jedovatý koktejl české politiky" zničující dopad na řadu lidí - zejména pak na menší podnikatele, kteří nemají sílu ani prostředky, aby se Babišovu tlaku účinně bránili. I proto musím, bohužel, říct: Vítejte v Republice Kmotrů,“ dodává.

Vstupte do diskuze (223)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MFF Karlovy Vary ztratil největšího sponzora. Generální partner ČEZ s ním…

16.03.2018 17:30 Aktualizováno Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická…

Žalobci nenapadli žádné podezřelé rozhodnutí Elischera

16.03.2018 14:50 Praha - Státní zástupci nepodali dovolání v žádném z případů, kvůli jejichž zmanipulování čelí…

Boj o ČT: Soukup lže, snaží se vzbudit v lidech závist. My nejsme…

16.03.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) se důrazně ohradila proti slovům šéfa TV…

ĆT chce na Barrandov poštvat právníky? Soukup se naštval a přešel do…

16.03.2018 13:52 Praha – Spor mezi TV Barrandov a Českou televizí jen tak neskončí. Poté, co moderátor Jaromír…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama